Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 30 Липня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Про 83-річного кременчуцького яхтсмена, завтрашні перегони та дитячий яхтклуб – словами організатора регати Юрія Кобченка

26 вересня 2020

«Не завжди, якщо вітрильник приходить першим, він стає переможцем».

Сьогодні у Кременчуці стартувала вітрильна регата, приурочена до Дня міста. У параді брали участь яхтсмени із нашого міста, Горішніх Плавнів, Харкова, Черкас та Світловодська. «Кременчуцька газета» поспілкувалася з організатором вітрильного параду Юрієм Кобченком та дізналася про завтрашні перегони та можливості розвитку вітрильного спорту у Кременчуці.  

- У Кременчуці ви уже не вперше. Ваші враження від міста і початку розвитку яхтового спорту тут.

- Цього року буре участь набагато більше людей. Адже минулого ми лише розпочинали. Цього року я щасливий. Думаю, дійство на воді буде чудовим.

- Розкажіть про план регати на завтра.

- За Крюківським мостом буде три гонки. На завтра синоптики прогнозували великий вітер і дощ. Якщо ж погода дозволить і яхтсмени не злякаються – із 9 години стартуватимуть три гонки по нормативах Чемпіонату України. Для цього зроблений спеціальний суддівський катер, суддя – міжнародного класу. Тобто, уже готуємо Кременчук до Чемпіонату України. Якщо його проводять у Світловодську, то чому його не проводити у Кременчуці? Для цього є всі можливості.

- За якими нормативами оцінюватимуть судді завтрашні перегони?

- Їх досить багато. Це обміри човнів, їх швидкість, плавність ходи. Адже регати також розбиваються по групах. Це цілі правила. Ми зрозуміли, що тут можна провести і прив’язали до діючих правил нашої гонки і все буде по правилах. Яхти залежать від розмірів, ваги, враховуватимуться коефіцієнти. Є багато чинників. Є ладка легша, а є важча. Не завжди, якщо вітрильник приходить першим, він стає переможцем.

- У вас був попередній відбір до тих, які не пройшли?

- До параду ми допустили всіх. Беруть участь навіть ті, які не гоночні. Вони хоч і маленькі і завтра не братимуть участь у змаганнях, але сьогодні попросились на парад.

- Розкажіть про найстаршого учасника-кременчужанина.

- До нас попросився Емануїл Бедросович. Оскільки йому 83 роки, він не може приймати участь у змаганнях. У минулому році він захворів у час проведення і не брав участі. Але під час сьогоднішнього відкриття тут буде. Минулого року, наприклад, нашим парадом були вражені світловодчани, адже у них немає такої набережної. Так само у Запоріжжі – немає можливості людям побачити регату. До речі, про Бедросовича. Плануємо, що тут буде клуб яхтсменів. Адже самих кременчуцьких та горішньоплавнівських яхт у нас уже 22, на наступний рік може ще одна відремонтується. Нам уже самим можна буде проводити регату. А на наступний рік пообіцяли прийти із Дніпра та Запоріжжя.

- Тобто, ви тепер у нас постійний гість?

- Ну я думаю, якщо не виганяєте, то так (сміється – ред.).

- Розкажіть про свій досвід.

- Він у мене не такий і великий. 4 роки. Я народився та виріс там, де маленька річка – під Полтавою. Тобто, я ніколи не бачив яхт у дитинстві. І коли побачив їх вперше у Харкові, потім приїхав у Кременчук – я захворів цим. Сам купив яхту і мені тепер подобається це організовувати.

- Скільки це по витратах для звичайної людини?

- На сьогодні це не дешевий вид спорту, так як сьогодні досить недешево коштують вітрила. Адже коштують вони недорого. А це постійна боротьба з вітром і стихією. І практично всі човни, які у Кременчуці і Горішніх Плавнях – серед них практично 70% - створені своїми руками. Усі вони зроблені по гаражах. Колись це було дуже престижно і їх купували з інших країн, були і заводи.

- А українські яхти є?

- Є, моя українська, виготовлена у Миколаєві. Але вони усі одна на іншу не схожі. Адже є гоночні, є круїзні.

- Як вважаєте, наскільки реально відновити таке виготовлення в Україні?

- Ви розумієте, за кордоном, в Європі це як звичайний Жигулі. Зазвичай у кожному місті, яке розташоване або на великій річці або у маленькому містечку, яке розташоване десь на морі – є великі клуби з сотнями яхт. І люди зі звичайним достатком їх мають. Це вважається нормою. А сьогодні  моя мрія – щоб в Україні покращувалося життя і ми усі мали змогу їх придбати і насолоджуватися. Сподіваюсь, ми продовжимо співпрацю у даному напрямку і якщо все буде добре, наступного року створимо дитячих яхтклуб чи школу.

- На якій базі можливе таке створення? На ДЮСШ у Крюкові?

- Думаємо, так.

Нагадаємо, 36 яхт привітали Кременчук із Днем народження у рамках вітрильної регати.

 

 

Ліна Романченко

Фото Олександр Попенко

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися