Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 5 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста - вулиця Ігоря Сікорського


15 апреля 2017
Вулицями рідного міста - вулиця Ігоря Сікорського

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

Людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі

У Кременчуці вулицю, що носила ім’я старшого брата вождя пролетаріату – Олександра Ульянова – перейменували на честь великого українського авіаконструктора Ігора Сікорського, який підкорив небеса. Його літаки та гелікоптери з’єднали континенти і дозволили долати моря та океани за лічені години.

Народився майбутній інженер у Києві, у 1889 році. У 19 років Сікорський починав конструювати справжні літаки, про які так мріяв видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник Леонардо да Вінчі. Коли підкорювачу неба виповнилося 24 роки, його літак-велетень «Ілля Муромець» став світовим рекордсменом із вантажопідйомності.

У березні 1919-го конструктор переїхав до Сполучених Штатів Америки, де заснував власну авіаційну компанію - Sicorski Air Engineering. Гелікоптери Сікорського марки «S» використовували Збройні сили США. Американські президенти і ті не цуралися літати на дітищах авіаконструктора українського походження. І саме гелікоптери Сікорського першими в історії здійснили перельоти через Атлантику та Тихий океан.

Не можна не згадати і про громадську діяльність Ігоря Сікорського. Він брав активну участь у діяльності емігрантських організацій Америки, був одним з ініціаторів створення і деякий час навіть головою відомого Толстовського фонду, що допомагав співвітчизникам за кордоном і відіграв особливу роль у житті десятків тисяч людей, яких позбавила батьківщини Друга світова війна.

Помер Ігор Сікорський 26 жовтня 1972 року в Істоні (штат Міннесота, США).

 

Олена Сінтюріна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться