Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 27 Июня 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста - провулок Олексія Береста


17 апреля 2017
Вулицями рідного міста - провулок Олексія Береста

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

Підняв прапор над рейхстагом, але став Героєм лише через 60 років

Провулок, розташований у районі школи №28, перестав носити ім’я піонера Павлика Морозова, який на загальних зборах мешканців села викрив людей, що ховали зерно. Крім цього, юнак зрадив і свого батька за те, що він видавав за гроші документи виселеним «куркулям». За це хлопчика вбили родичі. Замість провулку його імені у нашому місті з’явився провулок Олексія Береста.

30 квітня 1945 року на куполі рейхстагу у Берліні був встановлений червоний прапор. Його підняли розвідники 756-го полку 150-ї стрілецької дивізії Михайло Єгоров і Мелітон Кантарія на чолі з заступником командира батальйону лейтенантом Олексієм Берестом. Факт сам по собі відомий. Але якщо Єгоров і Кантарія стали Героями Радянського Союзу, то український радянський військовик Берест залишився без цієї нагороди. Чому майбутній Герой України, який народився 1921 року на Сумщині, не став героєм Радянського Союзу і не брав участі в параді Перемоги?

За однією із версій, проти присвоєння звання був маршал Жуков, який упереджено ставився до політпрацівників, яким був лейтенант Берест.  За іншою версією, Сталін хотів, щоб головними героями встановлення прапору стали саме грузин і росіянин.

Однак український військовий таки отримав звання Героя – посмертно, 2005 року, рішенням Президента України Віктора Ющенка.

Помер Олексій Берест у 1970 році як герой –  рятуючи дівчинку, яка могла потрапити під електричку.

 

Олена Сінтюріна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться