Кременчуцька газета
Вівторок, 16 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Чи готова влада Кременчука при наборі перших класів у кожній школі мати дві освітні програми НУШ і Інтелект та як це вплине на закриття шкіл

29 лютого 2024 10:45

Пряма мова.

Вчора, під час відвідування шкіл міста, де депутати, представники мерії та журналісти дивилися стан укриттів, головний редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев запитав у віцемерки Ольги Усанової, чи буде так, як пропонують батьки, аби при наборі перших класів у них була можливість обирати в кожній школі освітню програму, за якою навчати дітей – НУШ ( Нова українська школа) чи «Інтелект України»?

Чиновниця відповіла, що поки не ведеться набір дітей до перших класів. Далі вона заявила, що потім будуть прийняті рішення і за бажаннями батьків вони зможуть або в такий, або в такий формат навчання влаштувати дитину.

«Ми говоримо не про кожен навчальний заклад, тому що тут підхід такий, що це не просто програма навчання. Треба, щоб вчителі пройшли відповідну підготовку для того, щоб працювати за цими програмами як по НУШ, так і по Інтелекту України. І дивлячись на кадровий потенціал, на тих, хто пройшов підготовку за якою саме програмою, будуть прийматися рішення про відкриття тих чи інших класів»,- сказала віцемерка, помітно ігноруючи пропозиції батьків про альтернативи в кожному навчальному закладі.

На запитання О.Булашева, чи стануться скорочення педагогів, якщо школа не набере належну кількість першокласників, пані Усанова зазначила, що мережу класів буде сформовано пізніше.

На запитання стосовно того, якщо учень не тягне в Інтелекті, він може перейти в НУШ і навпаки, чиновниця стверджує, що може.

Наступне запитання стосувалося, що робити, якщо діти з 1 по 9 клас навчалися в гімназії за програмою НУШ, а в 10 клас треба переходити в ліцей, де навчалися лише за програмою Інтелект України і що ж тоді?

«Там уже профільні програми і після 9 класу здається державна підсумкова атестація за її результатами, потім діти зараховуються у профільний клас - у 10-й, відповідно до обраного профілю»,- каже чиновниця.

«Якщо в перших класах діти вивчали «Інтелект», а потім не стали тягнути фінансово, що тоді?» - запитав О.Булашев.

«Батьки приймають рішення, радячись зі своїми дітьми, в яких саме класах вони бажають навчатися. Вони приймають це рішення. Наша задача – надати альтернативи, доступні для батьків, і такі, і такі, для того, щоб вони могли визначитися»,- каже О.Усанова.

Далі вона додала, що набір до перших класів починається з 1 березня до 1 червня, і тоді вже влада буде розуміти, в які класи здійснюватиметься набір.

Під час спілкування з освітніх питань до розмови приєдналася депутатка Кременчуцької міської ради Лариса Гориславець.

Вона заявила, якщо в школах вчать лише Інтелекту,  а не вчать НУШ, то це поділ за майновим принципом.

«Тоді в нас в одній школі навчаються діти з більш фінансово-спроможних родин, а в іншій школі – із менш фінансово-спроможних родин. Я вважаю, що в такий спосіб ми будемо створювати знову ж, якісь елітні школи і відсувати назад якісь інші школи»,- сказала Л.Гориславець, маючи на увазі, що при навчанні Інтелекту батьки щомісяця платять більше 300 грн у місяць за зошити, а при навчанні НУШ – не платять.

Але з нею не погодилася голова комісії з питань освіти Зінаїда Проценко.

«У мене діти ходять в Інтелект і ми щомісячно 350 гривень витрачаємо на ці зошити. Але ми абсолютно більше нічого в школу, крім олівців і ручок, не купуємо. Тобто, діти, які ходять в НУШ, вони купують все – зошити, копіюють інформацію, що дає вчитель. Тобто, вони витрачають, по суті, ті 350 гривень, тільки це одним платежем раз в місяць, а це от кожен день, ідучи. Там треба готуватися до 1 вересня. Все це купувати. А ми нічого не купували, крім пенала, рюкзака, олівців і фломастерів. Тобто, немає, по суті, ніякої економії»,- сказала З.Проценко.

«У вас не було таких випадків, коли діти ходили в Інтелект, а потім перейшли в НУШ?» - запитав О.Булашев директорку ліцею №5 Ольгу Мірошніченко.

«Переходили і так, і навпаки»,- відповіла вона і пояснила відмінності програми, але зазначила, що програми побудовані трошки по-іншому, хоча матеріал діти вчать той самий.

«У цьому році ви будете набирати який клас - НУШ чи Інтелект?» - запитав журналіст і пані директорка дипломатично заявила, що це вибір батьків.

«Та як директор запропонує, в основному так і буде!» - не погодився журналіст, але директорка заявила, що батьки приходили і просилися саме в Інтелект.

«Тому що у нас на територіальному окрузі тільки наш ліцей із усіх шкіл набирають цю альтернативну програму. 30, 27, 28 і перша школа, вони працюють виключно за типовими програмами НУШ. Інтелект тільки в нас», - пояснила керівниця ліцею і далі розмова стосувалася чому, наприклад, відома активістка Алла Заможська хоче, щоб у ліцеї №5 був НУШ. Як це відбувалося, дивиться у сюжеті.

Але під час бесіди Олег Булашев знову повернувся до пані Усанової за запитанням і конкретним прикладом.

«От давайте по четвертій школі. От четверта школа, наприклад вивчає лише Інтелект. А двадцята школа, що поруч  – тільки НУШ. Якщо в четвертій школі буде і те, і те, то я б своїх дітей повів у четверту школу, бо це школа з високим рівнем знання. Не вийде так, що тоді всі поведуть у четверту, і двадцята залишиться без першого класу?» - запитав О.Булашев.

«Ні, не вийде так. Ми аналізували і бажання батьків, ми спілкувалися і проводили опитування за мікрорайонами. І коли ми провели закріплення за мікрорайонами, коли вони укрупнилися, не одна школа стала, а кілька, то і були визначені в цих великих мікрорайонах ті школи, які будуть працювати за Інтелектом і ті, які будуть працювати за НУШ. І у батьків є вибір відповідний»,- якось розпливчато відповідала О.Усанова.

«Я і кажу, що всі підуть в четверту, в двадцяту ніхто не піде. Четверта відкриє п'ять класів перших, а двадцята – ну один. І все. Не боїтесь, що ось десь станеться так»,- пояснив О.Булашев.

«Ні, ми не боїмося тому, що ми визначили, що таким чином, ну, буде це правильно. Навчаться педагоги, які викладають. Будуть знати вже батьки, будуть знати діти, яка їм програма більше подобається, туди вони йдуть. І знову ж таки, ніхто не забороняє переходити зі школи в школу», - пояснила О.Усанова.

Уже наприкінці брифінгу О.Мірошніченко додала, що в разі відкриття у ліцеі і Інтелекту і НУШ, школа знову набере 6 класів, але не маємо такої потужності, а школа №28 не набере жодного класу. Тож вона підтримує розподіл освітніх програм по школам, який діє зараз.

Нагадаємо, Першачків у Кременчуці стає все менше – коли реєструвати їх до школи

«Мішок знань» щомісяця: як кременчуцький учитель навчає дітей за новою освітньою програмою

 

 

Олег Булашев

Відео Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися