Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

40 років історії ВПУ №7: від ПТУ для підготовки робітників до сучасноно навчального центру 


14 мая 2019 13:20

Один із найвідоміших навчальних закладів Кременчука сьогодні ювіляр.

Тисячі і тисячі спеціалістів, які працюють у різних галузях не лише нашої країни, а й за кордоном, отримали старт саме в цьому навчальному закладі. Серед випускників є народний депутат, директор інституту, провідні спеціалісти великих підприємств, науковці та інші.

Сьогодні один із найвідоміших навчальних закладів Кременчука - Вище професійне училище №7 - святкує 40-річний ювілей.

Саме чотири десятиліття тому - 14 травня 1979 року було відкрито середнє міське професійно-технічне училище № 7 з метою підготовки робітників для Кременчуцького автомобільного заводу. 

Директор Вищого професійного училища № 7 Микола Несен розповідає Кременчуцькій газеті, що за 40 років більше 13 тисяч випускників підготував їх навчальний заклад. Він нагадує, що у 1992 року навчальний заклад реорганізовано у вище професійне училище № 7. Одним із перших на Україні.

А за два роки в училищі відкрили спільно з німецькими фахівцями модельний центр професійної підготовки робітників та спеціалістів для машинобудівної промисловості України та підприємств міста Кременчука. Не можна не відмітити, що у 2000 році училище пройшло ліцензування і акредитацію (в числі перших п’яти ВПУ України). І далі проходило переатестації.

Зараз навчальний заклад очолює Микола Несен. За його керівництва ВПУ №7 поступово перетворюється на сучасний центр підготовки робітничих кадрів: сучасні аудиторії, обладнання. А студенти навчального закладу отримують нагороди і перемоги не лише на Всеукраїнських змаганнях, а й закордонних конкурсах і олімпіадах.

«За всю історію профтехнавчання на Полтавщині тричі проходили Всеукраїнські конкурси. І всі в Кременчуці. У 2008, 2011, 2019 роках», - нагадав директор.

Він також  нагадав, що студент ВПУ №7 Віталій Касаінов став срібним призером на Міжнародному конкурсі молодих зварників «Золотий кубок Лінде 2019». Кременчуцькі суденти беруть участь у цих змаганнях поруч з досвідченими зварниками.

Також цього року  студент Іван Скрипніков  із  Вищого професійного училища №7 Кременчука переміг у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

Голова наглядової ради Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБіП) Микола Томенко цього року, ознайомившись  із навчальним закладом, зокрема, з аудиторіями та навчальним обладнанням закладу, відзначив, що: "Таких аудиторій, як в Кременчуцькому ВПУ №7, немає в Київському національному університеті ім. Шевченка».

Не можна не згадати і про сумні і в той же час звитяжні сторінки історії ВПУ№7. Із 36 кременчужан, що загинули на війні на Сході країни, 7 – це випускники Вищого професійного училища №7.

Дмитро Назаренко, Олексій Древаль, Євген Садовничий, Дмитро Мовчан, Микола Вашура, Антон Кирилов, Володимир Шульга – їх  згадють поіменно, їх імена навічно закарбовані на меморіальних дошках на фасаді ВПУ№7.

До речі, саме в ВПУ №7 працює єдиний в Кременчуці Музей АТО. Є тут тавкож музей Голокосту та Другої Світової війни. 

А ще у цьому навчальному закладі чудові самодіяльні колективи, гуртки і різні секції.

Потрапляючи в навчальний заклад - потрапляєш у велику і дружню родину.

Тож Кременчуцька газета вітає, як педагогічний, так і студентський колектив із ювілейною датою. Бажаємо побільше звершень і перемог, легкого навчання і скорення нових вершин.

 

Олена Ліпошко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться