Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 30 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Обшарпані плями Кременчука

23 жовтня 2020

Містяни скаржаться на занедбані зони відпочинку та тротуари в нашому місті. Проте місцева влада не чує цих скарг і продовжує піариться на квітучих клумбах та інших проєктах, які реалізує за рахунок платників податків. Але ж це – обов’язок чиновників, а не привід для самореклами.

Кременчук – чарівне місто. З цім погоджуються і його мешканці, і гості. Місцева влада всіляко підкреслює це, хизуючись на шпальтах провладних видань світлинами квітучих парків та скверів. Вихваляється вона і плиткою, якою вимощені центральні вулиці міста. Проте можновладці чомусь не звертають увагу на доволі великі занедбані ділянки, що впадають в очі як у центрі, так і на околицях. Щоб їх побачити, не треба блукати таємними стежками: на них у своїх численних повідомленнях, зокрема у соцмережах, звертають увагу самі городяни, за ці місцини соромно і перед гостями Кременчука. І якщо місцева влада воліє не помічати занедбаних куточків нашого міста, то ми, у свою чергу, зайвий раз продемонструємо їм ці обшарпані плями.

Немов потвора серед краси

«Я не поверил своим глазам! Как в нашем городе, который входит в пятерку лучших городов Украины в своей категории, в исторической его части может находится такое безобразие! Такая свалка и разносчик заразы! И для наведения порядка здесь нужны уважение к людям, один самосвал и один рабочий день коммунальных служб!».

Саме таке повідомлення ми побачили на Фейсбук-сторінці містянина Олега Животовського.

Йдеться про зруйновану будівлю колишнього кінотеатру «Дніпро», що в парку «Придніпровський».

Ще у 2015 році навколо цього приміщення активісти планували зробити спеціальні дерев’яні доріжки (памп-треки) для любителів велосипедного спорту.
Крім цього, сам кінотеатр намагалися привести до ладу і проводити в ньому зустрічі з цікавими людьми, організовувати виставки. Проте комусь ця ідея не сподобалась, і вандали розгромили приміщення. А у 2017 році у стінах кінотеатру сталася невелика пожежа. З того часу про будівлю у самісінькому центрі квітучого Кременчука, схоже, взагалі забули. Так і стоїть вона, безхозна.
Майже схожа ситуація з клубом залізничників, залишки якого знаходяться у «Міському саду».

Згадка про щасливе дитинство… «сторічної» давнини

Коли ж місцева влада зверне увагу на дитячий майданчик, що на Раківці? Це питання також лунало у соцмережах. І не дочекавшись відповіді, містяни подали відповідний проєкт змін для у участі у «Громадському бюджеті».

Проте грошей, які виділяють на реалізацію ініціатив, не вистачило, аби перетворити цей куточок, який вже назвали «пам’ятник комунізму», на сучасний спортивний чи дитячий майданчик. Нова зона відпочинку з’явиться поруч. А «пам’ятник комунізму» і досі нагадує мешканцям району про їхнє щасливе дитинство, яке минуло ще років 20 чи 30 тому.

Аби не зламати ноги

Бульвар Пушкіна – центральна вулиця Кременчука. Городяни люблять посидіти тут, помилуватися фонтанами, погодувати голубів. Проте соромно дивитися на зруйновану плитку, якою вимощена ділянка біля площі Незалежності. Перехожі вимушені бути тут особливо уважними, аби не зламати ноги. А чи зручно мамам везти візочки такими залишками цивілізації? Скоріш за все, це питання мало турбує місцеву владу.

Сучасне чи неохайне?

Зображення та написи на стінах будівель. Вони виникають спонтанно. Чи подобаються такі собі витвори вуличного мистецтва городянам? Далеко не всім. Адже найчастіше такі малюнки не несуть культурної цінності і лише додають неохайності вулицям. Тож, навіщо такі «шедеври» квітучому Кременчуку?

Занедбана водойма

Колись у парку «Комсомольский» (зараз парк «Студентський») влітку збиралися родинами, молодіжними компаніями. Ця зелена зона була привабливим містом відпочинку, а ще тут можна було весело та змістовно провести час біля мальовничого озера. Утім, такий відпочинок зараз – це лише спогади. Адже на жахливий стан водойми містяни вказують вже не перший рік і просять місцеву владу звернути на неї увагу. Просять, але марно. Тож, вже не сподіваючись на те, що очільники міста якось вплинуть на це екологічне питання, городяни вирішили навести лад самотужки. За відповідний проєкт мешканці Кременчука найближчим часом можуть проголосувати у «Громадському бюджеті». А що для оновлення зони на Першому Занасипу відпочинку зробила місцева влада?

 

Олена Сінтюріна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися