Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 4 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Медичні аналізи: скiльки треба мати грошей для обстеження

 


12 червня 2016 03:00
Медичні аналізи: скiльки треба мати грошей для обстеження

Практично кожен, хто звертався за допомогою до лікарів, стикався із необхідністю лабораторних досліджень. Зазвичай висновки стосовно стану здоров’я пацієнта лікарі роблять на підставі результатів основних аналізів.

 

Не секрет, що у приватних медичних центрах безкоштовних аналізів не роблять. Кременчуцька газета вирішила дізнатися, скільки грошей витратить пацієнт, отримавши направлення на обстеження. Для цього ми завітали до кількох приватних лабораторій, які працюють у нашому місті. Але моніторили ціни лише на ті аналізи, які у 1-й поліклініці міста можна зробити безкоштовно.

До переліку аналізів, для здачі яких потрібно лише направлення лікаря, у 1-й міській поліклініці потрапили загальні аналізи сечі, крові та калу. Безкоштовно можна дізнатися і про рівень цукру у крові та здати аналіз на групу крові. Аналізи крові на ВІЛ та RW (сифіліс) також є безкоштовними, якщо здавати їх у 1-й поліклініці. Не потрібно платити і за біохімічний аналіз крові та коагулограму.

«Забір матеріалу для обстежень (кров з вени та пальця, сеча, кал) у нашій поліклініці відбувається з 8-ї до 9-ї ранку. Результати простих загальних аналізів можна отримати того ж дня, але після 15-ї. Результати складніших аналізів, таких як, наприклад, коагулограма або біохімія, надходять на другий або третій день», - розповіли працівники лабораторії поліклініки.

Приватні лабораторії, схоже, поставили собі за мету перетворити аналізи на справжні коштовності, бо як інакше можна пояснити те, що менше ніж за 50 гривень до ваших матеріалів навіть не підійдуть. Для порівняння цін ми завітали до лабораторій «Вікому», «Арніки» та «Invitro».

 

Нагадємо, всi цi аналiзи у 1-й поліклініці міста можна зробити безкоштовно.

Звісно, сплачуючи за аналізи у приватних клініках, ви отримуєте ввічливе обслуговування та зручний графік забору матеріалу. Крiм цього, такі лабораторії працюють навіть у вихідні, а результати аналізів можуть віддати «в руки» або ж надіслати електронною поштою.

Про те, чи варто переплачувати за прості аналізи та чи впливає ціна обстеження на якість та правдивість результату, ми запитали у головного медика нашого міста Максима Середи.

«Якість аналізів, які проводять у приватних лабораторіях та в державних, однаково висока. Це зумовлено тим, що спеціальні служби перевіряють лабораторії незалежно від форми їх власності. Є служби, які роблять перехресні аналізи та видають лабораторіям сертифікати. Переплачувати за прості аналізи не варто, але, дійсно, є аналізи складні, які державні лабораторії просто не роблять. Тому інколи  у кременчужан просто немає вибору – треба платити за, наприклад, імунологічні аналізи. І платити чимало.

Саме тому наразі ми працюємо над тим, аби створити в місті муніципальну лабораторію, де можна було б робити складні аналізи за менші кошти. Знизити вартість послуг у такому випадку можна було б за рахунок кількості проведених аналізів, адже обладнання є дійсно дороговартісним», - говорить Максим Середа.

На якість аналізів і тим більше на їх показники кількість коштів, сплачених до каси медичного закладу, не впливає. Отже медики радять не поспішати «викидати» гроші на дослідження, які можна зробити безкоштовно. Але останнє слово залишається за пацієнтом.

Автор: 
Ирина Андреева

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися