Кременчуцька газета
П'ятниця, 2 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

5 червня 2022 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети

5 червня 2022 10:30

Не варто починати нові і серйозні справи – вони не принесуть очікуваного результату.

Сьогодні, 5 червня, у світі відзначають Всесвітній день охорони навколишнього середовища та Міжнародний день людей, які подолали рак.

Також дата 5 червня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами.

Всесвітній день довкілля

З 1960–х років ігнорувати проблеми довкілля стало неможливо, тому багато країн почали вживати заходи щодо захисту навколишнього середовища в межах своїх територій. Проте невдовзі всі зрозуміли, що забруднення води й повітря не знає кордонів, а для вирішення цих проблем необхідне міжнародне співробітництво.

Ідея всесвітнього форуму з питань екології виникла в Швеції, яка була занепокоєна станом екології, особливо в прояві кислотних дощів. Тому в 1968 році ООН отримала пропозицію від цієї держави щодо проведення міжнародної конференції для визначення проблем природного середовища та шляхів їхнього подолання.

Датою скликання Конференції з проблем навколишнього середовища ООН обрала 1972 рік, місцем її проведення став Стокгольм. Захід проходив з 5 по 16 червня, а день відкриття було проголошено Всесвітнім днем навколишнього середовища. В конференції брали участь представники 113 країн та 400 неурядових організацій, головував на ній заступник Генерального секретаря ООН Моріс Стронг, канадський дипломат та бізнесмен нафтової й гірничої промисловості.

В результаті делегатами було прийнято план дій та кілька резолюцій, а підсумкова декларація Стокгольмської конференції стала екологічним маніфестом, який заявляв про обмеженість ресурсів планети й необхідність їх збереження. Також ця конференція призвела до створення в грудні 1972 року Програми ООН з навколишнього середовища — ЮНЕП.

День повітряних куль

5 червня відзначається День польотів на повітряній кулі. У 1783 році у цей день брати Монгольф’є підняли у повітря першу в світі кулю з тканини, об’єм котрої становив 600 м3. За 10 хвилин це спорудження подолало відстань у 2 кілометри. Спочатку глядачі з побоюванням поставилися до винаходу братів. Але вже за 5 місяців апарат підняв у повітря людей.

Саме у цей час вчений Жак Шарль розробив свою модель аеростату. Для цього він використав шовкову тканину, просочену скипидарним розчином каучуку. Для регулювання висоти підйому фізик застосовував мішки з піском та клапан, через який виходив надлишок газу. Куля протрималась у повітрі 45 хвилин, подолавши 28 кілометрів. При тому, що конструкція Шарля була більш досконалою, всі лаври досталися братам Монгольф’є, адже вони випередили Жака на 22 дні.

У пам’ять про цю подію у багатьох містах світу проходять фестивалі повітряних куль, на яких змагаються професійні спортсмени та любителі. 

Яке релігійне свято

Сьогодні не варто починати нові і серйозні справи – вони не принесуть очікуваного результату

5 червня відзначається народне свято Левон Огірочник. Інша його назва – Левон Конопляник. У всьому світі святкують Всесвітній день навколишнього середовища: він спрямований на підвищення усвідомленості у людей в тому, як вони взаємодіють з природою.

Також сьогодні відзначається Міжнародний день людей, які подолали рак, День польотів на повітряній кулі та Міжнародний день боротьби з незаконним і нерегульованим рибальством.

Міжнародний день людей, які подолали рак

Міжнародний день людей, які подолали рак, відзначають у різних країнах світу у першу неділю червня. Цей день для тих, хто переміг страшну хворобу, зумів побороти смертельну небезпеку та стати на шлях відновлення здоров’я після онкологічних захворювань. На честь цієї події відбуваються акції за участі представників організацій з охорони здоров’я та волонтерів.

Народні прикмети на 5 червня:

Огірки, які висадили на день Леонтія, найкраще підходять для засолювання.
Багато оводів 5 червня – буде багатий урожай.
Горобина цвіте – прикмета того, що буде багатий урожай конопель.
Трава зранку дуже сильний аромат видає – значить, чекайте дощу вдень.
Ті, хто народився в цей день, будуть дуже багатими і заможними.
Сни, що приснилися в ніч на 5 червня, збуваються в точності у тих, хто народився в цей день.
Задушливий ранок обіцяє погіршення погоди.
Мурахи відповзли далеко від мурашника – до гарної погоди.
Якщо глід густо цвіте, то зима буде суворою.

Що не можна робити:

Якщо перед вами стоїть проблема вибору – відкладіть її на більш відповідний час, інакше можете пошкодувати про свою поведінку.
Також не варто починати нові і серйозні справи – вони не принесуть очікуваного результату. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/5-chervnya-yake-sogodni-svyato-tradic...

Іменини: хто святкує День ангела

У неділю, 5 червня, іменини відзначають власники таких імен: Афанасій, Андрій, Адріан, Олександр, Іван, Дмитро, Ігнатій, Петро, Севастян, Сильвестр, Данило, Леонтій, Михайло, Єфросинія, Марія, Дарина та Марія.

 

За матерілами сайту Главком


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися