Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 25 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Яскравий Сергій Піскун: про спеціальність будівельника, ляльковий театр та музику для «блотних»

10 червня 2021

Ексклюзивне інтерв’ю. 

9 червня до Кременчука завітав підкорювач жіночих сердець, виконавець ліричних пісень Сергій Піскун. Свого часу виконавець став відкриттям у жанрі шансону, а його шлягери «Червоні троянди», «Коли-небудь ти пошкодуєш», «Зірки і місяць» буквально не сходять із ротацій на українських радіо. У ексклюзивному інтерв’ю «Кременчуцька газета» дізнавалася про дитинство та перші творчі спроби Сергія, подарунки від фанаток та звідки береться натхнення для написання пісень. 

-          І цього року завершився локдаун і ви знову у нашому місті. Чим займалися під час карантину?

-          У першу чергу, писали пісні, відбирали з продюсером із присланих. У нас було багато пісень із приготованих, тож минулим літом під час карантину випустили альбом «Подих любові». Цього ж карантину дозаписували нові пісні.

-          Щось нове під час цього для себе відкрили?

-          Я більше намагався знайти натхнення, яке потрібне для нових пісень. Для мене це природа. Тож старався частіше виїздити з Києва на природу, до батьків у Фастів. Працював на корпоративах. Інших професій для мене не існує (сміється – авт.).

-          До речі, про професії… У вас освіта будівельника. Працювали по цій спеціальності?

-          Аякже. Я працював різноробочим, майстром. Правда, це було недовго – з 2004 року, після школи, коли завершив займатися футболом, був на будівництві і навчався у технікумі.

-          Чому обрали саме таку спеціальність?

-          Бо я вважаю, що теорія теорією, а є практика. На мою думку, велика проблема нашої країни, що всі прагнуть бути юристами чи спеціалістами інших престижних професій, а потім в житті люди трохи губляться. Але у кожному дні є багато моментів, коли потрібно щось вміти робити реально. Я навчався на заочці. Півроку ще професійно займався футболом у Білій Церкві у команді «Рось», а потім паралельно працював на роботі і себе забезпечував. Далі вже пішли перші вірші і прихід до музики.

-          Чула, що більшість ваших пісень  - ваші авторські. Це принципова позиція - виконувати лише своє?

-          Ні, інколи беремо і чиїсь. Але щоб знайти хіт – потрібні роки, у когось це виходить і раз у 10 років. Ми ж намагаємося шукати якісний матеріал. У продюсера хороший смак. І тому я завжди раджусь з ним при відборі пісень. Починаю писати і скидаю йому початок, далі він говорить – продовжувати чи ні. Так, я пробував себе багато в чому, а потім прийшов до того, що займаюсь тим, що мені подобається. 

-          А в дитинстві любили музику яких стилів?

-          Різні. Той же «Ласковый май», «Лесоповал», та ж Таня Буланова, «Ace of Base», групи з 90-х.

-          Батьки якось впливали на цей вибір?

-          Ні, ніколи. Єдине, що пам’ятаю, як батько купив магнітофон «Весна» і була касета, записана на дві сторони. З однієї була група «Лесоповал» з «Белый лебедь на пруду», а з іншої «Ласковый май». Зараз у  телефоні у мене досі є 3-4 ностальгічні пісні, які я можу включити, і сам слухаю в дорозі.

-          Був переломний момент, коли чітко вирішили займатися музикою?

-          Більше воно прийшло само собою. Як і в будь-якій справі, у людини є процент таланту і процент працелюбності та впертості, так сказати. Наприклад, можна мати талант, але без характеру це він не доведеться до кінця. Так і в житті відбувається. Я вважаю, що, наприклад, через що піднялась свого часу Німеччина – через їх педантичність. Те саме скаже будь-який бізнесмен. Якщо говорити про себе, то я музикою не займався в дитинстві серйозно, більше футболом. Ходив грати до лялькового театру, багато чого спробував… Далі прибігав на співи, співали з друзями під гітару і я відчував, що щось у мене є. Але потім воно прийшло само по собі... От, наприклад, колись мені захотілось пограти в хокей, і я собі поставив ціль – пограти не просто, на озері, а серйозно. Свого часу я був на воротах у любительській команді Фастова. Але питання в тому, що cпробував – і що далі. У музиці те саме. Написав першу пісню «Девченка с севера» за 15 хвилин. Далі з часом з’явився продюсер, концертний директор і пішло-поїхало.

-          Шансон слухали в дитинстві?

-          Так, слухав і «блотну» музику, і дворову, і естрадну – ехо 90-их. Інколи шансон пов’язують із «блотними» піснями, хоча зараз він став більш естрадним і комерційним.

-          Які були цікаві подарунки від фанатів?

-          Багато різного. Помітив, що подарунки дарують ті, хто не вперше на концерті. Найчастіше презентують солодощі, квіти само собою, пивні набори були, привезені з-за кордону. Ясно, часто фанатки залишають номери телефонів.

-          Ви записали три пісні з народною артисткою України Катериною Бужинською. Від кого йшла дана ініціатива спільного виконання?

-          Моя. У мене лежала в загашнику пісня, я запропонував заспівати дуетом. Далі надійшла ініціатива від неї.

-          Є речі в житті, про які ви, можливо, шкодуєте?

-          Ні, я вважаю, що за тим, що зроблене, шкодувати не варто. Все одно будемо за це відповідати, самі знаєте де.

-          А чим найбільше пишаєтесь?

-          Банально скажу, та пишаюсь правильними вчинками - коли чиниш по совісті.

-          Батьки часто сварили?

-          Бувало. І зараз часто дають настанови. Доки вони у нас є, ми залишаємось дітьми.

-          Які риси характеру від них перейняли?

-          Доброту – від мами і чоловічий характер, наполегливість – від батька. Це в сумі дало те, що я доводжу задумане до кінця. І тому я і тут, в принципі.

Нагадаємо, Вигадав, вимолив у Бога і в неба випросив - Сергій Піскун зробив літній вечір в Кременчуці надзвичайно романтичним

 

 

Спілкувалась Ліна Романченко

Фото – з приватних архівів Сергія Піскуна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися