
Деякі керівники підприємств за рік заробили стільки, скільки мер Кременчука Віталій Малецький за пару місяців. Наприклад, у червні він отримав на руки 128 тис 631 грн зарплатні, а у вересні 140 тис 61 грн грн.
Під час повномасштабної війни, яка триває в країні, багато працівників комунальних установ Кременчука стали до лав Збройних сил України. Ті ж, хто залишився, – справжні герої комунального фронту, які щодня забезпечують життєдіяльність міста: ремонтують водогони та електромережі, утримують дороги, доглядають зелені зони, вивозять сміття.
Ба більше, комунальники активно допомагають фронту: збирають кошти, передають їх на підтримку ЗСУ, а дехто, ризикуючи життям, їде на території, наближеної до зони бойових дій, щоб допомагати відновлювати зруйновані домівки або ремонтувати комунікації. Звичайно, на місті, у таких непростих умовах робота стає ще напруженішою, а керівники комунальних підприємств часто працюють на межі своїх можливостей, аби встигнути виконати всі заплановані завдання. Проте, незважаючи на виклики, темпи роботи ніхто не зменшує. Саме завдяки їхній відданості та праці з першого дня вторгнення росії на територію України кременчужани відчувають додаткову підтримку, бо про їхній добробут піклуються.
Які ж зарплати у 2024 році в порівнянні з 2023 роком отримували директори комунальних підприємств житлово-комунального господарства? Це питання традиційно дослідила «Кременчуцька газета». Ми склали рейтинг зарплат на підставі відповідей, отриманих на наші запити (див. інфографіку).
Зазначимо, що до рейтингу ТОП-10 зарплат директорів комунальних підприємств ЖКГ Кременчука ми не включили діючого директора КП «Спецсервіс-Кременчук» Валерія Декусара, який у 2024 році на руки отримав 370 тис 288 грн, бо у 2023 році підприємство очолював інший керівник - Віктор Бардаков. Він у 2023 році отримав 295 тис 116 грн зарплатні.
Також у ТОП-10 не увійшов очільник КП «Комфортний дім» Володимир Кургаєв, бо з усіх керівників галузі ЖКГ у 2024 році він отримав найменшу зарплату – 306 тис 802 грн, проти 288 тис 382 грн у 2023 році.
Цікаво, що директор КП «Квартирне управління» Олександр Калашник позаминулий рік пас задніх у рейтингу з 262 тис 759 грн, а у 2024 році цей чиновник (який є чоловіком правої руки мера Малецького, керівниці апарату міського голови Світлани Пищити) посів шосте місце рейтингу. Причина в тому, що у 2023 році він перебував на лікарняному, тому зарплату не отримував.
Проте бачимо, що деякі керівники підприємств галузі ЖКГ минулоріч отримали менші суми, ніж у 2023 році. Серед них, директор КП «Теплоенерго» Руслан Радченко, директор КП «Міськсвітло» Олексій Антіпов та директор «Кременчук АКВА-СЕРВІС» Василь Білоус. Чому це так сталося, нам поки не відомо, але не виключено, що ці керівники перебували на лікарняних.
Зазначимо, що деякі очільники підприємств ЖКГ Кременчука за рік заробили стільки, скільки мер Кременчука Віталій Малецький за пару місяців. Наприклад, у червні градоначальник отримав на руки 128 тис 631 грн зарплатні, а у вересні – 140 тис 61 грн грн.
Разом з цим зазначимо, що Президент України Володимир Зеленський щомісяця торік отримував зарплату в межах 28 тис грн, а мінімальна щомісячна зарплата в Україні становила: з 1 січня - 7 тис 100 грн; з 1 квітня – 8 тис грн.
Тож рахуйте, що отримані, наприклад, 100 тис грн зарплати за місяць мера Малецького – це майже 15 мінімальних зарплат, це 36 (!) мінімальних пенсій, це майже 39 (!) розмірів прожиткового мінімуму.
Підкреслимо, це зарплата мера Кременчука за місяць, звичайний пенсіонер за ці кошти житиме кілька років, а більшість працівників місцевих підприємств – майже рік!
Нагадаємо, скільки у 2023 році отримали директори комунальних підприємств ЖКГ та транспорту Кременчука.
Яка заробітна плата директорів житлово-комунальних підприємств та транспорту Кременчука?
Зарплати VIP-рівня: до 50-70 пенсій за місяць у вересні отримали деякі кременчуцькі можновладці.
Олег Булашев