Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 3 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Брати чи не брати? Ось в чому питання» або плюси і мінуси мікропозик в Україні

 

12 октября 2018 11:25

Перший місяць осені «відзначився» активізацією боротьби в інформаційному просторі України прихильників і противників роботи мікрофінансових компаній. В деяких інформаційних ресурсах вийшли серії журналістських розслідувань, в яких докладно розповідали, як через космічні відсотки українці потрапляють в боргові ями і навіть позбавляються квартир.
Звичайно, 2% в день або 600% в рік - це не нормально.

Але так чи так все однозначно погано в роботі мікрофінансових компаній в Україні? Якщо так - то в чому популярність таких позик серед Українців? Чи працюють ці компанії в правовому полі?

Тож спробуємо незалежно поглянути з боку на роботу МФО в Україні.

Як йдуть справи з мікрокредитами в Україні?

З кожним роком популярність мікрофінансових організації в Україні збільшується. Згідно статті «Ринок мікрокредитування в Україні: вчора, сьогодні, завтра» (Контракти UA):

У першому кварталі 2018 року було видано більше п'яти мільярдів гривень в якості мікропозик ... На 2017 рік темпи приросту в сфері кредитування не банківського фінансового сектора становили трохи більше 365%, в 2018 показник збільшится.

На ринку працюють понад 60 компаній, при цьому працюють вони в рамках правового поля:

При регулюванні не банківського сектора враховуються норми цивільного законодавства, законодавства про захист прав споживачів, закони про електронну комерцію в Україні і про фінансові послуги та державні принципах регулювання фінансового ринку.

Отже попит на мікрокредити в Україні зростає. У чому ж причина?

Плюси мікрокредитів

Одним з головних плюсів мікрокредитів є їх доступність. Скористатися послугами компанії можуть пенсіонери, студенти, люди без офіційної роботи, причому для цього їм не потрібно залишати свій будинок (джерело). Останнім часом практично всі компанії ведуть активну роботу через інтернет. Досить просто зайти на офіційний сайт МФК з комп'ютера або смартфона, заповнити спеціальні форми, прикріпити сканкопіі документів, і заявка готова.

Доступність кредитів. Цікаво, що:

В Україні ... показник рівня проникнення фінансових установ досягає 63%.
Близько  37% громадян країни не оформляють рахунки в банках, а близько 17 мільйонів проживають в населених пунктах, де просто відсутні банківські відділення або підрозділи фінансових організацій. (Джерело)

Мабуть через це, отримавши доступ до можливості отримати позику, люди не бачать ці 500-700% річних ...

Якщо узагальнити, то позитивні сторони мікрокредитування:

  1. Можливість отримати гроші з вісімнадцяти років.
  2. Мінімум документів: для оформлення необхідний тільки паспорт громадянина України та ідентифікаційний номер.
  3. Компанії готові співпрацювати з громадянами до 90 років (так-так, Манівео заявляє, що кредитує пенсіонерів до 90 років)
  4. Мінімальний вплив кредитної історії на факт видачі кредиту
  5. Офіційно місце роботи, стаж, рівень зарплати не мають значення (або воно мінімально).

І звичайно не можна не відзначити, що однією з причин популярності мікрокредитів є складне фінансове становище багатьох громадян і їх потреба в кредитних коштах, щоб дожити до зарплати або пенсії. Крім того, багато хто працює без офіційного працевлаштування, а це автоматично закриває їм можливість отримати кредитні кошти в банку під менші відсотки.

Мінуси мікрокредитів

«Мікрокредит - це невеликий позику, як правило, до 5-10 тисяч гривень. Термін такого кредиту - не більше 30 днів. З недоліків - значні відсотки. На суму кредиту кожен день буде нараховуватися 1,5-2%, в залежності від обраної компанії » - розповідають нам в Економічній Правді.

Якщо розглядати відсотки в річному масштабі, то за користування грошима доведеться переплатити 500-600% за рік. Однак, мікрофінансові компанії не працюють з довгостроковими кредитами, максимальний термін кредитування становить один-два місяці, тому і оцінка процентної ставки в річному варінті не є коректною. На даний момент середня ставка становить 0,9-1,4% в день, а для нових позичальників і взагалі 0% (джерело). Відсотки нараховуються щодня. У банку процентна ставка буде значно нижче.

У мікрокредітной компанії не вдасться отримати велику суму в борг, тому якщо вам необхідно взяти кілька десятків тисяч гривень, то в будь-якому випадку доведеться шукати інший вихід із ситуації. МФО готові запропонувати в середньому - десять тисяч гривень, не більше, і тут знову важливо знати два аспекти:

Мікрофінансовий організація не дає великі суми новим клієнтам. Якщо позичальник звернувся в компанію вперше, йому не варто розраховувати більше, ніж на кілька тисяч гривень. Поступово кредитний ліміт буде збільшуватися, максимальна сума буде доступна тільки після п'ятого чи шостого звернення, і за умови того, що клієнт чітко виконував свої зобов'язання, не допускав прострочення.

Навіть якщо ви вкажете в заявці на кредит певну суму, організація може відмовити вам у ній. І запропонувати свої альтернативні умови. Найчастіше, це менша сума кредитних коштів.

«Брати чи не брати»

У мікрокредитування є свої плюси і мінуси, з якими слід ознайомитися перш, ніж оформляти кредит. Будь-який борг доведеться повертати. Тому вибираючи термін і суму кредиту, необхідно оцінити свої фінансові перспективи, щоб мінімізувати ймовірність прострочення. Не варто брати гроші в борг у тому випадку, якщо ситуація не є критичною. Краще скористатися альтернативним рішенням проблеми, якщо таке є.

А самі кредити, мікропозики або просто позики - це фінансовий інструмент, який при неправильному використанні може принести більше шкоди, ніж користі.

На правах рекламы

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться