Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 26 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Багатоповерхівка: правила добросусідських взаємин

 


4 вересня 2016 03:00

Більшість мешканців міста частіше за все туляться у багатоповерхівках, бо приватний будинок можуть дозволити собі далеко не кожен. Тож, хочеш-не хочеш, доводиться дотримуватися деяких правил, аби не стати порушником громадського спокою. А що робити тим, хто зіткнувся з сусідами, які порушують ваш спокій, з’ясовувала «Кременчуцька газета».

 

Розумні люди говорять: «Не купуй квартиру, а «купуй» сусідів». І, певно, таки мають рацію, адже саме сусіди мають стати чи не частиною життя кожного мешканця багатоповерхівки. Добре, якщо ви, як-то кажуть, «дружите родинами» і регулярно ходите один до одного на вечерю або на ранкову каву, тобто між вами панує мир та взаєморозуміння.

Цікавіше виглядає ситуація, коли тих взаєморозуміння та взаємоповаги між сусідами немає, а за стінкою гудуть нескінченні вечірки, ремонти та носяться гіперактивні діти. Тоді потерпають зазвичай усі, хто живе по сусідству, але більш за все – ті, хто знизу.

«У мене, наприклад, така сусідка живе поверхом вище, що спокою чекати від неї годі. Там, як не вечірка, так діти бігають. Якщо з нічними посиденьками ми ситуацію уже вирішили, то вдень, коли діти вдома (або ще краще, коли до них приходять гості з дітьми), я просто виходжу гуляти», - скаржиться мешканка однієї з багатоповерхівок Кременчука.

З нічними посиденьками та гучними вечірками розібратися насправді просто. Головний момент у тому, що більшість містян, певно, і досі думає, що шуміти можна до 23.00. Насправді ж, згідно з Законом України «Про захист населення від впливу шуму», галасувати не можна з 22.00 і до 8.00 в робочі дні. Причому не важливо, чи це гучна музика, чи крики. Понаднормовим у нічний час вважається рівень шуму, вищий ніж 30 децибел. Щоб зрозуміти, скільки це, зазначимо: просто розмовляючи, людина утворює шум на 35 децибел.

Якщо хтось заважає вам після 22.00 – сміливо викликайте правоохоронців (звісно, якщо мирні перемовини не допомагають), і порушник отримає штраф. Щоправда, розмір його відносно невеликий – максимум кількасот гривень, а в деяких випадках суд може обмежитися і попередженням. Чим частіше до сусідів викликають патрулі, тим більшим стає штраф за порушення тиші. Причому завершитися все може навіть конфіскацією предметів, що порушують тишу (звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, та ін.).

Ремонт законодавці радять завершувати до 21.00. І хоча кажуть, що існує повір’я, ніби о шостій ранку стіни стають м’якшими і перфоратор працює краще, закон говорить про те, що раніше восьмої випробовувати стіни на міцність не варто.

Із дитячими бешкетами вдень складніше. Тут, якщо шум завершується о 22-й, важелів впливу правоохоронці не мають, тож доведеться терпіти та знаходити із батьками малих порушників спокою спільну мову.

Коли вже терпець уривається, і за справу мають братися правоохоронці, треба про всяк випадок запитати їх про номер, під яким зареєстроване ваше звернення. Щоправда, у поліції нас запевнили, що номер заяви має надійти у вигляді СМС-повідомлення автоматично. Це потрібно, якщо на ваш виклик про допомогу правоохоронці не приїдуть.

«Моя сусідка приходить за щонайменшого шуму. Я навіть телевізор не можу нормально подивитися. Тільки-но приходять гості - вона вже у нас. Її всі мої друзі знають. Вона колись навіть погрожувала, що викличе поліцію, бо наші діти бігали вдень по кімнаті», - скаржиться кременчужанка Олена.

Правоохоронці радять сусідам уникати «точок кипіння» і намагатися згладжувати конфліктні моменти.

Звісно, аби довести свою правоту, можна звернутися до спеціалістів міської санітарно-епідеміологічної служби і замовити заміри рівня шуму, але то процедура хоча й не надто дорога (близько 120 грн), та все ж таки платна.

Автор матеріалу просто зазначить номер телефону санітарно-гігієнічної лабораторії, відповідний закон України та статті Адміністративного кодексу, на які спираються правоохоронці, вирішуючи побутові конфлікти між мешканцями багатоповерхівок. А ви, шановні кременчужани, краще зайдіть у гості до своїх докучливих сусідів та разом ознайомтеся з документами, аби уникнути сварок чи непорозуміння. І, повірте, краще жити дружно. Кіт Леопольд таки мав рацію.

Гаряча лінія поліції – 102

Санітарно-гігієнічна лабораторія Кременчука, яка проводить заміри шуму – 5-36-78

На підставі ст 182. - Порушення недоторканності приватного життя Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) - недбайливий сусід може отримати покарання у вигляді штрафу, розміром до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» регулює суспільні відносини, які виникають у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя. Також документ визначає відповідні права і обов'язки держорганів, підприємств та громадян і встановлює порядок здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду в Україні.

Автор: 
Ирина Андреева

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися