Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 6 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

АвтоКрАЗ безпідставно звинувачують у невиконанні державних оборонних замовлень

 

17 февраля 2020 10:55

На підприємство надходило безліч відгуків про надійність та потужність КрАЗів, про те, як вони рятували життя воїнів, допомагали вистояти, ефективно виконувати бойові завдання.

Голова Наглядової ради ПрАТ «АвтоКрАЗ» Зоя Шишкіна констатує, що підприємство зазнало безпідставних звинувачень у несвоєчасному виконанні державних оборонних замовлень (ДОЗ) у 2018-2019 рр. Спочатку інформація з`явилась на «жовтих» невідомих ресурсах, а ряд українських ЗМІ безпідставно передрукували цю інформацію. Зокрема твердження, що підприємство начебто несвоєчасно виконало п`ять замовлень, не відповідає дійсності, а також завдає шкоди діловій репутації ПрАТ «АвтоКрАЗ». 

На початку збройного конфлікту на Сході країни виникла проблема із забезпеченням військових формувань відповідною технікою. У той час «КрАЗ» - єдиний в Україні виробник військових автомобілів, задовольняючи потреби військових, для різних силових відомств постачав близько 1 тис автомобілів на рік. На підприємство надходило безліч відгуків про надійність та потужність КрАЗів, про те, як вони рятували життя воїнів, допомагали вистояти, ефективно виконувати бойові завдання.

Починаючи з 2018 року на «КрАЗі» з`являються проблеми оплати силовими відомствами поставлених автомобілів. У 2018-му році Міністерство оборони (МО) з трьох контрактів профінансувало лише один. Навіть, враховуючи той факт, що фактична вартість автомобілів була зменшена на 18% від договірної, підприємство отримало від Міністерства оборони лише 50% коштів. Повністю контракти так і не були профінансовані. «АвтоКрАЗ» за власні кошти виконав замовлення та поставив автомобілі за Державним оборонним замовленням, очікуючи гроші дотепер. 

У 2019 році «КрАЗ» отримав за державним оборонним замовленням два мізерні замовлення на 35 автомобілів. Діючим договором передбачено попереднє фінансування виробництва автомобілів у розмірі 80%. Але підприємство не отримало нічого. Одне із замовлень «КрАЗ» взагалі виконав за власні кошти. Протягом 2018-2019 років  воєнне відомство обіцяло оплатити рахунки, виправити ситуацію з відсутністю фінансування. Але цього не сталося.

У той же час, у 2019 році підприємство «Богдан-Моторс» отримало замовлення на поставку 550 одиниць військових автомобілів «МАЗ-Богдан» на суму понад 1,5 млрд грн, з яких авансом до «Богдан-Моторс» надійшло близько 500 млн грн.

«Для нас незрозуміла позиція Міністерства оборони, яке повинне покращувати обороноздатність країни та підтримувати українського виробника, українських постачальників, десятки тисяч робочих місць та відрахування від них до бюджетів всіх рівнів. Замість цього в рамках державного оборонного замовленняМіністерство оборони не замовляє автомобілі на підприємстві, яке понад 50 років спеціалізується на виготовленні військових автомобілів, а віддає перевагу білоруському виробнику цивільних, а не військових автомобілів, які ще й на 80% складені з комплектуючих із Росії, яка є країною-агресором для нашої держави», - додала Зоя Шишкіна.

Перші поставки автомобілів «МАЗ-Богдан» для потреб військових розпочалися у 2016 році. Cпочатку силові відомства закупили 50 МАЗів, потім 100, 120... Українська армія майже повністю забезпечувалася технікою з російськими комплектуючими, що ставить під сумнів питання національної безпеки та обороноздатності нашої країни. Авансові виплати «Богдан-Моторс» отримував від Міністерства оборони у повному обсязі та вчасно.

Довідка:

Приватне акціонерне товариство «АвтоКрАЗ»:

— єдиний виробник в Україні вантажівок, що має замкнутий технологічний цикл виробництва;

— головне підприємство групи «КрАЗ».

«АвтоКрАЗ» виробляє широку гаму вантажних автомобілів і запасних частин до них, а також причепи та напівпричепи.  Модельний ряд бренду «КрАЗ» налічує 33 базові моделі, майже 350 модифікацій і понад 1500 комплектацій дво-, три- і чотиривісних вантажівок із різними компонувальними рішеннями. Це — автомобілі-самоскидисідельні тягачібортові автомобілілісовози і сортиментовозиавтомобільні шасі під монтаж різного спецобладнання, причепи і напівпричепи.

Виробництво автомобілів КрАЗ націлене на основні сегменти ринку: будівництво, дорожнє і комунальне господарства, гірничодобувну і лісозаготівельну промисловість, нафтогазовий комплекс, збройні сили та підрозділи з ліквідації надзвичайних ситуацій.

Вантажівки КрАЗ відповідають сучасним вимогам міжнародних стандартів із екологічної та дорожньої безпеки. Система менеджменту якості «АвтоКрАЗ» сертифікована на відповідність вимогам міжнародного стандарту IATF 16949:2016 «Фундаментальні вимоги до системи менеджменту якості для виробництва автомобільної промисловості та організацій, які виготовляють відповідні сервісні частини».

Вантажівки КрАЗ відомі своїми міццю, надійністю і простотою в експлуатації та ремонті більш ніж в 70 країнах світу. На стійкість і витривалість їх перевірив час і мільйони кілометрів доріг та бездоріжжя, суворий клімат усіх континентів.

Нагадаємо, Броньований кузов-фургон на повнопривідному шасі КрАЗ-5233НЕ – на службі в українських військовиків.

 

 

За матеріалами ПрАТ «АвтоКрАЗ»

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться