Кременчугская газета
Среда, 19 Декабря 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Як Кременчук купує квіти через «торги», та кому це вигідно

21 ноября 2017
Як Кременчук купує квіти через «торги», та кому це вигідно

За результатами досліджень.

Сьогодні Кременчуцький антикорупційний центр розмістив дослідження, у якому прослідкував за закупкою розсадницької продукції для міста комунальним підприємством «Благоустрій Кременчука» цієї весни.

Так у квітні цього року «Благоустрій Кременчука» провів тендерні торги на дану продукцію, де перемогу отримала відома у Кременчуці фірма ТОВ «Голландські троянди» (наближена до екс-першого віце-мера Кременчука  Андрія Погрібного). Вартість своєї продукції товариство оцінило у 2 200 063 грн.

Разом із ними у торгах брало участь ТОВ «Грінсад», яке за свої рослини запропонували ціну значно більшу - у 2 899 900 грн.

Як зауважує Кременчуцький антикорупційний центр, на період тендерних торгів дві вищевказані компанії були співзасновниками Асоціації «Українська рослинна індустрія». Тобто були у статусі афілійованих осіб -  компаніями, які під спільним контролем із суб'єктами господарювання реалізовуюють спільний економічний інтерес із іншими суб'єктами господарювання.

 А це, як вказують у дослідженні, суперечить п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», у яких замовник мав би відмовити одному із претендентів. Адже станом на 20 березня цього року вони вважалися співзасновниками.

(прінт-скрін із аналітичної системи  youcontrol)

Тут же  зауважують - у опублікованій тендерній документації на сайті «Прозорро» містяться офіційні довідки ТОВ «Голландські троянди» та ТОВ «Грінсад», в яких вони зазначають, що не пов’язані з іншими учасниками тендеру, тобто між собою.

«Підсумок невтішний – можна лише надіятися на те, що вказані фірми під час проведення публічних закупівель ніяким чином не співпрацювали, а бюджетні кошти Кременчука були витрачені ефективно», - пише у пості Кременчуцький антикорупційний центр.

Нагадаємо, як «фаворит» журналістів Кременчука Дедюрін кущі та дерева для Міського саду купляв у цієї ж фірми: дорого та «задніми числами».

 

Аріна Алініна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться