Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 19 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Чи став благодійний внесок у Кременчуцькій дитячій лікарні обов’язковим?

 

26 сентября 2017 12:40
Чи став благодійний внесок у Кременчуцькій дитячій лікарні обов’язковим?

У дитячу лікарню Кременчука за місяць сплатили 14 тис. грн благодійних внесків.

Благодійні внески у Кременчуцькій дитячій лікарні фактично перетворилися на «обязаловку». Зокрема, розповідають про таке батьки пацієнтів Кременчуцької дитячої лікарні. Інформатори просили не розголошувати конкретних ситуацій та прізвищ лікарів. Однак батьки побоюються, що факт сплати (або не сплати) благодійного внеску може слугувати передумовою для уважного (або не дуже) ставлення лікаря до хворої дитини.

Головний лікар закладу Лариса Носенко, стверджує, що факту сплати, як і конкретних сум, з батьків пацієнтів ніхто не вимагав. За її словами, благодійний внесок пропонують сплатити у добровільному порядку, як це і передбачено Законом України «Про благодійну діяльність». Лікар Носенко каже, що сума внеску в середньому становить 20 грн.

Завідуючий хірургічним відділенням Сергій Горбаченко додав, що у кременчужан, жителів району та мешканців Козельщинського району (через відсутність там дитячого хірурга лікарня обслуговує дітей даного району) сплатити благодійні внески взагалі не пропонують. Однак такий внесок є обов’язковим для пацієнтів з інших сусідніх районів.

У дитячій лікарні також запевнили, що у разі сплати благодійного внеску, квитанцію про сплату обов'язково прикріплюють до медичної картки хворого. Тож усі внески контролюються та не «лишаються» на чиїхось кишенях.

На запитання, скільки ж у середньому через касу дитячого медзакладу проходить благодійних внесків, відповіла головний бухгалтер закладу Альона Єсікова. І назвала вона немалу суму за останній місяць (серпень): 14 тис. 175 грн.

Чи впливають такі щомісячні пожертви батьків на якість стаціонарного лікування, збільшення штату вузькопрофільних працівників, яких у даному закладі бракує чи на інші блага  – окреме питання.

Натомість зауважимо, що формально працівники медзакладу не порушують законів. Водночас, для нормальних батьків важливе здоров"я і життя дитини та уважне ставлення медиків до свого чада. А це, у свою чергу, часто не залишає батькам вибору: платити чи відмовитись від оплати. 

Нагадаємо, у міській дитячій лікарні біда з пожежною безпекою, оскільки другий та третій поверх закладу практично не оснащені вогнегасниками, а у всій лікарні як два місяці немає людини, яка б дану безпеку контролювала.

У кращому випадку через шість місяців у дитячій лікарні Кременчука з’явиться алерголог. 

Кременчуцька медсестра за платні довідки проби кабінету Руф'є відбулася пояснювальною запискою. 

 

Ліна Романченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться