Кременчугская газета
Суббота, 20 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Гійома Боплана


5 марта 2017
Вулицями рідного міста – вулиця Гійома Боплана

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

Топоніми на честь французького картографа, який розповів світу про Україну

Символ Радянського Союзу більше не майорить - не стало у Кременчуці й вулиці Червонопрапорної та  провулку Червонопрапорного. Замість комуністичного стяга  топоніми змінили назву на честь французького військового інженера й архітектора, а також видатного картографа - Гійома Левассера де Боплана.

Він був родом з північної провінції Франції, а на початку 1630-х років його запросив польський король Сигізмунд ІІІ на службу в Польсько-литовську республіку в  якості старшого капітана артилерії та військового інженера.

В умовах зростання могутності Османської імперії та спалаху ряду козацьких повстань, досвідчений французький інженер допомагав Речі Посполитій зміцнювати її неспокійні південно-східні рубежі. Так, в 1630-х роках він побудував укріплення в Барі, Бродах, Кременчуці. Широкої популярності набула спроектована французьким архітектором фортеця Кодак на місці нинішнього Дніпра (колишній Дніпропетровськ).

Шукаючи зручні для укріплень місця, Боплан добре познайомився з топографією, етнографією, побутом і положенням України, що входила до складу Польщі та найближчих до неї місцевостей, і склав про це цікаві замітки. За дорученням польського короля Владислава IV і коронного гетьмана Конецпольського, Боплан почав складання детальної карти України.

У поданні картографа  Україна була збірною назвою декількох дніпровських провінцій Речі Посполитої. Боплан, по суті, першим помістив «Україну» (принаймні за назвою окремої карти країни) в географію Європи, де вона займала своє місце до кінця XVIII століття, а потім епізодично з’являлася до 1917 року.

Вже не Радгоспні

Багато років у Кременчуці існували вулиця, проїзд та провулок, які носили назву Радгоспна та Радгоспний відповідно. Але, згідно з  законом про декомунізацію, депутати міської ради позбавилися від спадщини державного сільськогосподарського підприємства часів СРСР.

Нові назви топоніми отримали завдяки річці Сухий Кагамлик, яка протікає поруч та утворює озеро. Саме тому вулиця, проїзд та провулок перейменували на Приозерну та Приозерний відповідно.

 

Влад Тимченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться