
Рейтинг зарплат.
Розміри зарплат керівників медичних установ хочуть прив’язати до середньої зарплати лікарів. Як пише видання «Pro Гроші», про це йдеться у проєкті постанови Уряду, який наприкінці минулого року оприлюднили на сайті Федерації профспілок України.
Після ухвалення постанови, розмір посадового окладу керівника закладу не повинен буде перевищувати розмір середньої зарплатні лікарів медзакладу більш, як на 60%. Його визначатимуть з нарахованого фонду оплати праці та середньої кількості лікарів за даними останньої річної звітності.
За інформацією видання «Зміст», на Полтавщині працюють 100 комунальних медичних закладів, які мають договір з Національною Службою здоров’я України. Їх очолюють 382 керівники та заступники.
За проєктом постанови, розрахунковий оклад керівників області нині становить 29 тис 113 грн. Після змін він зросте на 20% – до 35 тис 102 грн.
Скільки коштів заробили у 2023 році керівники комунальних медустанов Кременчука, традиційно з’ясовувала наша редакція. Для цього ми направили запити до лікарень і установ соціальної сфери та проаналізували, як оплачується праця тих, хто стоїть на сторожі нашого здоров’я та життя. І склали відповідний рейтинг їхніх зарплат.
На першому місці, як і в попередні роки, опинилася директорка комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» Оксана Корлякова. Сума її зарплати зовсім не маленька, але й відповідальність перед пацієнтами в неї величезна. Саме до цього медзакладу приєднані колишня Четверта та П’ята міські лікарні, стоматологічна поліклініка тощо, а незабаром приєднається і дитяча лікарня. Крім того, в цьому закладі постійно ведуться ремонти і лікарня удосконалюється. Тому Корляковій доводиться бути не лише лікарем, а й завгоспом та адміністратором.
У 2023 році вона поклала до власного гаманця 806 тис 31 грн зарплати, що майже на 34 тис грн більше, ніж у 2022 році.
При цьому директорка лікарні за рік отримала 758 тис 453 грн, як керівниця медзакладу, та 47 тис 578 грн, як лікарка–терапевт, яка працює за сумісництвом.
Суми зарплат Корлякової в різні місяці «коливалася». Найменша була у грудні (майже 36 тис грн), а найбільше (майже 80 тис) - у березні. Середній розмір отриманої на руки зарплати, як керівника, складав майже 65 тис грн.
Тричі на рік Корлякова отримувала премії по 33 тис 659 грн – до 8 Березня, до Дня медпрацівника та у жовтні за державну нагороду.
Тричі на рік їй виплачували відпускні – майже 12 тис грн у травні, 40 тис грн - у серпні та понад 12 тис грн - у жовтні.
Тричі за рік керівниця отримувала кошти за відрядження: майже 4 тис грн - у березні, 6 тис грн - у липні та понад 3 тис грн - у вересні.
У серпні Оксана Вікторівна отримала матеріальну допомогу на оздоровлення, яка в рази менша з тієї, що виплачують міському голові чи його заступникам – 26 тис 800 грн.
Цікаво, що премії головна лікарка отримувала не щомісяця, як VIP-можновладці Кременчука: по 16 тис 829 грн - у січні, лютому, квітні, травні та липні.
Її середньомісячний оклад складав 25 тис грн, до якого додавалися надбавки за вислугу років та інші.
Друге місце нашого рейтингу посіла директорка Першої міської лікарні ім. О. Богаєвського Галина Бородянець. За 2023 рік вона отримала майже 611 тис грн зарплатні, що на 51 тис грн більше, ніж за 2022 рік.
У середньому «чистими» керівниця закладу мала зарплату від 47 до 50 тис грн/міс. Виключенням стали листопад та грудень, коли на руки Бородянець отримала по 59 тис 465 грн.
У січні, квітні, травні, червні, липні їй виплачували відпускні.
Загалом, посадовий оклад Бородянець складав в середньому 12-15 тис грн/міс, а щомісячні премії «стрибали» від 31 тис до 46 тис грн.
Почесне третє місце рейтингу зарплат директорів медустанов міста, як і торік, посів директор КНМП «Правобережна» (в народі Друга міська лікарня) Віктор Севастян – 566 тис 153 грн. Це на 144 тис грн більше, ніж за 2022 рік.
Оклад лікаря коливався від 5 тис 513 грн до 12 тис 251 грн, а щомісячна премія майже упродовж всього року складала 30 тис 629 грн.
Севастян у січні та вересні отримав відпускні: 21 тис грн та 32 тис грн відповідно.
Щомісяця до окладу керівнику дораховували плату за вислугу років, за поліклініку, за категорію та за складність.
Тож в середньому Севастян отримував 43-46 тис грн/міс.
Далі рейтинг зарплат виглядає наступним чином:
Четверте місце - у директорки КНМП «Кременчуцька міська лікарня планового лікування» (колишня ЦРЛ) Людмили Мигаль – 531 тис 156 грн
П’яте місце – у директора КНМП «Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня» Радомира Сербіна – 516 тис 703 грн
Шосте місце – у директора КНМП «Лікарня Придніпровська» Віктора Скачка – 491 тис 613 грн
Сьоме місце – у директорки КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Марії Чорнявської – 472 тис 418 грн
Восьме місце – у директора КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Руслана Германа – 448 тис 171 грн
Дев’яте місце – у директора КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Андрія Мазура – 392 тис 352 грн
Десяте місце – у директорки КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Наталії Тарасової – 380 тис 219 грн
Одинадцяте місце – у директорки КНМП «Міська дитяча стоматологічна поліклініка» Галини Ярини – 358 тис 256 грн
До цього рейтингу ми традиційно додаємо керівників територіальних центрів, Центру ранньої реабілітації дітей інвалідів, комунальної аптеки та керманича медгалузі Кременчука. Тож, далі місця розподілилися так:
Дванадцяте місце – у керівника департаменту охорони здоров’я Максима Середи – 271 тис 806 грн
Тринадцяте місце – у керівниці терцентру соцобслуговування Автозаводського району Лариси Дзюби – 216 тис 944 грн
Чотирнадцяте місце – у керівниці терцентру соціального обслуговування Крюківського району Ольги Миронової – 216 тис 793 грн
П’ятнадцяте місце – у директорки Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Юлії Івакіної – 202 тис 285 грн
Останнє місце цього рейтингу вже традиційно у директорки комунального підприємства «Аптека №90» Олени Вишняк. Відповідно до наданої інформації, за пів року вона отримала 161 тис 184 грн зарплатні.
Якщо порівняти суми зарплат керівників лікарень та соцсфери Кременчука із зарплатою мера міста Віталія Малецького, то побачимо, що у деяких VIP-медиків річна зарплата майже така, як у градоначальника за пару-трійку місяців.
Зокрема, у травні 2023 року керманич міста поклав у гаманець понад 128 тис грн зарплатні. Час від часу схожі суми отримують й інші певні можновладці. Так, у тому ж травні, віцемер з питань культури та спорту Руслан Проценко отримав на руки 111 тис 471 грн, а перший віцемер Володимир Пелипенко – 110 тис 328 грн.
Або у вересні мер та дехто з його заступників отримали зарплати у понад 100 тис грн. Це майже 15 мінімальних зарплат, 36 (!) мінімальних пенсій, майже 39 (!) розмірів прожиткового мінімуму. Тобто, Малецький та Компанія заробили ці суми за місяць. Хоча звичайний пенсіонер за ці кошти житиме кілька років, а більшість працівників місцевих підприємств – майже рік!
Нагадаємо, скільки торік заробили директори шкіл та ті, хто керує освітнім процесом у Кременчуці.
Річна зарплата директора садочку дорівнює зарплаті мера Малецького за місяць-два.
Олег Булашев