Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Антивакцинаторка проти керівництва: чим завершився скандал у кременчуцькому ліцеї

28 червня 2023 13:30

Розглянувши справу, суд виніс рішення.

Днями Автозаводський районний суд міста Кременчука під головуванням судді Сергія Нестеренка розглянув  упорядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в цивільну справу за позовом до Кременчуцького ліцею № 10 «Лінгвіст» про визнання незаконними та скасування наказів про відсторонення від роботи, зобов`язання допустити до роботи, стягнення середнього заробітку за час відсторонення від роботи.

Про це йдеться у рішенні суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

У листопаді 2021 року до суду звернулася пані З.  із позовною заявою до Кременчуцького ліцею № 10 «Лінгвіст» про визнання незаконними та скасування наказів про відсторонення від роботи, зобов`язання допустити до роботи, стягнення середнього заробітку за час відсторонення від роботи.

В обґрунтування позову зазначала, що працює на посаді головного бухгалтера в Кременчуцькому ліцеї 19 листопада 2012 року. На умовах суміщення працює вчителем трудового навчання з 01 вересня 2020 року.

Наказом від 16 листопада 2021 року за № 200 о/д «Про відсторонення від роботи працівників, обов`язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням, затвердженим наказом МОЗ від 04.10.2021 року за № 2153» та наказом від 16 листопада 2021 року за № 201 о/д «Про внесення доповнень до наказу № 200 о/д від 16 листопада 2021 року, її було відсторонено від роботи з 16 листопада 2021 року, як таку, що не надала сертифікату, що підтверджує проходження профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 або медичного висновку про наявність протипоказань до проведення такого щеплення до усунення причин, що зумовили таке відсторонення.

Вказані накази вважає такими, що суперечать нормам чинного законодавства України, зокрема Загальній декларації прав людини, Конституції України, статті 46 КЗпП України, прийняті за відсутності визначеного законом порядку відсторонення.

Посилаючись на те, що щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2, не передбачено календарем профілактичних щеплень в Україні і не є обов`язковим, тому відсторонення від роботи на підставі ч. 2 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» є незаконним.

Просила визнати незаконними та скасувати накази від 16.11.2021 року за № 200 та № 201 про відсторонення її від роботи, допустити її до виконання роботи за посадою головного бухгалтера та за суміщенням вчителя трудового навчання, стягнути на її користь середній заробіток за час незаконного відсторонення від роботи, а також судові витрати.

Ухвалою судді Погрібняк О.М. від 06 грудня 2021 року позовну заяву було залишено без руху (т. 1 а.с. 22).

Далі були заяви про звільнення від сплати судового збору, про витребування доказів по справі, відзив на позовну заяву,  клопотання про долучення до матеріалі письмових доказів та допита свідка , від допиту якої позивачка  у подальшому відмовилася  та інше.

Зазначено, що на час відсторонення позивача від роботи за нею зберігалося її робоче місце, підставою для допуску її до роботи мав стати факт подання сертифікату, що підтверджує проходження профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 або медичного висновку закладу охорони здоров`я про наявність абсолютних протипоказань до проведення профілактичних щеплень проти COVID-19, а звідси підставою для видання наказу про її допуск до роботи.

Як вбачається і з матеріалів справи, 16 листопада 2021 року пані З. подала до Кременчуцького ліцею № 10 «Лінгвіст» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області заперечення щодо свого відсторонення від роботи (т. 1 а.с. 68-70).

Позивачем роботодавцю не було надано медичного висновку про наявність протипоказань до вакцинації, що могло б стати підставою для її невідсторонення від роботи. Як вбачається із позовної заяви та пояснень позивача, які були надані у судовому засіданні, у позивача не було наміру проходити вакцинацію, оскільки вона вважала, що положення наказу Міністерства охорони здоров`я від 04.10.2021 року є незаконними, суперечать Конституції України та нормам міжнародного права, а саму вакцину проти COVID-19 вона вважає «експериментальною».

Позивача фактично було допущено до роботи з 02 березня 2022 року.

У результаті, суд ухвалив, визнати незаконними та скасувати накази директора Кременчуцького ліцею № 10 «Лінгвіст» про відсторонення головного бухгалтера та вчителя трудового навчання за сумісництвом З. від роботи з 16 листопада 2021 року без збереження заробітної плати.

Стягнути з Кременчуцького ліцею № 10 «Лінгвіст» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області на користь З. середній заробіток за час відсторонення від роботи як головного бухгалтера за період з 16 листопада 2021 року по 01 березня 2022 року включно у розмірі 46 тис 586,41 грн., який підлягає оподаткуванню на загальних підставах, та кошти у повернення сплаченого судового збору на суму у 1 тис 816 грн.

Відмовити позивачці у задоволенні позову до Кременчуцького ліцею № 10 «Лінгвіст в частині вимог про допущення до роботи за посадою головного бухгалтера та вчителя трудового навчання (за суміщенням) та у стягненні середнього заробітку за час відсторонення від роботи як вчителя трудового навчання (за суміщенням) за період з 16 листопада 2021 року по 01 березня 2022 року включно.

Рішення може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення суду.

Рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подана апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Нагадаємо, Скандал у кременчуцькому ліцеї: антивакцинаторка, яку відсторонили від роботи, судиться із керівництвом

Верховний суд визнав незаконним відсторонення від роботи у Кременчуцькому ліцеї № 10 працівниці, яка не зробила вакцину від COVID-19

Кременчуцькі суди почали отримувати позови від антивакцинаторів

Справа кременчуцького педагога - антівакцинатора розглядається вже у Полтаві: в Кременчуці жінка суд частково виграла

 

 

Антоніна Озерна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися