Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 12 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Апеляційний суд визнав протиправною бездіяльність ексначальника поліції Кременчука, брехуна Ботвини у відношенні до представників ЗМІ

 

5 червня 2019 09:20

Суд перевірив підстави для апеляційного перегляду.

Нещодавно Другий апеляційний адміністративний суд розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 14.11.2018 р. у по справі за позовом головного редактора телекомпанії «Візит» Анни Плаксій до Начальника Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області Віталія Ботвини, Головного управління Національної поліції в Полтавській області, третя особа Приватне підприємство «Медіа-центр «Візит», про визнання протиправними дій та бездіяльності.

Як сказано в постанові суду, текст якої розміщений у реєстрі судових рішень, 23 липня 2018 року позивач звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до начальника Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області В.Ботвини, який відмовився надати А.Плаксій відповіді на запит від 25.01.2018 року.

Саме головним редактором ПП «Медіа-центру «Візит» Плаксій А.О., проводилось журналістське розслідування щодо можливої незаконної діяльності начальника слідчого відділу Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області Олени Продан.

На думку журналіста, вона як посадова особа, приховувала та не реєструвала заяви й повідомлення про кримінальне правопорушення.

Тому, 25 січня 2018 року А.Плаксій був поданий запит про доступ до публічної інформації до начальника Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області Віталія Ботвини, у якому головний редактор «Візиту» просила повідомити інформацію стосовно статистичних даних про те, скільки за 2016-2017-2018 роки було скасовано ухвалами слідчих суддів будь-яких постанов слідчих СВ Кременчуцького відділу поліції;

скільки за 2016-2017-2018 роки було зобов’язано слідчих (начальника СВ) ухвалами слідчих суддів внести відомості до ЄРДР;

скільки за 2016-2017-2018 роки було притягнуто до дисциплінарної відповідальності з накладенням конкретних дисциплінарних стягнень на слідчих та начальника слідчого відділу (разом із його заступниками) за вищевказані порушення законів;

з якого періоду, згідно з яким наказом призначена на посаду начальника слідчого відділу Кременчуцького відділу поліції Продан О.Л. та іншу інформацію.

На вказаний запит 26 лютого 2018 року отримали відповідь за підписом начальника Кременчуцького відділу поліції Віталія Ботвини, у якій в останньому абзаці було надано недостовірну інформацію та відмовлено в отриманні інформації на деякі питання.

Тоді, 27 березня 2018 року журналіст подала скаргу на дії керманича поліції міста до облуправління поліції, у якій просила провести службове розслідування відносно начальника Кременчуцького відділу поліції підполковника поліції Ботвини В.О., за дачу ним недостовірної інформації на запит журналіста. Також журналіст просила притягнути Ботвину В.О., та інших працівників поліції, які готували відповідь, до суворої дисциплінарної відповідальності.

10 травня 2018 року отримали відповідь з обласного управління поліції, в якій керівництво поліції Полтавщини визнало, що пан Ботвина юридично некоректно та неоднозначно для сприйняття сформулював свою відповідь журналістам. 

Журналіст вважає, що начальник Кременчуцького відділу поліції Ботвина В.О., якому незрозуміло або який все сприймає неоднозначно, повинен був звернутися до запитувача інформації, або письмово попросити уточнити, що мав на увазі або звернутися до інших джерел інформації.

Також А.Плаксій вже у своїй скарзі прокурору зазначила, що крім дачі недостовірної інформації на запит журналіста В.Ботвина ще й порушив строки розгляду та дачі інформації на запит, а саме розглядав більше 5 діб запит (отримав запит 25.01.18 року відповідь надав 15.02.2018 року), не повідомляючи про продовження строку, чим порушив вимоги ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Під час судового засідання представник відповідача - Головного управління Національної поліції в Полтавській області у судовому засіданні проти позову заперечував, у судових дебатах при вирішенні справи покладався на розсуд суду.

Відповідач Ботвина у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, про причини неявки в судове засідання не повідомив.

Розглянувши справу, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність ексначальника Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області  В.Ботвини щодо не направлення заяви А.Плаксій про надання публічної інформації від 25 січня 2018 року належному розпоряднику Головному управлінню Національної поліції в Полтавській області з одночасним повідомленням про це запитувача.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 241-245  Кодексу адміністративного судочинства України,суд вирішив адміністративний позов А.Плаксій про визнання протиправними дій та бездіяльності задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність начальника Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області  Ботвини Віталія Олеговича щодо не направлення заяви А.Плаксій про надання публічної інформації від 25 січня 2018 року належному розпоряднику Головному управлінню Національної поліції в Полтавській області з одночасним повідомленням про це запитувача.

Також вирішено стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Полтавській області на користь позивача витрати зі сплати судового збору в розмірі 352 грн 40 коп.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, відповідач ГУНП в Полтавській області подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 14.11.2018 р. та ухвалити нове судове рішення, яким позов залишити без задоволення.

Суд, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, вважає, що вимоги апеляційної скарги не підлягають задоволенню.

Тож Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Полтавській області Другий апеляційний адміністративний суд вирішив залишити без задоволення.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 14.11.2018 по справі № 1640/2540/18 - залишив без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Нагадаємо, суд визнав протиправною бездіяльність екс-начальника поліції Кременчука, брехуна Ботвини.

Риба гниє з голови: прокуратура відкрила кримінальне провадження відносно кременчуцьких поліціянтів на чолі з Ботвиною.

Справу відносно перешкоджання журналістам кременчуцькими поліціянтами, тоді ще на чолі з Ботвиною, передано до СБУ.

З ким дружить Малецький: Ботвина про свою відставку нахабно збрехав громадськості, депутатам і пресі!

Брехун Ботвина покинув Кременчук і відправився до Києва.

 

 

Марина Соловей  

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися