
Хоча і так всім зрозуміло, що без погодження з керівництвом міста така закупівля б не відбулася.
Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство (КАТП) 1628 за завищеною ціною закуповувало 10 пасажирських автобусів марки «МАЗ-103 486». Тоді ймовірну корупційну схему викрив місцевий активіст Олег Биков, описавши її на своїй сторінці у Фейсбуці.
Він зазначав, що посадові особи КАТП «1628» оголосили та проводять закупівлю автобусів через відкриті торги на майданчику ProZorro. Відповідно до протоколу розкриття від 7 червня 2019 року, переможцем визнали ТОВ «ТД»АЛЬФАТЕКС».
«Остаточна ціна пропозиції за 10 автобусів «МАЗ-103 486» склала - 57 млн 930 тис (з ПДВ), тобто, 5 млн 400 тис грн за одиницю, вже 26 червня 2019 року з переможцем підписали відповідний договір.
Але, але, але панове… знову google в допомогу, плюс декілька дзвінків дилерам і виявляється, що автобус марки «МАЗ-103 486» можна придбати за - 3 млн 400 тис (з ПДВ), а при замовленні 10-ти одиниць буде ще і знижка на декілька процентів від вартості», - написав О.Биков.
Тож із розрахунків кременчужанина виходить, що ринкова вартість автобусів значно відрізняється від вирахуваної вартості з суми, що пройшла по ProZorro. Він припускає, що різниця складає 2 млн на одній одиниці техніки.
«З легкої руки «Кременчуцькі свинарчуки» вчергове ВКРАЛИ більше 20 «лямів» гривень з наших кишень», - зауважив пан Биков.
У соцмережі він закликав звернути увагу на його повідомлення уповноважених осіб та відреагувати за правилами ч. 1 статті 214 чинного Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України, та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).
Поліція тоді відкрила кримінальне провадження і ось тепер прокуратура області повідомила про виявлені майже 25 млн грн збитків при закупівлі автобусів. При цьому винною зробили ексзаступницю головного бухгалтера кременчуцького підприємства. Хоча і так всім зрозуміло, що без погодження з керівництвом міста така закупівля б не відбулася.
«Полтавська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно колишньої заступниці головного бухгалтера одного з кременчуцьких комунальних підприємств.
Жінці інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
За даними слідства, у 2019 році обвинувачена, перебуваючи на посаді, відповідала за організацію і проведення процедури закупівлі. Під час відкритих торгів щодо придбання транспортних засобів вона надала перевагу товариству, чия цінова пропозиція майже вдвічі перевищувала ціну офіційних представників заводу-виробника.
У подальшому комунальне підприємство та товариство уклали договір на закупівлю 10 пасажирських автобусів за завищеною ціною.
За висновком комісійної судово-економічної експертизи, підприємству завдано майже 25 млн грн збитків. З метою їх відшкодування прокуратурою до обвинуваченої пред’явлено позовну заяву.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювало ГУНП в Полтавській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду»,- сказано в повідомленні прес-служби Полтавської обласної прокуратури.
Кримінальна справа про купівлю Кременчуком дорогущих автобусів МАЗ знайшлася в Полтаві
Олег Булашев