Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 28 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Звернення голови Правління ПАТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" Євгена Засіменка

 
 

 


22 ноября 2016 19:30

Про нарахування плати за послуги з централізованого опалення для будинків, у яких не встановлено будинкові теплові лічильники.

 

Усіх цікавить, чому у платіжках за послугу з централізованого опалення стоять такі значні суми. Вважаю, що кожен має знати, за яким алгоритмом нараховується плата за послугу з централізованого опалення та чому у споживачів ПАТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" у жовтні вона була більша ніж у тих, кому цю послугу надає КП "Теплоенерго".

Слід зазначити, що спрацювало одразу кілька факторів, і на кожному я хочу зупинитися окремо.

Першим з них, стало встановлення з 1 липня 2016 року постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 09.06.2016 № 1101 нового рівня тарифів на послугу з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії, яким надає послуги ПАТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" він склав 30,32 грн за 1 м2 (тоді як в минулому опалювальному сезоні було - 14,75 грн за 1 м2).

Другий  фактор – необхідність виконання постанови КМУ № 1037 від 30.10.2015 р. «Про затвердження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря», що набула чинності 19.12.2015 р.

Дана постанова передбачає перерахунок вартості  послуги з централізованого опалення для будинків, де немає будинкових теплових лічильників в залежності від   фактичної  температури зовнішнього повітря протягом місяця, в якому надавалась послуга. У разі, коли середня фактична температура зовнішнього повітря вища від врахованої  у тарифах на послуги централізованого опалення, компанія нараховує плату з урахуванням понижуючого коефіцієнта. Коли середня фактична температура зовнішнього повітря нижча від врахованої у тарифах, компанія нараховує плату з  урахуванням    підвищувального коефіцієнта.

Середня температура повітря з 12 по 31 жовтня 2016 року становила +3,2 ºС, при тому, що у тарифі на послугу з централізованого опалення враховано +6,9 ºС. При формуванні вартості послуги з централізованого опалення, його вартість  була збільшена порівняно з установленим тарифом в 1,4 рази - до 42,45 грн за 1 кв. м. Нарахування плати проводилось виключно за кількість діб фактичного надання послуг за графіком включення споживачів.

Щомісячна вартість   послуги з централізованого опалення для населення у разі відсутності будинкових засобів обліку теплової енергії напряму залежить від: опалювальної площі, тарифу на послуги з централізованого опалення та коефіцієнта , що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та кількості діб надання даної послуги.

Інша справа, це виконання Постанови № 1037 рештою постачальників тепла, зокрема КП "Теплоенерго". Якщо проаналізувати розрахунки, то виходить, що це підприємство проводило нарахування плати за послугу з централізованого опалення для абонентів житлових будинків без будинкових приладів обліку всупереч її вимогам. Коефіцієнт  у жовтні на цьому підприємстві не застосовувався. Тож, очевидно, що КП "Теплоенерго" має збитки. Можливо його керівництво розраховує, що їх відшкодують з міського бюджету, тоді як ПАТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" такої можливості, нажаль, не має.

Аби не напружувати і без того не просту ситуацію в місті, фахівці компанії готові за "круглим столом" з громадськими активістами, міською владою Кременчука, представниками КП «Теплоенерго» обговорити та докладно роз'яснити всі складові плати за послуги з централізованого опалення у будинках без теплових лічильників. Адже забезпечення комфортних умов проживання у домівках кременчужан наразі є нагальним питанням для енергокомпанії! 

 

Голова Правління ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» Євген Юрійович Засіменко

На правах реклами

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися