
Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.
У пам’ять про почесного громадянина міста
Закон про декомунізацію торкнувся і вулиці в центрі міста, названої на честь першої ради робітничих депутатів Кременчука – Радянської. Обирати нову назву міським депутатам доводилося з 5 варіантів, які запропонувала громада. На думку городян, вулиця мала носити ім’я одного з цих людей: українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Сковороди; американського композитора родом із Кременчука Дмитра Тьомкіна; почесного громадянина міста, першого директора та професора Кременчуцької філії Харківського політехнічного інституту Академіка Маслова. Також рекомендували повернути вулиці її історичну назву – Лікарська або залишити все без змін.
Після невеличких дебатів та зважаючи на те, що вулиця знаходиться біля Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського, все ж таки було обрано варіант назви на честь Академіка Маслова.
Замість армії – береги Дніпра
Червона армія – спадщина історії країни серпа та молота. Саме тому вулиця Червоноармійська та провулок Червоноармійський, що на Раківці, потрапили під закон про декомунізацію.
Зважаючи на те, що топоніми, які треба було перейменувати, знаходяться на правому березі Дніпра, депутати міськради дали їм відповідні назви: Правобережна та Правобережний.
Фото Александр Гринченко
Влад Тимченко