Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 16 Травня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Частина депутатів – дураки», контракт - не розірвано, керівники - не покарані, а дитсадки та школи ще терпітимуть термомодернізацію

23 листопада 2021 17:40

Після обговорення питання провальної наразі термомодернізації депутати прийняли звіти про роботу до відома. Ось так, депутати кричали, сперечалися, але ніхто за провальну наразі термомодернізацію не поніс відповідальність. Мер вміло жонглював і кинув депутатів з їх критикою сам на сам.

Тепер подивіться, які депутати погодилися з мером (зелений колір), а які не голосували ( білий колір) чи були відсутні в залі( сірий колір), або утримувалися ( оранжевий). Тож, батьки, знайте тих депутатів, яких все з ремонтами шкіл влаштовує! Знайте і запам'ятайте їх прізвища!

Питання зірваних строків термомодернізації дитсадків в Кременчуці, яка наразі провалена і спричинила закриття дитячих садків, була розглянута сьогодні на сесії Кременчуцької міськради.

 Замовник робіт - директор комунального підприємства «Кременчуцька муніципальна енергосервісна компанія» Вадим Качан розповів, що азербайджанська компанія «Арт Проже» виграла тендер щодо проведення термомодернізації соцоб’єктів у Кременчуці. Ціна питання 10 млн 438 тис 811 євро. Контракт розрахований до 31.12.2023 року.

Технагляд по об’єктам здійснює УКБ Кременчука.

З 15 квітня у 14 школах, а з 1.06.2021 - у 14 дитсадках розпочалися відповідні роботи. На сьогодні 50% вікон, що потребують заміни вже зроблені, але ці роботи йдуть з відставанням. Не розпочалися роботи з утеплення на 24 об'єктах, які вже повинні проводитися. Не розпочалися і інші, передбачені проєктом роботи.

Причина - не вистачає робітників, а хто був - допустили ряд порушень. Деякі субпідрядники взагалі «пішли». До 2 субпідрядників виписані штрафні санкції.

Кредитор проєкту - ЄБРР залучили фахівців, які побачили, що і як робиться у Кременчуці. Вони мають скласти акти про виконані роботи і щодо якості їх виконання.

«На жаль графік, який був на початку листопада, відкоригований. Відставання на 1-2 тижня...

На частині об'єктів  фасади утеплять і захисний шар нанесуть навесні»,- заявив пан Качан.

Депутати запитали, в чому причина зриву строків виконання робіт. В.Качан заявив, що заважала погода, і головний критерій - якість робіт.

«На жаль, процес роботи не зміг організувати виконавець»,- заявив В.Качан.

Виконавець робіт - представник фірми «Арт Проже» Іван Вагнер заявив, що навесні графік був відкоригований по виконанню робіт і на сьогодні він ще досі не затверджений,  як і нові ціни на роботи.

«У вересні ми брали аванс, аби завершити ті роботи, де розпочали. Більш 1 млн євро ми інвестували у проєкт і аванс отримали 3 млн євро. Готові закривати 40 млн грн., але акти, графіки та договірні ціни не підписують нам... » - заявив Іван Вагнер.

  

 

«Ми погодження від банку не отримали, хоча розуміємо, що з моменту отримання тендеру ціни на все зросли.  Але банк має погодити. Консультант має все перевірити і тоді підписувати можемо... Але кредит нам дали на 10 млн євро, а не на більше і слід все вкласти в цю суму»,- заявив мер Кременчука Віталій Малецький.

«Так, всі розрахунки зроблені на 10 млн і для 67 об’єктів і аби була термомодернізація»,- зазначив І.Вагнер.

«Коли ми побачимо термомодернізацію, то розрахуємося остаточно за підсумками опалювального сезону наступного року...Але мені здається, буде холодно в будівлях»,- заявив мер.

Директор УКБ Микола Воловик заявив, що його фахівці здійснюють технагляд.

 

«У нас на 67 об'єктів - 67 договорів по технагляду... Загальна вартість робіт по нам - 7,4 млн грн. Це та сума, що ми, можливо, отримаємо за свою роботу. Але ця вартість ледь не в 2 рази дорожча, ніж передбачена кредитом. Ми розуміємо, що ми цих коштів не отримаємо. Десь половину можемо отримати. Коли акти підпишемо, то кошти отримаємо. Але поки не підписуємо. У нас 5 працівників здійснюють функції технагляду. Проте інженери їздять по об’єктах, перевіряють на 31 об’єктах, ми пишемо зауваження, листуємося з підрядником, сприяємо, аби проєкт реалізували. Але, на жаль, все не так. По проєкту все зірвано. Немає базового документа, який би регламентував всі роботи...»,- сказал М.Воловик.

Він вважає, що причин зриву виконання контракту багато: від відсутності чітких графіків робіт до неякісних робіт.

«Основна причина зриву - наша підрядна організація...Ситуація в країні типова. Фахівців будівельної галузі немає. У Кременчуці ця галузь зруйнована», -  заявив М.Воловик.

Депутат Олександр Плескун повідомив, що необхідні документи намагалися отримати і довго їх не надавали. Коли їх отримали і проаналізували, то побачили, що є грубе порушення умов договору.

«Там є графік і він грубо порушений. Багато робіт в липні - вересні мали б зробити, але багато робіт не лише не закінчено, а й не розпочато! Там є грубе порушення технологій цих робіт. Наприклад, садок №11 - то там і в інших садочках, мали почати з внутрішніх робіт - заміни вентиляції, теплозабезпеченні і після внутрішніх робіт мали робити зовнішні роботи. Але підрядник всі ці роботи відставив у сторону і робить фасад і закупівлю ІТП (індивіально-тепловий пункт). Ми питаємо, чому так? Бо не платять частково. А далі як будете внутрішні роботи робить? Свердлити і знову труби робити? Як це так? Щоб провести повітрепровід треба ламати стіни? Вони кажуть їх прикріпити до стін. Їх так неможливо, аби над дітьми висіли короби і закривали труби. Ніхто це так не робить. Коли ми брали кредит, то сподівалися на євроремонт і технологіі. Ми хотіли якісні роботи, а тут таке...На сьогодні у нас жах!»,- розповів О.Плескун і показав свої фотографії.

Їх він робив у садку №25.

«Ми відвідали кімнату одну і тоді директор Качан втік і підрядник теж. Відкоси не пофарбовані, замазка на підвіконниках, планки на вікнах не дороблені. Це вже все під шторами. Вони не думали, що ми там дивитимемося.

Графіки там зірвані. В той день вже діти мали прийти, а там ще труби та цемент лежав. І в 11 та в 18 садках таке.

По 18 садочку ще гірше. Там залили лише підвіконня і там дірки під вікнами...

У нас є контракт. Це закон для всіх. В контракті все є - від ціни до графіків. А зараз йдуть розмови про договірну вартість. Ви ж тендер вже виграли. Виконуйте, а не в змозі, то так і скажіть! Тоді розривайте договір  і визначайте нового переможця... У нас деякі моменти заклади освіти можуть не пережити. Як це можна? Ми в комісії наполягали на претензії. Там сума на більше 7 млн грн. Прошу ці штрафні санкції нам повернути...» - заявив голова бюджетної комісії Олександр Плескун.

Мер Кременчука Віталій Малецький сказав, що є питання по графіку та тому, аби заклади пережили зиму і тому частина робіт ставиться на консервацію.

Далі мер почав виправдовуватися, що тендер проводили раніше, а суми робіт зросли.

«Хоча це відповідальність підрядника. У нас так Галата робить. Виграє тендер, а потім допроботи враховує...

В садку №62 не утеплювали у будівлі відкоси, а вони кажуть - з вулиці зробили. Але почекаємо зими і подивимося»,- заявив мер.

 Іван Вагнер каже, що всі об'єкти до зими готують і дітям буде комфортно.

«Ми всі роботи не виконали вчасно, бо хто взимку змінює систему опалення? Ми вікна та фасади і ІТП зробили. А опалення - відклали...»,- заявив підрядник, але промовчав, чому всі ці роботи не були зроблені вчасно.

Далі він також заявив, що всі роботи ведуться по нормативам і щілини під вікнами передбачені ДБН і нормами.

«В контракті прописано, що під час підготовки проєкту погоджується попередній графік, а після цього коректуються обсяги та графік. Ми нічого не порушили, але не можемо підписати нові умови»,- заявив І.Вагнер.

Тут вже не стримався депутат Олександр Роженко і заявив, що не слід вводити депутатів в оману.

«У вас є контракт і якщо є зміни і пропозиції до контракту то надайте їх. Де зміни ці? В банку?»,- запитав О.Роженко.

 

«В банку. Відповіді погодження змін ціни немає»,- відповів підрядник.

«7 засідань комісії це вивчали. А чому зараз кажете і які ціни ви вже пропонуєте? Була ціна 348 млн грн. А зараз яка? По кожному об’єкту є ціна. Яка вона? Ви зменшуєте обсяги робіт?»,- спитав О.Роженко.

«Ціна та же. Але нам треба досягти економії»,- сказав І.Вагнер.

Далі захищати підрядника почав мер Кременчука, що обурило депутатів.

«Віталій Олексійович! Ви так гарно все розповіли, але ми все бачили... Ми ж слухали, що лише виконавши всі обсяги робіт досягнемо економії, а вони хочуть в цю суму зменшити кількість чи якість робіт»,- сказав О.Плескун.

Мер знову почав виправдовуватися і захищати підрядника, що виглядало вже дуже некрасиво.

«Вони не все зроблять, а нам кредит повертати і успіху ж не досягли. Ми все розуміємо. Всього результату вже не буде. Ми все бачимо. Батьки вже бачать і плачуть... Строки зірвані..Якість яка?!» - знову парирував О.Плескун.

 

В.Малецький вкотре почав захищати підрядника, що наштовхнуло на думку, що мер має якусь вигоду з цих робіт. Можливо, навіть фінансову!

Депутати продовжували «наступати» на підрядників і запитували про строк запуску садочків. Підрядник заявив, що садок №11 відкриють у понеділок 29 листопада, а дитсад №25 - через тиждень - 6 грудня.

Це строки, які значно відрізняються від першозазначених.

Депутат Геннадій Іванян заявив, що з кредитами мали вести себе акуратно.

«Ви не один кредит взяли. Це ще кредит. Сьогодні є проблеми. Чітко скажіть - не потрібно було меру половину садків закривати. Потрібно зараз виходити із ситуації. Нам зараз потрібно всі 63 садка зберегти за виділені кошти кредиту. Там слід безпеку дітей зберегти. Ви вже наробили справ і кредит взяли. Вигрібайте те, за що голосували. Якщо мер винен, то його потрібно покарати, якщо будівельники - їх теж покарати...»,- заявив пан Іванян.

Депутат Богдан Лазоренко заявив, що колеги самі бачили, що і як робиться в садках.

 

«Боляче бачити, що цю проблему не сприймають. Деякі депутати сидять в телефонах, посміхаються. Ми на минулій сесії підняли це питання і ви казали:  «Не драматизуйте!». Але меру подобається, що його потім всі критикують? ...

Є пропозиція Плескуна - розірвати договір і нових будівельників завести. Качан казав, що інших таких немає. Що? 50 чоловік немає у будівельників? Яка це унікальна організація і з ними слід розривати договір! Чому акти виконаних робіт не підписано, бо Воловик досвідчений керівник і він і депутати бачили, яка якість тих робіт... Ми в садку №18 бачили стіну, яка лопнула. Хто за це відповість? А в садку №70 самі вихователі робили ремонт. Це ганьба!» - заявив Б.Лазоренко.

Депутатка Лариса Гориславець запитала, хто саме в садках змінив послідовність робіт:

«Потрібно труби було міняти, а потім термомодернізацію. Хто це рішення прийняв?».

«Ці роботи в садку №11 в червні мали розпочати ці роботи і ми побачили, що не встигаємо і їх не починали»,- заявив І.Вагнер.

Тут же за підрядника почав знову заступатися мер Віталій Малецький. І знову навіяв думку, що його інтерес в кредиті є і не малий.

«Садок №18 був з тріщиною. І там не мали б робити термомодернізацію»,- пояснив І.Вагнер.

Депутатка Лариса Гориславець у своєму виступі подякувала Г.Іваняну за те, що він зазначив - треба визнавати помилки і запропонувала це зробити меру.

«Ви премію отримаєте?»,- запитала Л.Гориславець у В.Качана.

«Отримую»,- відповів В.Качан.

«Вадим отримує премію. Проєкт провалений. Мер отримує премію і проєкт провалений. Ви читайте контракт, там все написано про узгодження цін та інше...» - заявила Л.Гориславець і мер іі перебив.

 

Він заявив, що слід казати чітко, а не оцінно. Мабуть він злякався, що зараз піде мова про його занадто високу зарплату.

«Мер,  на жаль,  отримає премію, а зараз чуємо, як йде проект. Потім була робоча група з питання термомодернізації, але протоколів її немає. Картина замовчувалася. Мовчали про те,  що проєкт зривають. Ви кажете: «не драматизуйте». Перед 1 вересня Усанова підписує акт на прийомку закладів. І школа 28 і дитсадок 11. Там жах, а вона підписує...Це замовчування і тотальна брехня. Так можна управляти і керувати? Те що відбувається з проектом,  то це тотальне замовчування і брехня. У мене довіру зруйновано...»,- заявила Л.Гориславець.

Депутат Микола Бокован порівняв сьогоднішнє обговорення питання зриву строків термомодернізації з ток-шоу на російському каналі. Мабуть, він часто дивиться канали з Росії і вчиться там, як робити в Україні, створюючи зі свого патрона Юрія Шаповалова ледь не Бога, як це роблять пропогандистські телеканали Росії з керівництва країни.

Але повернемося до його виступу. М.Бокован зазначив, що тендер проводився за умовами ЄБРР і тому багато питань до нього і підрядника.  

«Коли проєкт закінчиться,  це буде дійсно гарний проєкт. Винного слід карати. Але давайте дуракам пів роботи не показувати. А я дивлюсь, пів роботи подивилися»,- заявив М.Бокован.

Схоже, частину колег він вважає дурнями. І схоже, він зовсім не слухає і не читає дописів батьків у соцмережах, які обурюються тим, що зараз відбувається у садках.

Депутат Олександр Роженко, вийшовши на трибуну, згадав, що 2 роки тому депутатам презентували проєкт і  всі його вважали гарним.

«Все, казали, зробиться оперативно і садки і школи отримають теплі приміщення, а бюджет - економію від енергоносіїв.  Казали, що все буде прозоро і чітко. Ми віримо. Пройшов тендер і нам казали, що там все нормально...  Казали, що виграли азербайджанська фірма потужна і досвідчена. Минулого року підписали контракт. Чекали 1,2,3,5 місяців і де ж роботи? Зараз потужно зайде в місто... Ось прийшло літо і ось, ось буде. Вікно вставлять і по телебаченню показували як все пішло. У вересні все буде. Але почалися хвилювання. Де ж та термомодернізація? Вікна вийняли, дірки...

Ми до Віталія Олексійовича прийшли. Він каже,  якась проблема є. Починаємо розбиратися і бачимо, яка це потужна авторитетна фірма. Йдемо на об’єкт, а  там 1-2 робітника. І не мають відношення до потужної організації. А де їх обіцяні нові технології? Почали працювати комісійно. Нам документи не дають. Я зрозумів, що підрядник є дві ціни - в контракті і в два рази майже дорожче в наявності. Лист пишуть - зробити половину робіт чи половину об’єктів? Я тільки сьогодні почув, а не на комісіях, що лист в банк надіслали, аби переглянути проєкт.

У садку №17 робіт місяця на два. Одна дівчина робить відкоси на всьому садку. Оце і вся потужність такої організації. Хай підрядник на 30% авансу доробить робіт і розриваємо,  і нова компанія нехай заходить»,- заявив О.Роженко.

Депутат Денис Терещенко у своєму виступі попрохав колег, не посміхатися з ситуації, яка склалася з термомодернізацією.

«А яка відповідальність та яке покарання понесуть люди, які допустили таку ситуацію, що рада втрутилася в ситуацію, бо соромно.. В проєкті рішення немає оцінки тим, хто це допустив...І 50% робіт зроблено не буде в цьому році. Там 3 млн євро підрядник отримав і зробив частково...

У нас вже ніхто не винен. Таке рішення мешканці міста не чекають. Мешканці чекають оцінки ситуації. Оцінка є незадовільною. Я розумію, що необхідно розірвати контракт з підрядником, звільнити Качана із займаної посади. Він відповідальний за те, що трапилося. Потрібно переглянути призначення людей, які не можуть керувати такими проектам. Віталій Олексійович - це є провина і ваша. Проєктом мали займатися ваші заступники... Ми винні бо мали б схаменутися раніше і в літку ставити питання про розірвання контракту. Давайте закрийте акти по факту виконання робіт. І давайте скажемо остаточне прощавай не підряднику, а керівнику комунального підприємства»,- заявив Д.Терещенко.

Після обговорення питання депутати  прийняли звіти до відома. Ось так, депутати кричали, сперечалися, але ніхто за провальну наразі термомодернізацію не поніс відповідальність. Мер вміло жонлював і «кинув» депутатів з їхньою критикою сам на сам.Тепер подивиться, які депутати погодилися з мером ( зелений колір), а які не голосували ( білий колір) чи були відсутні в залі( сірий колір), або утримувалися ( оранжевий). Тож, батьки, знайте тих депутатів, яких все з ремонтами шкіл влаштовує! Знайте і запам'ятайте їхні прізвища!

Нагадаємо, Незабаром обіцяють запустити кременчуцькі садочки № 11 та 25: дати

 Депутати прийняли Стратегічну програму розвитку освіти Кременчука: що, де і коли ремонтуватиметься

Батьки Кременчука кажуть, що Малецький "водить з ними хоровод" і не робить нічого, щоб прискорити термомодернізацію в садочках

Нагадаємо, Онлайн: кременчуцькі батьки знову мітингують проти дистанційної освіти та закриття садків

Малецький каже, що з 22 листопада, скоріш за все, учні 1-4 класів вийдуть на очне навчання

На мітинг перед мерією Кременчука прийшли лише журналісти та правоохоронці. Згодом з’явилося з десяток мітингарів (Доповнено)

 

Клим Соколов

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися