Кременчугская газета
Суббота, 20 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Івана Мазепи


26 февраля 2017
Вулицями рідного міста – вулиця Івана Мазепи

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

Замість Бутиріних - Мазепа

Закон про декомунізацію торкнувся і вулиці Бутиріна, що пролягає центром Кременчука. Варто зазначити, що в історії міста є дані про двох Бутиріних. Перший – Афанасій Андрійович — учасник Жовтневої революції, командир червоногвардійського загону. Історики називають його одним з організаторів Голодомору в Україні (1932-1933 рр.).

Другий – Семен Андрійович – перший почесний громадянин Кременчука. Членів комісії з перейменування вулиць цікавило, на честь котрого з них свого часу назвали вулицю. Але навіть співробітники Кременчуцького краєзнавчого музею не змогли відповісти на це питання. Тому депутати прийняли рішення надати вулиці нове ім’я  – відомого українського гетьмана Івана Мазепи.

Відзначимо, що до революції 1917 року вулиця мала назву Єленська. Цей варіант було також винесено на громадське голосування, що проводилося на сайті міськради. Але кременчужани не підтримали варіант історичної назви вулиці.

Бути ближче до Європи

Йдеться про вулицю Щорса, героя громадянської війни та командира Першої Української радянської дивізії. Але Товариство української мови Кременчука висунуло пропозицію перейменувати її на Європейську. Цю ідею підтримав і мер Кременчука Віталій Малецький, який мешкає на цій вулиці. Погодилися з новою назвою і народні обранці. Добре, якби з новою назвою вулиці до міста прийшли і європейські стандарти.

На нашій вулиці – завжди свято

Саме так тепер можуть говорити про своє місце проживання мешканці вулиці Різдвяної. Раніше вона носила і’я Фрідріха Енгельса – організатора і керівника міжнародного комуністичного робітничого руху та засновника наукового комунізму. Проте під час декомунізації назву змінили на Різдвяну.

 

Фото Олександр Гринченко

Влад Тимченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться