Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Депутати Полтавської облради підготували звернення щодо спрощення процедури обліку благодійної та гуманітарної допомоги

22 липня 2022 17:45

Робота органів місцевої влади в умовах війни.

Депутати Полтавської обласної ради підготували Зверення  до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо спрощення процедури обліку благодійної та гуманітарної допомоги. Його планують винести на розгляд сесії у вівторок, 26 липня.

« Від початку повномасштабного воєнного вторгнення російської федерації на територію України вся країна перейшла на новий формат життя та роботи. Наразі органи місцевого самоврядування, насамперед, зосередили свою діяльність на забезпечення потреб Збройних Сил України та територіальної оборони, також територіальні громади активно долучені до питань волонтерської роботи тощо. Значна частина закладів освіти, охорони здоров’я та соціальних закладів на території України використовується для забезпечення тимчасового проживання громадян, що були змушені покинути свої домівки, та забезпечення їх усім необхідним.  У зв’язку з цим багато територіальних громад по всій Україні отримують благодійну та гуманітарну допомоги. Нещодавно Уряд постановою від 05.03.2022 № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги» (далі – постанова № 202) установив, що в умовах воєнного стану не поширюються встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб – резидентів та нерезидентів. Однак, вказаною постановою не призупинені нормативні акти, якими передбачено складання первинних документів, ведення бухгалтерського обліку та звітування про гуманітарну допомогу, а також не визначено механізм отримання, використання, обліку та звітності гуманітарної допомоги, яка надходить до органів місцевого самоврядування. Наразі досить багато міжнародних благодійних організацій готові надавати допомогу територіальним громадам України задля підтримки та забезпечення людей постраждалих від війни. Однак, для взяття на облік такої допомоги територіальним громадам необхідно отримати від донора первинний документ, який містить ряд чітко визначених реквізитів передбачених Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88. Не усі міжнародні організації погоджуються оформляти документи згідно встановлених вимог, вважаючи це надмірним формалізмом», - йдеться у зверненні.

Депутати вказують, що через причини, наведені у зверненні, органи місцевого самоврядування вимушені відмовлятися від такої допомоги через ризик накладення відповідних санкцій.

«Через відсутність нормативного акту, який би чітко регламентував питання отримання, використання, обліку та звітності гуманітарної допомоги у період воєнного стану та встановлення на законодавчому рівні кримінальної відповідальності за нецільове використання гуманітарної допомоги органи місцевого самоврядування вимушені забезпечувати максимальне документальне оформлення такої допомоги... Чітке визначення та спрощення процедури отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги та гуманітарної допомоги органами місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану, дасть можливість оперативно вирішувати питання матеріального та фінансового забезпечення як внутрішньо переміщених осіб так і потреб Збройних Сил України, територіальної оборони», - також йдеться в зверненні.

Народні обранці впевнені: забезпечення злагодженої співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування, волонтерів, благодійників та кожного українця наближає Україну до перемоги.

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися