Кременчуцька газета
Середа, 18 Червня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Молодий науковець, кременчужанин Богдан Саленко має цікаве хобі – моделювання

16 липня 2024

Зроблені ним моделі літаків та кораблів, ракет та танків, вертольотів та вантажівок можна до 14 серпня переглянути у вітрині дитячої бібліотеки по вулиці Соборній.

 

У вітрині філії №3 Кременчуцької публічної бібліотеки ( у народі – дитяча бібліотека по вул.  Соборній) запрацювала цікава виставка «Від творчості – до наукової діяльності».

За склом всі бажаючі можуть побачити моделі літаків та кораблів, ракет та танків, вертольотів та вантажівок.  Загалом тут представлено 43 моделі.  З них 28 - роботи Богдана Саленко, а інші – його та батька.

Саме родина Богдана Саленка - молодого науковця, члекна МАН, колишнього учня ліцею №4 «Кремінь» стала автором цієї виставки. Тож, крім наукових праць Богдан, як виявилося, встигає робити ці чудові моделі.

«Знаєте, кожній людині в житті має бути якесь хобі. Можливо, це в когось малювання, в когось створення чогось нового, можливо, ліпка якась. Для мене моє хобі - моделювання, Адже, знаєте, кожна модель несе в собі певний історичний момент, певне звершення. Ще мій батько починав займатися такими моделями, а я вже перейняв від нього таке чудове хобі»,- розповідає Богдан.

При цьому в руці він тримає свою першу модель – літак, з яким йому прийшлося повозитися, бо хлопець кілька разів його перефарбовував, прибирав дефекти.

Своєю найскладнішою моделлю Богдан вважає макет німецького корабля «Бісмарк». Це модель 350-го масштабу, яка складалася з більше ніж 800 деталей. Робота ад кораблем зайняла близько трьох місяців.

«Наразі ми працюємо ще над одним великим кораблем, це вже вітрильний корабель англійського виробництва, але це вже буде трошки згодом…

В кожній моделі хочеться спробувати щось нове, в кожній моделі хочеться зробити щось нове. На тому ж самому Титаніку зробити якісь цікаві палубні надбудови.

На тій самій Санта-Марії зробити якийсь новий колаж. На Тигрі спробували новий камуфляж»,- каже юнак.

До речі його хобі не з дешевих. Так, модель Титаніка, враховуючи і клей, і фарби, які були необхідні обійшлася близько 3 тисяч гривень. Проте, це не найдорожча модель, яка представлена на виставці.

Самі моделі у родині Саленко зберігають в окремій кімнаті на стендах і на стелажах.

«А чи важко поєднувати отаке своє хобі з науковою діяльністю?»,- запитують у юнака журналісти.

«Ви знаєте, враховуючи, скільки часу це займає, це легко. Чому це легко? Тому що кожна з цих моделей допомагає тобі або зосередитися на чому, або від чогось відволіктися. Разом з цією науковою діяльністю і творчістю це утворює неймовірно класний симбіоз, який захоплює. Це означає можливість того, що якщо я маю певну ідею, я зможу її реалізувати, зможу втілити її життя і допомогти іншим людям»,- каже юнак.

Його науковий керівник, президент Кременчуцької філії Малої академії наук України Олена Сьомик каже, що Богдан дуже талановита дитина, патріотична та серйозна.

Жінка знала, що Богдан займається моделюванням, бо він постійно про це їй розказує.

Мама Богдана – Світлана Саленко згадує, що коли її син був ще маленький, то він був емоційним і імпульсивним.

«Нам хотілося, щоб він займався чимось таким, щоб зосереджувало його, змушувало розпочати справу довести до кінця. У нього були збірні конструктори. З них можна було робити щось нове-нове-нове.

А ось коли з'явилося моделювання, то він не просто робив ці модельки, а ось перш ніж взяти щось, він цікавився, що це буде, яка історія в цій моделі, а потім, коли отримував цю коробку, з якими емоціями він її розгортав, розглядав безліч тих запчастинок, з яких, здавалося б, взагалі не можна нічого скласти, а потім потихеньку-склеювалося в таку якусь серйозну річ.

Йому треба було проявити терпіння, витримку і головне довести до завершення. Бо ось тут уроки, ось тут комп'ютер, а ось тут клей, фарби, модельки все це треба було поєднати разом. Ми звісно, що підтримували його захоплення. Воно і пізнавальне, і розвивальне, і ще й дає йому можливість побачити свої результати»,- каже мати юнака.

Всі бажаючи зможуть переглянути виставку до 14 серпня у вітрині дитячої бібліотеки по вулиці Соборній.

Кременчуцькому МАНівцю Богдану Саленку вручили почесну грамоту Полтавської ОВА

Випускник ліцею №4 "Кремінь" Богдан Саленко отримав спецвідзнаку від Медичного університету міста Ясси

Кременчуцькі студенти та науковці отримали стипендію імені Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка

Учень Богдан Саленко з Кременчука у Бразилії презентував новий спосіб діагностування неконтрастних осколків у тілі поранених

Учень Кременчуцького ліцею № 4 «Кремінь» Богдан Саленко отримав золоту медаль на шоу інновацій INOVA 2023

 

Олег Булашев

Відео Микити Ліцкевича

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися