Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 20 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Раїси Кириченко

 


28 жовтня 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Народилася «народна козачка» Раїса Кириченко (дівоче прізвище - Корж) 14 жовтня 1943 року в селі Землянки Глобинського району. Символічно, що саме цього дня відзначається День українського козацтва.

У сім'ї майбутньої знаменитості співали всі. Свою першу співочу практику Кириченко пройшла у рідній школі, у житті якої брала активну участь. Її талант помітили, ще коли дівчина працювала на фермі телятницею. Одного разу, у січні 1961 року, в село приїхав з концертом хор Кременчуцького автозаводу, і його керівник Павло Оченаш, почувши спів Раїси Корж, запросив її до свого колективу. Після його запрошення співачка не тільки виступала в хорі, а і працювала на Кременчуцькому автомобільному заводі контролером, паралельно закінчуючи десятирічку.

За своє життя Кириченко співала в багатьох українських народних ансамблях та хорах. Але проводити свій вільний час любила у скромній хатині, яку ще наприкінці 1950-х збудували її батьки.
У 1979 році Раїса Кириченко отримала звання Народної артистки УРСР, а в 1999-му її нагородили «Орденом княгині Ольги». Також 31 жовтня 2003 року Указом Президента України Раїсі Кириченко присвоєно звання «Герой України» з врученням Ордена Держави.

9 лютого 2005 року народна козачка померла через хворобу серця. Похована в с. Корещина Глобинського району, біля свої матері.

Ім'ям Раїси Кириченко названа Землянківська загальноосвітня школа, на подвір'ї якої встановлено пам'ятник на відзначення 65-річчя з дня народження співачки, а у с. Корещина на її честь споруджено церкву. У Полтаві існує вул. Раїси Кириченко, а у державному педагогічному університеті  ім. В.Короленка відкрито музей її імені.  

Відтепер і в Кременчуці існує вулиця Раїси Кириченко, яка раніше мала назву Щербакова.

Автор: 
Влад Тимченко

 

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися