Судова справа.
Днями суддя Крюківського районного суду Кременчука Діана Зоріна розглянула адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції міста про притягнення до адмінвідповідальності кременчужанина за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей».
Як сказано у постанові суду, 4 серпня 2020 року близько 21.20 в Кременчуці по вулиці І.Приходька, 69, громадянин перебував в громадському місці без вдягнутого засобу індивідуального захисту, респіратора або захисної маски, чим порушив положення Постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20 травня 2020 року, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 44 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, яка притягується до відповідальності, в судове засідання не з`явився, хоча належним чином йому повідомляли про дату, час та місце розгляду справи, не надав до суду пояснень про причини неявки.
Під час розгляду справи з'ясували, що вина обвинуваченого у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 44 - 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується наявними у справі матеріалами, а саме:
- рапортом інспектора роти БПП в місті Кременчук ДБивзюк Б. від 4 серпня 2020 року, за змістом якого ОСОБА_1 , перебуваючи 4 серпня 2020 року, в приміщенні відділення поліції №1 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області, відмовлявся вдягнути засіб індивідуального захисту у вигляді маски тощо, на зауваження не реагував;
- змістом дослідженого відеозапису від 4 серпня 2020 року, з якого підтверджуються обставини правопорушення, вказані в протоколі серії ГП №543732 від 4 серпня 2020 року.
Оцінивши в сукупності наявні в матеріалах справи, письмові та електронні докази, суддя вважає достовірно доведеним факт вчинення кременчужанином адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44 - 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тож, суддя визнав обвинуваченого винним у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 44 - 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму 17 тис грн, в дохід держави.
Суддя також стягнула з обвинуваченого судовий збір в розмірі 420 грн 40 коп. в дохід держави.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніше, як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Клим Соколов