
Фотопрес.
Де́нь нау́ки (з 1997 року) — професійне свято працівників науки України. Відзначається щорічно у третю суботу травня.
Сьогодні, до свята Кременчуцький національний університет перед головним корпусом навчального закладу проводить демонстрацію досягнень та різних цікавинок.
«Раніше ми показували досягнення університету, а тепер змінили формат і захід розрахований на абітурієнта. Ми показуємо не лише досягнення наукових шкіл, а й демонструємо експерименти та всілякі досліди»,- каже перший проректор КрНУ Володимир Нікіфоров і дійсно, на майданчику перед навчальним закладом можна пройти дактилоскопію чи під мікроскоп подивитися структуру свого ж волосся.
А ось кафедра цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою КрНУ (спеціальність 263 «Цивільна безпека») проводить всім бажаючим тренінг з до медичної допомоги.
Посеред майданчика стоїть архітектурний макет.
Як каже науковець Олексій Мацак, цей макет виконано в рамках написання курсової роботи по дизайну.
«Фасад закинутої будівлі цеху пройшов реновацію і отримав друге життя. Ми з цеху зробили арт-центр. Над самим макетом працювали 2 місяці. Він зроблений пінопласту»,- каже науковець і додає, що в КрНУ є макети реконструкції багатьох закладів та вулиць міста Кременчука.
Пишається ВНЗ і науковими розробками для військових. Так під керівництвом Володимира Драгобецького розроблено посилення стволу гармат, а під керівництвом ще одного професора Миколи Гученка розроблений тренажер для вертольотів.
Відношення до оборонної тематики мають і лауреати премії Президента, кандидати наук Сьомка, Нуженко та Кулініч.
Загалом переглянути на майданчику перед КрНУ дійсно є що.
Серед них і скелет людини, який користується популярністю у любителів фото і селфі.
Сам майданчик працюватиме до 13-00, але «Кременчуцька газета» згодом розповість своїм читачам про нові розробки кременчуцьких вчених.
Олег Булашев