Кременчуцька газета
Вівторок, 5 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Чому бустерна вакцинація від COVID-19 рятує життя

20 листопада 2022 15:00

Відповідь на питання  від платформи доказової інформації про здоров’я під час війни «Бережи себе» (проєкт реалізується за підтримки МОЗ України).

Дуже дивно й трохи сюрреалістично у час війни нагадувати про попереднє випробування — пандемію. Але, як повідомляють і Міністерстві охорони здоров’я, головна мета — зберегти життя українців, аби відстояти державність і відбудувати сильну країну. Отже, про коронавірус усе ще треба говорити.

Вчені світу продовжують дослідження щодо тривалості імунітету від ковіду. І у відомстві стверджують, що можуть користуватися результатами їхньої роботи.

Зокрема, у медичному журналі «The Lancet» опубліковано дослідження ефективності другого бустеру (четвертої дози щеплення). Двом групам пацієнтів відповідно вводили або повну дозу Pfizer, або ж пів дози Moderna. За два тижні після щеплення рівень захисних антитіл у першій групі підвищився в 1,6 рази, а в другій — вдвічі.

Результати цього дослідження дають шанс сподіватися, що другий бустер дійсно може бути доречним, адже рівень захисту після першого суттєво знижується в середньому через 4–5 місяців (хоча в окремих людей може триматися і значно довше).

Водночас більшість держав розглядають рекомендації щодо проведення другого бустера не для всього населення, а лише для людей з груп ризику:

- людей старших 60 років;

- пацієнтів з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, онкологічні хвороби та деякі інші);

- імуноскомпроментованих осіб (пацієнтів, які мають серйозні проблеми з  імунітетом).

Чи чекає на кожного перспектива робити щеплення щопівроку? Вчені думають і над цим. Є думка в наукових колах, що світу необхідно активно інвестувати в розробку нового покоління щеплень, що суттєво змінило б ситуацію та забезпечило триваліший захист. Та наразі найкращою опцією для людей з груп ризику є повторний бустер. Нещодавно МОЗ повідомило, що українцям із визначених груп дозволено проводити таке щеплення.

Так чи інакше, берегти себе, знаходити можливості для відпочинку й хороших емоцій, їсти повноцінно та спати хоча б приблизно за графіком — це стратегія, якої всім нам потрібно дотримуватись. Як для захисту від окупанта, так і від коронавірусу.

 

За матеріалами МОЗ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися