
Обережно, шахраї.
Минулої суботи (30 квітня) до поліції Кременчука звернулися переселенці, які внесли 4 тис 500 грн за проживання в квартирі, а коли приїхали до квартири, особи, що надавала їм послуги, не було на місці. Її мобільний телефон був вимкнений. Тож ошукані люди звернулися за допомогою до правоохоронців.
За словами начальника Кременчуцької районної військової адміністрації (КРВА) Олега Лєдніка, такі факти в місті та районі вже непоодинокі.
«Кому війна, а кому мати рідна... Шахраї у Кременчуці «нагрівають руки» на війні. Люди мають бути обережні», - радить О.Лєднік.
Про ще один цікавий випадок, який смердить шахрайством, повідомив місцевий волонтер та активіст Артем Марченко.
Його запросили до Телеграм-каналу «Помощь Кременчуг», де, начебто Олександр Маліновський просив розповсюджувати інформацію про групу та збільшувати кількість її користувачів.
Але на аватарці замість фотографії цього пана Олександра, була світлина людини, яка померла ще в 2019 році.
Коли у групі його запитали, навіщо таке робити, він ще запитав: «З чого ви взяли, що ця людина померла?». Вже після надання доказів, абонент змінив не лише прізвище, а й фотографію - на прапор України
Він не дав номер свого мобільного телефону учасникам групи, що підштовхує до нехороших думок.
Але це не останній приклад того, що на війні гріють руки різні люди.
Днями у соцмережі у у групі «Труха Кременчуг» з’явилося оголошення про збір коштів для закупівлі тепловізора начебто військовим 15 роти Нацгвардії України, яка знаходиться у Кременчуці.
«Кременчуцька газета» зателефонувала до військової частини Нацгвардії України, яка вже багато років знаходиться у нашому місті. Там нам повідомили, що ніяких замовлень волонтерам або іншим кременчужанам на збір коштів вони не робили. Більше того, в їхній частині відсутня рота №15.
Тепер цим повідомленням займатимуться правоохоронці, аби з’ясувати, хто саме, прикриваючись військовими, збирає кошти не зрозуміло для чого.
Доповнено.
Коли цей матеріал з’явився на сайті "Кременчуцької газети" до редакції зателефонував чоловік і повідомив, що саме за його проханням ведеться збір коштів на тепловізор.
Він пояснив, що дівчинка волонтер не правильно вказала номер роти, а самі військові приписані к частині НГУ з Полтави, хоча несуть службу неподалік Кременчука.
На наше запитання чи знає їх керівник про необхідність забезпечити солдат тепловізором, чоловік зазначив, що до командира з таким проханнім не звертався, але пояснив, що частину форми та інше їм надали волонтери, тож і за тепловізором він також звернувся до людей, а не командування.
Олег Булашев