Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

20 березня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

20 березня 2023 08:00

Народні прикмети та традиції.

Цього року День весняного рівнодення припадає на 20 березня, понеділок. До 2043 року збережеться саме ця дата, а вже з 2044 року день весняного рівнодення припадатиме на 19 березня. Цього дня планета пройде рівно одну чверть шляху навколо Сонця, і о 17:35 за київським часом прийде астрономічна весна. Про це повідомляє «Апостроф».

Яке церковне свято

За інформацією «ТСН», 20 березня в церковному календарі – день пам’яті священномучеників, що в Херсонесі єпископствували: Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія та інших. Про їхнє життя відомо досить мало. Василій і Єфрем були єпископами і були послані 300 року патріархом Гермоном до міста Херсонеса для проповіді. Ходив Василій і проповідував для скіфів, які жили на берегах Дунаю. На жаль, його там закатували язичники.

Єфрема побили камінням за намовою іудеїв. Коли три інших єпископа (Євгеній, Елпідій і Агафодор), що також проповідували поблизу Тавриди, почули про смерть Василія, то прийшли до Херсонесу, щоб продовжити його справу. Але скоро і вони були вбиті.

Через деякий час патріарх послав ще одного єпископа — Еферія. Він вже вільно проповідував, тому що імператор Костянтин Великий царював в той час. Еферій помер мирною смертю і його послідовником став Капітон. Якось зажадали від нього невірні мешканці міста Херсонеса доказів дива Господнього. Святитель з молитвою увійшов тоді в розпечену піч, але залишився неушкодженим. Тоді багато язичників охрестилося. Однак варвари потопили єпископа у річці Дніпро.

Пам’ятні дати 20 березня

Календар важливих подій в Україні та світі за 20 березня:

 • 1602 рік — засновують Голландську Ост-Індійську компанію (VOC), першу у світі офіційно зареєстровану публічну компанію;
 • 1815 рік — Наполеон I Бонапарт повертається до Парижа після ув'язнення на острові Ельба, починається його правління "ста днів";
 • 1854 рік — засновують Республіканська партія США;
 • 1883 рік — підписують Паризьку конвенцію про охорону промислової власності, одну з перших та найважливіших у цій галузі;
 • 1890 рік — за наполяганням нового імператора рейхсканцлер Отто фон Бісмарк закінчує політичну кар'єру;
 • 1916 рік — Альберт Ейнштейн публікує свою загальну теорію відносності;
 • 1917 рік — українського історика Михайла Грушевського обирають головою Центральної Ради;
 • 1921 рік — на плебісциті більшість жителів Верхньої Сілезії висловлюється за перебування у складі Німеччини;
 • 1933 рік — поблизу Мюнхена будують перший в Німеччині концтабір — Дахау;
 • 1939 рік — німецький ультиматум Литві з вимогою передати Клайпедський край, що був задоволений два дні потому;
 • 1956 рік — проголошують незалежність Тунісу;
 • 1995 рік — заринова атака в Токійському метрополітені, влаштована деструктивним культом Аум Сінрікьо;
 • 2003 рік — американсько-британсько-австралійські війська вторгаються в Ірак;
 • 2007 рік — виходить комп'ютерна гра S.T.A.L.K.E.R. українського розробника GSC Game World;
 • 2015 рік — повне сонячне затемнення, рівнодення та супермісяць відбулися в один день;
 • 2018 рік — Україна і Катар підписують угоду про безвізовий режим.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 20 березня

В кого іменини: Павло, Василь, Євген, Омелян, Нестор, Лаврентій, Мотря.

Талісманом людини, народженої 20 березня є смарагд. Один з найцікавіших дорогоцінних каменів, який навіть став фаворитом французьких королів. Здавна вірили, що смарагди можуть очистити воду від негативної енергії, якщо покласти їх у наповнену нею ємність. Також цей камінь заспокоює нервову систему людини.

В цей день народилися:

 • 1639 рік — український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманщини Іван Мазепа;
 • 1898 рік — український художник-графік, ксилограф, книжковий ілюстратор Микола Бриммер;
 • 1899 рік — український письменник, редактор Аркадій Любченко;
 • 1915 рік — український радянський піаніст-віртуоз Святослав Ріхтер.

Який день в Україні і світі

20 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день Землі. Актуальне і дуже важливе свято, яке було встановлено на честь дня весняного рівнодення. Саме в цей період природа прокидається. Подію започаткували 1970 року після успішної акції Гейлорда Нельсона і Денніса Хайеса. Відбулася вона 22 квітня. Тому часом аналогічне свято також святкують цього дня.

Головна мета свята — привернути увагу людства до планети Земля, яка є їхньою домівкою. Також залучення їх до збереження миру і природи, підвищення поінформованності про екологічні негаразди.

А ще 20 березня святкують Міжнародний день щастя. Хоча це молоде, але дуже важливе свято, яке було започатковане 28 червня 2012 року за ініціативи Організації Об'єднаних Націй. З ідеєю створити таку подію виступав 2011 року Джейм Ілаєн, який зазначив, що день весняного рівнодення можна назвати найкращою датою для відновлення.

Головна мета цього дня в тому, щоб нагадати урядовим організаціям, що рівень щастя потрібно враховувати під час визначення показників добробуту населення.

20 березня — Всесвітній день здоров'я ротової порожнини. Свято було започатковане Всесвітньою стоматологічною федераціє 2007 року в Дубаї. Спочатку його святкували 12 вересня, але 2013 року змінили на 20 березня. Головна мета цього дня — покращити освіченість суспільства стосовно гігієни рота і культури догляду.

Також 20 березня святкують Міжнародний день французької мови. Подія була започаткована ООН 2010 року, а дату обрали на честь Міжнародного дня Франкофонії, що з'явився ще 1970 року. Французьку мову відносять до офіційних робочих мов Організації Об'єднаних Націй від 1946 року.

Головні заборони

У цей час не заведено кричати на дітей або якось їх ображають. Крім того, не варто відмовляти іншим у проханнях. Є повір'я, що у майбутньому виправити наслідки такої поведінки досить важко, виправити помилки складно. Постарайтеся цього дня також не думати про погане, тому що можна залучити до свого життя негатив.

Традиції

З давніх-давен день весняного рівнодення мав символічне значення, він означав початок весни та пробудження природи після тривалої зими.

В цей час жінки випікали печиво у вигляді жайворонків. Перші ласощі завжди залишали Ведмежому божеству. Це робили заради того, щоб задобрити його та просити, щоб хижаки не нападали на мисливців.

Крім того, у день весняного рівнодення відбувалися ярмарки. Коли люди туди приходили — співали та танцювали та брали участь у різних іграх. Наприклад, канати або стрибали через вогонь.

 

За матеріалами «ТСН» та «Апостроф»


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися