Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 3 Липня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Секретні данні Малецького: навіть під час війни, VIP-чиновники Кременчука себе значними сумами не обділяють

23 травня 2022

Традиційний рейтинг виплат можновладцям.

 

Першого квітня 2022 року головний редактор "Кременчуцької газети" Олег Булашев, з метою підготовки публікації звернувся до міського голови Кременчука Віталія Малецького із запитом, в якому просив, традиційно, як і у попередні місяці, надати інформацію стосовно сум зарплат міського голови Віталія Малецького та його заступників за березень 2022 року.

4 квітня 2022 року на вищевказаний запит було надано відповідь, в якій зазначено, що оскільки формування відповіді пов’язано з пошуком інформації серед великої кількості даних, термін розгляду запиту продовжено до 20 робочих днів. Це так традиційно мерія тягне час з відповіддю, хоча інші міські голови відповідь на наші аналогічні запити надають протягом 5 робочих днів.     

19 квітня 2022 року редакція отримала листа за підписом керуючого справами виконкому Руслана Шаповалова, в якому зазначається, що виконком Кременчуцької міської ради тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, призупинив інформування та надання відповідей на звернення підприємств, установ, організації, звернень громадян та запитів на публічну інформацію, що не стосується воєнного стану, військової діяльності, надання медичної допомоги, евакуації населення тощо.

Таким чином, виконком повідомив редакцію про неможливість надання відповіді щодо інформації по зарплаті мера Кременчука та його заступників.

Олег Булашев, отримавши листа від Руслана Шаповалова, порахував, що відмова у наданні запитуваних інформації /документів є незаконною і має ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-3 КУпАП, що потребує реагування з боку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

22 квітня 2022 року О.Булашев звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з листом-скаргою і 12 травня 2022 року отримав відповідь, що у відповідях посадових осіб міської ради наявні ознаки обмежень прав на звернення та інформацію.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини також надіслав лист у мерію, де виклав з роз'яснення та рекомендації щодо особливостей реалізації вказаних прав в умовах воєнного стану та вимогою повторно розглянути запит "Кременчуцької газети" від 1 квітня 2022 року №20, а також інші запити і надати редакції інформацію.

Час минув, але відповіді від міської влади редакція не отримала. Тим паче, що інші міські ради відповідь на запит надали. Враховуюче це, Олег Булашев ще раз попрохав Уповноваженого притягти до адміністративної відповідальності осіб, які протиправно обмежили доступ до публічної інформації стосовно сум зарплат міського голови Віталія Малецького та його заступників за березень 2022 року за статтею 212-3 КУпАП, а також направити до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради акти реагування на вищезазначені порушення права на доступ до публічної інформації з метою їх усунення та надання запитуваних відомостей/документів.

Крім того, редакція підготувала позов до суду на дії міської влади.

Можливо, саме через нашу наполегливість владні чиновники на чолі з Віталієм Малецьким  змінили свою думку і надали нам відповідь на запит щодо сум їх зарплат. Це сталося 21 травня - у вихідний для них день і зазначу, аж через 1 місяць і 21 день з дня подачі запиту. Тепер ми інформуємо вас стосовно сум зарплат міського голови Віталія Малецького та його заступників за березень 2022 року.

Очолила наш традиційний рейтинг віце-мерка з фінансів Тетяна Неіленко.

Їй у березні 2022 року нарахували 137 тис 820 грн. До цієї суми увійшли: оклад – 13 тис 500 грн, надбавка за ранг – 600 грн, надбавка за вислугу років – 5 тис 640 грн, надбавка за високі досягнення у праці та виконання особливо важної роботи – 21 тис 90 грн, премія – 27 тис 636 грн, індексація – 287 грн, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань – 69 тис 66 грн. Після сплати усіх податків ця чиновниця поклала до гаманця 109 тис 566 грн. Це майже 17 мінімальних зарплат пересічного українця і понад 4 місячні зарплати Президента України Володимира Зеленського.

Другу сходинку посідає міський голова Віталій Малецький, якому нарахували 93 тис 249 грн. Зокрема, оклад – 15 тис 900 грн, надбавка за вислугу років – 4 тис 980 грн, надбавки – 23 тис 870 грн, премія – 30 тис 212 грн, премія разова – 18 тис грн, індексація – 287. Після утримання податків до кишені він поклав – 74 тис 133 грн.

Третю сходинку віддаємо секретарю міської ради Юрію Гриценку.

Нарахували йому 81 тис 455 грн. Що увійшло до цієї суми: оклад – 13 тис 500 грн, надбавка за вислугу років – 5 тис 640 грн, надбавки – 20 тис 340 грн, премія – 23 тис 688 грн, премія разова – 18 тис грн, індексація 287 грн. На руки цьому чиновнику виплатили 70 тис 621 грн.

Далі рейтинг виглядає наступним чином:

- заступниця міського голови з гуманітарних питань Ольга Усанова поклала до гаманця 62 тис 243 грн

- керуючий справами виконкому міської ради Руслан Шаповалов - 62 тис 243 грн

- заступник міського голови Дмитро Кравченко – 62 тис 106 грн

- перший заступник мера Володимир Пелипенко – 61 тис 353 грн

- віце-мер Руслан Проценко – 59 тис 394 грн

- віце-мер з питань житлово-комунального господарства Іван Москалик - 52 тис 130 грн.

Тож ми бачимо, що чиновники, навіть під час війни, себе не обділять - тут і премія, і надбавка за високі досягнення у праці, і матеріальна допомога на оздоровлення...

Зарплати VIP-чиновників Кременчука у лютому: рекорд у понад 108 (!) тисяч, а це - 4 місячні зарплати Зеленського

 

Олег Булашев

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися