Кременчугская газета
Четверг, 18 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Апеляційний суд поставив крапку у справі мисливсько-рибальського товариства «Кречет»: угіддя у них забрані

14 июня 2018 08:30

Харківський апеляційний адміністративний суд 5 червня прийняв рішення про відмову у задоволені апеляційної скарги ПОГО МРТ «Кречет» та залишення рішення суду першої інстанції без змін.

 

У серпні 2017 року на адресу Державної екологічної інспекції у Полтавській області надійшло колективне звернення від громадян, які переймаються проблемами стану мисливських угідь Полтавщини. На підставі звернення Держекоінспекція у вересні 2017 здійснила позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Полтавської обласної громадської організації мисливсько-рибальського товариства «Кречет».

— Перевірка громадської організації виявила ряд порушень, — коментує ситуацію керівник Державної екологічної інспекції Полтавської області Вадим Осипенко. — Ми виявили відсутність погоджень з власниками або користувачами земельних ділянок; проведення полювання на території природно-заповідного фонду та зменшення поголів’я мисливських тварин.

Держекоінспекція з’ясувала, що суттєво зменшилось поголів’я оленя благородного, лані, козулі, муфлона, кабана та інших:

— Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища проаналізували звіти про ведення мисливського господарства. Результати аналізу виявилися невтішними — значне зменшення тварин. — продовжує Вадим Осипенко. — Так, ми встановили, що загальна кількість копитних станом на 2016 рік порівняно з 2010 роком зменшилась на 148 голів, загальна кількість хутряних звірів зменшилась на 1 тисячу 414 голів, а загальна кількість пернатих — аж на 10 тисяч 231 голову.

ПОГО МРТ «Кречет» самостійно не припинив використання мисливських тварин через погіршення їх стану та умов існування, зниження відтворювальної здатності та виникнення загрози знищення тварин. У зв’язку з виявленими порушеннями 8 листопада 2017 року Держекоінспекція звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом про розірвання договору користування мисливськими угіддями.

Попри різні намагання зі сторони ПОГО МРТ «Кречет», затягнути судовий розгляд справи та вести суд в оману, 30 січня 2018 року Полтавський окружний адміністративний суд прийняв рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі:

— Суд ухвалив розірвати договір про умови ведення мисливського господарства укладеного між ПОГО МРТ «Кречет» та Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, припинивши право користування мисливськими угіддями загальною площею 51 тис. 940 га, — додає очільник Держекоінспекції.

ПОГО МРТ «Кречет» не погодилось з рішенням суду першої інстанції та звернулось до Харківського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою.

На сьогоднішній день вирішення питання щодо розірвання договору користування мисливськими угіддями дійшло до логічного завершення: Харківський апеляційний адміністративний суд 5 червня прийняв рішення про відмову у задоволені апеляційної скарги ПОГО МРТ «Кречет» та залишення рішення суду першої інстанції без змін. Таким чином поставивши остаточну точку в судовому розгляді справи, який тривав сім місяців.

Полтавська обласна громадська організація МРТ "Кречет" – одна з найбільших товариств Полтавщини, створена ще 2003 року, і яке мало 52 тис. га мисливських угідь на території Полтавського, Кременчуцького і Новосанжарського районів. Вона об’єднує майже 600 мисливців.

Нещодавно саме ця організація не отримала дозволу на відкриття сезону полювання.

Тоді голова ГО МРТ "Кречет" Сергій Шебітько, усі біди впали на "Кречет" через те, що «на нього накинули оком конкуренти, а обласна влада їм потурає». Саме через це, за його словами, останнім часом на «Кречет» чиниться з боку влади шалений тиск, нескінченні перевірки, провокуються випадки незаконного відстрілу дичини тощо.

Поліція з цієї нагоди навіть почала три кримінальні провадження, але розслідування триває, наче мокре горить, бо правоохоронці самі не зацікавлені у виявленні "замовних" браконьєрів, переконаний С. Шебітько.

Натомість, член товариства, депутат Тростянецької сільради Полтавського району Максим Брехнич виклав журналістам своє бачення ситуації в товаристві. Воно кардинально протилежне оцінці, яку дав С. Шебітько. За словами М. Брехича, в товаристві вже давно назрівав розкол поміж мисливців через те, що С. Шебітько одноосібно узурпував владу, не дослухається до думки колективу. Принаймні, тієї його частини, яка хоче змін на краще. «Кречет» сьогодні, переконаний М. Брехнич, уже не той, що раніше. Права мисливців порушуються, загальні збори, яких вимагають ті, начебто не скликаються навмисне керівником «Кречету», щоб не допустити свого переобрання, через непевний фасовий стан товариство нині не виконує своїх зобов’язань. Навіть годівниці сьогодні у лісах порожні, такого ніколи не було раніше, наголосив опонент керівника товариства.

Обурює мисливців і те, що С. Шебітько заснував ТОВ "Кречет", яке і очолив, і яке нібито використовує матеріально-технічну та фінансову базу МРТ "Кречет", бо обидві установи мають одного керівника. М. Брехнич продемонстрував журналістам листа, який підписали 145 мисливців "Кречету" з вимогою до С. Шебітька скликати загальні збори, але той нібито не реагує. Про це повідомляло видання poltava365.com Як згодом вирішилася криза  в колективі – не відомо.

Клим Соколов

 

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться