Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 20 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Безвіз для українців: як, коли, куди та чи все так просто?

 
 

 


23 апреля 2017 09:00
Безвіз для українців: як, коли, куди та чи все так просто?

Європарламент 6 квітня цього року схвалив етап безвізового режиму на короткострокові поїздки до країн ЄС громадянам України. Коли він вступить у дію, які документи замінять мешканцям нашої країни візу та чи є в такому нововведенні підводні камені, дізнавалася «Кременчуцька газета».

На початку квітня Європар­ламент схвалив давно анонсований безвізовий режим для українців.  Якщо всі процедури у Раді Європи пройдуть за планом, як пишуть на сайті Міністерства закордонних справ, то цьогорічні літні відпустки можна буде спланувати без зайвої бюрократичної тяганини. 

Що таке безвізовий режим

Безвізовий режим – це в'їзд і перебування на території певної країни без необхідності отримання візи. Однак не все так просто, як здається на перший погляд.

Як розповіли нам у міграційній службі Кременчука, наразі немає чітких умов та визначених документів по спрощеній безвізовій процедурі.

«Кожна країна, кожне посольство вирішує окремо, який перелік документів надавати іноземцям для того, щоб впустити їх на свою територію. Остаточні нюанси стануть зрозумілими ближче до початку літа», – прокоментувала Олена Коль, начальниця Автозаводського райвідділу міграційної служби Кременчука.

Та якщо порівняти, наприклад, з Ізраїлем, який дозволив українцям безвізові поїздки, то там,  окрім закордонного паспорту, обов'язковою вимогою є пред'явлення громадянином України підтвердження мети приїзду. Це може бути запрошення  (оригінал, факс або e-mail) та ксерокопія посвідчення особи громадянина Ізраїлю, який вас запрошує. У туристичних цілях варто пред’являти авіаквиток з датами в’їзду та виїзду, підтвердження про бронювання готелю: ваучер із турфірми, факс або роздруківку електронного листа з готелю.  Важливою, як вказують на сайті Посольства Ізраїля в Україні, є наявність документів, що підтверджують вашу платоспроможність.

«Наприклад, кредитна картка, виписка з банківського рахунку, довідка з місця роботи із зазначенням зарплати, дорожні чеки або готівка – усе це полегшить бесіду з прикордонниками», – вказано на сайті посольства у рубриці «Для громадян України». 

Однак і Президент України Петро Порошенко наголошував: «Безвізовому режиму передувала необхідна умова: запровадження українським громадянам біометричних паспортів».

Для кременчужан біометричний паспорт уже не є новиною.

Як розповіда Олена Коль, з початку року для оформлення цього документа до Автозаводського райвідділу міграційної служби Кременчука звернулося понад 5 тис громадян.

Що таке біометричний паспорт – для тих, хто ще не знає

«Біометричний паспорт — це документ, що дає право на виїзд за межі країни і в'їзд до іноземних держав. Посвідчує особу та відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудований спеціальний мікропроцесорний чіп, який містить інформацію про його власника», – розповіла начальниця Автозаводської міграційної служби.

Також характерною ознакою є спеціальний логотип внизу посередині обкладинки біомет­ричного паспорта.

Оформлення біометричного паспорта та його вартість

Як повідомила Олена Коль,  для оформлення біометричного паспорта слід надати оригінали  паспорта громадянина України та ідентифікаційного коду, старий закордонний паспорт (за наявності). Для оформлення дитячого документа ідентифікаційний номер не обов'язковий. Однак знадобиться свідоцтво про народження, паспорт одного з батьків та одне фото дитини 10×15.

Замовити документ можна за 557 грн (у звичайному порядку очікувати 20 робочих днів) або за 810 гривень (у терміновому порядку очікувати 7 робочих днів). При оформленні документів, додала Коль, можлива банківська комісія за послуги.

Де оформити біометричний паспорт у Кременчуці

Державні міграційні служби:

Автозаводський районний відділ у місті Кременчуці: вул. Ігоря Сердюка, 31/16. Телефон: 3-10-05;

Автозаводський районний відділ у місті Кременчуці: вул. Київська, 7. Телефон: 5-35-54;

Кременчуцький районний сектор: пр. Свободи, 166.  Телефони: 72-45-27, 6-01-02.

Кременчуцькі центри надання адміністративних послуг (ЦНАП):   

Головний офіс: площа Перемоги, 2, 1-й поверх, каб. 124, 125, 126. Телефони: 30176, 31135, 30083, 067-4055080, 066-8880206

Крюківський відділ: вул. І.При­ходька, 90, 1-й поверх, каб. 108. Телефони: 30176, 31135, 30083, 067-4055080, 066-8880206.

Період перебування в країнах ЄС по безвізу

Варто звернути увагу на деталь, указану на сайті Міграційної служби України: безвізовий режим дійсний лише щодо короткострокових поїздок чи подорожей до країн ЄС.  Аби лишитися працювати, проживати і перебувати у країнах Євросоюзу, необхідний ширший перелік документів, ніж у разі туристичної подорожі.

 

Фото: Олександр Грінченко

Ліна Романченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися