Кременчугская газета
Вторник, 23 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця імені Марка Вовчка


26 марта 2017
Вулицями рідного міста – вулиця імені Марка Вовчка

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

На честь новаторки української літератури

У Кременчуці вулицю Волочаївську перейменували на вулицю імені Марка Вовчка. Це псевдонім засновниці дитячої української прози і понад десятка інших жанрів в українській літературі – Марії Олександрівни Вілінської. Народилася вона 10 грудня 1833 року в маєтку Єкатерининське Єлецького повіту Орловської губернії у збіднілій дворянській сім’ї. А діди й прадіди майбутньої письменниці були українцями. Після навчання у приватному пансіоні Харкова майбутня письменниця кілька років жила в Немирові, де вивчила до найменших деталей побут, культуру, традиції, вірування українського народу.

Існує декілька версій походження її псевдоніма. Так, одна з них, згідно з сімейними переказами, походить від засновника роду козака Марка, прозваного «Вовком». 

Що саме зробила Марко Вовчок?

• Стала «революційною новаторкою» української літератури, збагативши її безліччю нових жанрів і не відомих раніше тем.

• Прославила українську літературу на весь світ, ставши однією з найавторитетніших письменниць Європи, оскільки її твори ще за життя були перекладені багатьма мовами і отримали величезну популярність.

• У своїй творчості велике значення приділяла живій народній мові. Тому більшість її творів насичені фольклористикою, яка гармонійно поєднується з темою, сюжетом, психологічним навантаженням оповіді.

• Марко Вовчок справедливо вважається і новатором у сфері формотворчості – саме вона вперше в історії української літератури замість традиційних опові­дачів ввела  образ так званого художнього оповідача – народу.

А ще вона була однією з найкрасивіших жінок свого часу, а за вишуканий стиль і манеру триматися у світському товаристві її порівнювали з французькою письменницею Жорж Санд.

Померла класик україн­ської літератури, прозаїк, поетеса, перекладачка у віці 73 років 28 липня 1907 року в місті Нальчик (Кабардино-Балкарія).

 

Влад Тимченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться