Кременчуцька газета
Четверг, 28 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Прийом хворих дітей по-новому: в жахливому ізоляторі та поруч із здоровими дітьми

5 березня 2019 08:35

Так до кого з хворих дітей у Кременчуці додому прийдуть лікарі?

Управління охорони здоров’я Кременчука розробили єдиний механізм обслуговування викликів лікаря-педіатра пацієнтів з температурою. Наказ підготували, та чи є умови для його виконання - вирішили перевірити місцева депутатка та ЗМІ, а не чиновники із управління охорони здоров’я та профільний віце-мер Ольга Усанова. 

Хворих дітей у Кременчуці лікарі – педіатри тепер приймають згідно з наказом міського управління охорони здоров’я, який днями побачив світ.

У цьому документі прописано:

1.Первинна медична допомога дітям з підвищеною температурою тіла надається під час особистого прийому пацієнта за місцем надання ПМД (амбулаторія загальної практики – сімейної медицини) або за місцем проживання (перебування) пацієнта.

2. Прийом лікаря ведеться за попереднім записом, крім випадків, які потребують надання невідкладної медичної допомоги.

3. Інформація про необхідність надання ПМД дитині за місцем проживання (перебування) надходить по телефону до реєстратури амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

4. Реєстратор вносить дані до книги запису викликів лікарів додому (форма затверджена наказом управління охорони здоров’я). Реєстратор не має права відмовити в реєстрації виклику до хворої дитини.

5. Право вибору місця надання первинної медичної допомоги залишається за лікарем, після безпосереднього спілкування з пацієнтом чи його законним представником, в тому числі і з використанням засобів телекомунікації. Відповідальність за вибір місця надання ПМД та тактику ведення пацієнтів покладається на лікуючого лікаря. 

6. Лікар, з яким укладена декларація про надання ПМД, при безпосередньому спілкуванні з пацієнтом чи його законним представником, у тому числі і по телефону, після з’ясування основної причини виклику та симптомів захворювання, приймає рішення про місце надання первинної медичної допомоги.

7. У разі відсутності лікаря, з яким укладена декларація про надання ПМД, рішення про місце надання первинної медичної допомоги приймає завідувач амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

8. При виникненні спірних питань про місце надання ПМД, рішення приймає завідувач амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

9. При зверненні пацієнта з підвищеною температурою тіла до реєстратури, реєстратор скеровує до ізолятора.

10. Прийом пацієнтів у ізоляторі проводять лікарі-педіатри згідно графіка, затвердженого директором підприємства.

11. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини забезпечена необхідним запасом медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги.

12. Обов’язковому огляду за місцем проживання (перебування) пацієнта підлягають діти-інваліди, залежні від стороннього догляду, діти, контактні по кору та вітряній віспі, впродовж інкубаційного періоду.

 

На папері одне, а в реаліях – інше!

Як же насправді проводиться ця робота - вирішила переглянути депутат Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка та журналісти.

«У Кременчуці в дитячих поліклініках почали вести прийом хворих дітей згідно з наказом управління охорони здоров'я від 27 лютого 2019 року. Цим наказом розроблено порядок прийому хворих дітей. У порядку вказано алгоритм дій медичних працівників. Серед іншого ним передбачено ведення журналу хворих, а також передбачено окреме приміщення, де лікарі можуть приймати дітей з підвищеною температурою тіла. Давайте поглянемо, як зараз ведуть прийом хворих дітей»,- сказала Т.Сідерка і рушила до дитячих поліклінік.

На Молодіжному у центрі первинної медико-санітарної допомоги № 3 з понеділка почали вести журнал хворих. Завідувача амбулаторії №11 Олена Мозолевська показала цей журнал. Там за 4 березня було зафіксовано 33 виклики.

Олена Мозолевська розповіла, що зараз реєстратори діють відповідно до  порядку прийому пацієнтів. А саме, батьки хворої дитини телефонують чи то в реєстратору, чи до сімейного лікаря? з яким укладено договір. Виклик фіксується в журналі,  і тут же є запис про те, чи лікар ходив на виклик та чи дав консультацію телефоном.

Якщо сімейного лікаря немає, дитину приймає замамбулаторії.

У поліклініці діє і кабінет, де приймають дітей з температурою. Але все-таки кабінет цей знаходиться всередині приміщення, до нього немає окремого входу. Тож потік хворих і здорових дітей пересікається!!!

У дитячій поліклініці, що на Павлова, теж від учора дітей приймають згідно з порядком, затвердженим в управлінні охорони здоров'я Кременчука.

Завамбулаторії №12 ЦПМСД №2 Ольга Кірчик показує один із журналів, де відображаються виклики. Але окремого журналу ведення викликів тут немає.

У цій поліклініці є ізолятор. Більш того, він має окремий вхід, та цей вхід зачинений!

Депутатка Тетяна Сідерка поцікавилась, як лікарі діють, коли є звернення батьків щодо підвищеної температури тіла дитини і щодо того, щоб був виклик додому.

І тут виявляється, що існує принцип вибірковості. Більш того, О. Кірчик переконана, що у перші три дні батьки мають самі проводити першочергові заходи лікування і вести дитину до поліклініки на третій день. Лікар же може лише консультувати телефоном.

Але батьки хворих дітей зовсім іншої думки. Прямо в холі поліклініки батько одного із малюків поскаржився депутатці та журналістам, що буквально «вибивав» необхідність приходу педіатра додому до дитини з температурою.

У дитячій поліклініці на вулиці Академіка Маслова (колишній Радянській) завідуючої медустанови на місці не було. Реєстраторки сказали, що вона на медичній раді. Тут нам показали, що у них є журнал, де вказано прийом хворих педіатрами. У ньому лікарі відмічають, чи ходили медпрацівники за викликом чи надавали консультацію телефоном.

Та в цій поліклініці викликав шок сам ізолятор. Так, він знаходиться окремо від реєстратури і від кабінетів. Але це спарене приміщення з …туалетом. Розмір його один метр на півтори. І тут приймають хворих дітей педіатри! Приймають і розписуються за це в відомості.

Дивно, що подібну перевірку провела депутатка та ЗМІ, а не чиновники із управління охорони здоров’я та профільний віце-мер Ольга Усанова. Виходить, наказ підготували та чи є умови для його виконання?!

Нагадаємо, у  Кременчуці стартував збір підписів аби вирішити проблему хворих дітей

Варто нагадати, що Т. Сідерка із подібним депутатським запитом виходила на грудневу сесію міськради.

Депутатка шукала підтримки в колег в питанні обслуговування дітей сімейними лікарями, та так її і не знайшла.

Кременчуцька газета писала, що матері хворої дитини порадили прийти на прийом до лікаря аж через 4 днів. 

Також нагадаємокременчуцькі педіатри за викликами не ходять! Батькам доводиться «тягти» дітей з температурою до поліклініки.

Читайте: Гройсман звернув увагу на проблему хворих кременчуцьких дітей, яку проігнорували депутати міськра

Нагадаємо, до 18 січня кременчужани можуть підписати зверення до Міністерства охорони здоров'я, аби вирішити проблему хворих дітей.

 

 

Світлана Павленко,

фото автора

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися