Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 30 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Роззброєння кременчужан: механізм, цифри та факти

 


28 серпня 2016 03:00

Щороку мінімум раз на рік, а той частіше у Кременчуці оголошується місячники добровільної здачі зброї. Як складається подальша доля зданої зброї та боєприпасів, - спробувала з’ясувати «Кременчуцька газета».

 

У перші дні серпня добіг свого кінця вже другий цього року місячник добровільної здачі зброї – акція, яку оголошує Міністерство внутрішніх справ аби цивільне населення могло позбутися непотрібної зброї або оформити документи на зброю, що через певні обставини зберігається без належних документів.

Як повідомили у міськвідділі поліції, результатами літнього місячника добровільної здачі зброї стали 12 зданих  гладкоствольних рушниць, три газові пістолети, півкіло пороху та кілька десятків патронів, а також мінометна міна часів Великої вітчизняної війни.

Здавши зброю, містяни, як то кажуть, одним рухом позбулися чималих проблем та покарання, передбаченого за незаконне зберігання зброї. Згідно із нормами закону, за незаконне зберігання зброї передбачена адміністративна та кримінальні відповідальність – штраф від 170 грн із неминучою конфіскацією зброї. Якщо ж говорити про незаконне поводження зі зброєю, то тут вже передбачено санкції статті 263 Кримінального кодексу,тобто покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.

Правоохоронці наголошують, що під час місячника здачі зброї можна не лише позбутися незаконного краму, а й оформити його належним чином без жодних штрафних санкцій.

Своїм досвідом переоформлення рушниці із Кременчуцькою газетою поділився кременчужанин Артем.

«У мене був дід. Зараз він помер і ми, коли прибирали в успадкованому домі, знайшли рушницю, але документів на неї не було. Я звернувся до поліції та оформив зброю на себе, бо здавати рушницю було шкода – це ж пам’ять про діда», - говорить наш співрозмовник.

У поліції теж говорять про те, що частіше за все кременчужани реєструють раніше не зареєстровану зброю, а здають в основному рушниці та патрони.

«Дуже часто під час місячників здачі зброї городяни приносять та перереєстровують успадковану, так би мовити, від дідів зброю. Є й такі, що здають знайдені боєприпаси – патрони, гранати та навіть снаряди, що залишилися від попередніх війн», - говорить прес-офіцер поліції Анна Васенко.

Як розповіли у поліції, зброя, що була здана під час місячника, навіть після експертиз та обстежень ніде далі не використовується. Її просто спалюють у доменних печах.

«Зараз із зрозумілих причин у містян трапляється вибухівка, привезена із зони АТО, патрони. Вартість, наприклад, ручної гранати коливається в межах щонайменше від кількох сотень до тисяч  гривень. Патрони коштують 12-24 гривні за штуку, але їх назад до зони АТО ми все одно не повертаємо. Всі боєприпаси та зброю знищують. Співробітники поліції регулярно перевіряють осіб, що повернулися з АТО на наявність зброї, снарядів чи вибухівки, адже ми всі розуміємо, що якщо зброя завезена нелегально, то точно не для того, аби просто покласти її до шафи.  Незаконна зброя рано чи пізно буде використана.  І з початку року ми вже маємо декілька таких прецедентів у нашому місті,  коли вибухнули гранати  в житлових масивах та вилучено декілька гранат у людей,  які  були в зоні АТО.  Тому не виключаємо  те, що деякі  громадяни привозять боєприпаси зі сходу України з метою підзаробити чи десь  застосувати  дану зброю», - пояснює Анна Васенко.

Наступний місячник добровільної здачі зброї у Кременчуці, імовірніше за все, пройде вже у листопаді поточного року. Правоохоронці ще раз наголошують на тому, що у разі, коли людина добровільно принесе в поліцію незареєстрований пістолет, рушницю, гвинтівку, тощо, то її буде звільнено від відповідальності за незаконне її зберігання. Крім того, за бажання зброю можна буде переоформити, але тільки в тому випадку, якщо вона не фігурувала у криміналі.

Довідки та детальну інформацію про місячник добровільної здачі зброї та про те,  як зареєструвати зброю в Кременчуці, можна отримати:

Автозаводський район міста – Дозвільна система Кременчуцького відділу поліції – м. Кременчук, вул. Київська, б.7, тел. (05366) 5-36-37, +38 068 062 12 81.

Крюківський район – Дозвільна система 1-го відділення поліції Кременчуцького відділу поліції –м. Кременчук, вул. І.Приходька, б. 69, тел. +38 067 765 75 14, (0536) 76-75-81.

Кременчуцький район – Дозвільна система Кременчуцького районного відділення - м. Кременчук пр. Свободи (кол. вул. 60 років Жовтня), б. 166, тел. (0536 )72-45-34, +38 097 703 39 18.

 

Автор: 
Ірина Андрєєва

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися