Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 22 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Адмінсправи у Кременчуці: порушень менше – чи працюють гірше?

 

3 августа 2020 08:30

Незаконно розклеєні об’яви на стовпах чи стінах, неприбраний сніг біля магазину, занедбана клумба біля офісу – це лише частина переліку порушень Правил благоустрою. За цим стежать відповідні служби. Ми порівняли статистику за I півріччя 2019 та 2020 років, яка говорить, що карати порушників стали рідше.

Наприкінці червня на сесії міської ради депутати вимагали від начальників Автозаводської та Крюківської районних адміністрацій звіт про роботу, проведену упродовж 5 років. Багато хто з обранців критикував керівництво та намагався дізнатися, куди ж ідуть 30 млн грн з міського бюджету, які їм виділяли цього року.

Більшість депутатів погодилися з тим, що наданий звіт не містить повноцінних данних щодо проведеної роботи і наполягали на більш розгорнутому наданні інформації. Дехто взагалі вважає, що ці структури зовсім скоро міська влада буде використовувати як інструмент у передвиборчих перегонах на свою користь.

Ми не намагаємося дублювати роботу наших депутатів, але, у свою чергу, вирішили більш детально дізнатися про роботу, виконану працівниками відділу контролю за станом благоустрою у місті у I кварталі 2019 та 2020 років. Тож ми запитали, скільки протоколів за зазначений період було складено на порушників Правил благоустрою міста. На підставі цих документів члени адміністративної комісії міськвиконкому накладають штрафи на осіб чи суб’єктів господарювання. Ми поцікавилися, скільки коштів працівники цих установ «принесли» до міського бюджету.

Зважаючи на те, що аналогічну функцію виконують співробітники управління контролю за станом благоустрою міськвиконкому, такий самий запит направили й туди.

Із відповіді, яку ми отримали з Крюківської райадміністрації, дізнаємося, що мета роботи відділу контролю за станом благоустрою полягає не лише в наповненні міського бюджету коштами. Є й інші повноваження. Зокрема контролювати, як громадяни та суб’єкти господарювання виконують Правила благоустрою Кременчука; своєчасно виявляти аварійні дерева та конструкції, незакриті оглядові колодязі інженерних мереж, ливневих решіток, обірваних проводів, поривів мереж тепло- і водопостачання; запобігати незаконному виконанню земельних робіт тощо. І після виявлення таких недоліків швидко реагувати, аби їх усунули. Для цього працівникам відділів навіть закупили планшети на кошти з місцевого бюджету.

Та чи багато хто з кременчужан бачив на вулицях нашого міста людину з планшетом, яка фіксувала б те чи інше порушення? На наш погляд, здебільшого інформацію про незакриті люки чи зламане дерево в соцмережах публікують самі городяни.

Кількість протоколів відома, кошти – поза увагою

Але повернемося до наших питань. В Автозаводській райадміністрації нам пояснили, що працівники відділу контролю за станом благоустрою можуть складати протоколи лише за двома статтями: ст. 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів) та 443 (порушення правил щодо карантину людей) Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Тож, за I півріччя 2019 року працівники цього відділу склали 29 адмінпротоколів за ст. 152, а у 2020 році – 25. Ще 4 адмінпротоколи отримали цьогоріч порушники правил карантину (ст. 443).

Відповідно до отриманої інформації, за порушення Правил благоустрою території Кременчука працівники Крюківської райадміністрації за I півріччя 2019 року виписали 18 протоколів за ст. 152, а в поточному році – лише 8. Ще 6 протоколів цьогоріч отримали порушники правил карантину (ст. 443).

Якщо у Крюківський райадміністрації немає осіб, на яких неодноразово виписували протоколи, то в Автозаводському такі є. Так у 2019 році 2 протоколи склали на одну людину за торгівлю з рук у невстановленому місці. Ще 2 – на порушника, який незаконно розміщував рекламу. У поточному році повторно складено протокол на особу, яка систематично порушує правила благоустрою Кременчука.

Однак, як у Крюківський, так і в Автозаводський райадміністраціях не слідкують за коштами, які отримує міський бюджет після розгляду матеріалів.

Там, де рахують гроші

На відміну від райадміністрацій, управління контролю за станом благоустрою виконавчого комітету порахував розмір штрафів, які накладали на порушників. Так, за їхніми даними, у I півріччі 2019 року ця сума становила 77 тис 010 грн, а за звітний період 2020 року – 39 тис 100 грн.

Працівники цього підрозділу також складають протоколи за ст. 152 та ст. 443 КУпАП. Тож у першому півріччі минулого року виписали 82 (ст. 152) протоколи, а в поточному – 69. З них 49 – за ст. 152, 20 – ст. 443.

Під пильне око працівників підрозділу минулого року двічі потрапляли 2 особи, на яких виписували протоколи за торгівлю у невстановленому місці. Ще 2 протоколи отримала особа, яка розміщувала рекламу без дозвільних документів. У поточному році ситуація повторюється. Але якщо минулоріч ще 2 додаткових протоколи отримала людина за не вжиті проти ожеледиці заходи, то цього року двічі оштрафували особу, яка самовільно зайняла земельну ділянку.

Нагадаємо, хто і за що у Кременчуці може «влетіти» на адмінштраф.

Містянка хотіла підзаробити, а потрапила на адмінкомісію.

 

Олена Сінтюріна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться