Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Продовольчий резерв Кременчуцького виконкому

1 серпня 2022

Які продукти харчування купували, в кого і за якою ціною.

У перші дні війни Кабмін дозволив укладати договори напряму, без тендерів. У системі Prozorro в таких закупівлях вказано обґрунтування «Українська Визвольна Війна».

Наприкінці червня Уряд повернув вимогу проводити спрощені закупівлі для замовлень від 50 тис грн. Але все-таки є винятки для критично важливих закупівель. 

Лариса Гориславець, аналітикиня ГО КІПЦ «Європейський клуб» переглянула усі договори Кременчуцького виконкому, укладені від 24 лютого 2022 року і до кінця липня. За цей період було укладено понад 300 угод на загальну очікувану вартість майже 6 млн грн.

Зокрема, найдорожчі угоди передбачають закупівлю продуктів харчування. Це так званий продовольчий резерв. У Prozorro зафіксовано 17 договорів на продукти харчування, укладених Кременчуцьким виконкомом, на загальну суму 3 млн 200 тис грн.

Найдорожчу угоду Кременчуцький виконком уклав із ТОВ «Шарліс». Це закупівля соняшникової олії на суму 1 млн 600 тис грн. В угоді вказано кількість – 23 тис 430 пляшок по 69 грн/шт. Оплату по даній угоді виконано.

Бенефіціаром ТОВ «Шарліс» зараз є Артур Шварцман, а кілька років тому був Ігор Шварцман - нинішній депутат Кременчуцької міськради від колишньої партії «Опозиційна платформа - за життя».

Кременчуцький виконком купував у березні олію у ТОВ «Шарліс» за ціною 69 грн/920г. Відомо, що в Полтаві для продрезерву купували олію за ціною 68 грн/літр. У цей же період «Львівтеплоенерго» купував олію у місцевого постачальника за ціною 75 грн/920г. 

Широкий асортимент продуктів Кременчуцький виконком придбав у приватного підприємства «Алкогрупа Плюс», ключовим бенефіціаром якого є Сергій Мазур, депутат Полтавської обласної ради від колишньої партії «Опозиційна платформа - за життя», що зараз заборонена в Україні рішенням суду. 

Загалом із цим підприємством виконком уклав 8 угод на суму майже мільйон гривень. У договорах виконкому на продукти, укладених у березні цього року, деякі ціни значно нижчі за нинішні. Сардина Аква, бланшована в олії, 230 г в договорі з постачальником «Алкогрупа Плюс», укладеним 10 березня, коштує 39 грн. Наприкінці липня оптова ціна аналогічного товару на сайті мережі Fozzy 55 грн/банка.

ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» отримав дві угоди загальною вартістю 246 тис грн, на постачання сухарів та кексів «Королівський». Бенефіціаром підприємства є Дмитро Рева, який на початку 2000-х був народним депутатом від Партії регіонів, нині він власник кількох хлібозаводів в Україні. 

Виконком закупив у ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» сухарі (грінки) пшеничні та житні, фасуванням по 3 кг за ціною 153 грн. У цей же період запорізька школа купувала у місцевого виробника сухарі (грінки) за ціною 130 грн за кілограм. Загалом, ціновий діапазон на цей продукт в Prozorro дуже широкий.

Невеликі за сумою договори на закупівлю питної води вказують, що Кременчуцький виконком купував бутильовану по 19 л воду за ціною 35 грн або 42 грн у підприємців Анни Кайнц та Євгенія Садовського.

Ціни на окремі продукти – див. у таблиці. Варто зауважити, що перелік містить ціни, вказані в угодах від 24 лютого, і до сьогодні деякі продукти подорожчали. Також порівняння цін у договорах Кременчуцького виконкому з іншими містами України показало: немає підстав говорити про завищені ціни в Кременчуці. Як вже було згадано вище, деякі опції місцеві постачальники продали дешевше, ніж аналогічний товар в інших містах.

 

Лариса Гориславець

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися