Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 7 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Держкомтелерадіо України виявив у діях «Автографу» порушення

19 листопада 2019 17:10

Протокол про адмінпорушення склали на редактора промерського видання і передали до суду.

Кременчуцька газета «Автограф» (свідоцтво про реєстрацію КВ №23539-13379ПР, засновник – Асоціація гуманітарно-інформаційних технологій, видавець – редакція газети «Автограф», адреса редакції: 39601, Кременчук, вул. Переяславська, 42, тел. 0536-701-700) у номері № 26 (972) від 27 червня 2019 року розмістило матеріал «Вибухова суміш розуму і краси: історія кременчуцької Юлії Володимирівни» про Юлію Цибульську (на фото). Як завжди, матеріал, не був підписаний автором.

На той час сама Юлія Цибульська була зареєстрована кандидатом в народні депутати України по округу №146 (м. Кременчук). Дані про це містяться на сайті Центральної виборчої комісії. 

Тоді ж «Кременчуцька газета» звернулася до поліції з проханням визначити, чи не є розміщення даного матеріалу порушенням «Про вибори народних депутатів».

Ми зазначили, що в даному випадку можуть бути різні порушення:

1) газета отримала кошти, як за звичайну рекламу і опублікувала «на загальних» підставах. Це буде порушення, оскільки під час виборів заборонено використовувати портрети, прізвища кандидата в соц. чи комерц. рекламі (ч.8 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»);

2) газета отримала кошти, як за політичну рекламу, але не позначила її як таку. Це порушення норм ч.17 ст.74 того ж Закону;

3) Вони взагалі не брали коштів, і це «ініціатива» ЗМІ і в в самому тексті статті жодної згадки про вибори, виборчий процес немає, проте в цьому випадку контент матеріалу спонукає до створення позитивного іміджу кандидата і це є порушення, бо агітація мала бути оплаченою з фонду і бути маркованою, як політична реклама.

«Враховуючи це просимо вас перевірити чи є порушення вищезгаданих пунктів діючого законодавства, а також статей 212-9, 212-10 КУпАП і за наявності підстав притягти до відповідальності порушників»,- таку вимогу містила заява головного редактора «Кременчуцької газети» Олега Булашева до начальника поліції Кременчука Сергія Терели.

Поліція заяву прийняла і відправила її на перевірку до Державного комітету телебачення та радіомовлення, який відповідає за ЗМІ.

Сьогодні редакція «Кременчуцької газети» отримала відповідь з Києва.

Перший заступник голови комітету Богдан Червак повідомив Олега Булашева, що фахівці комітету вивчили скаргу «Кременчуцької газети» і за результатами перевірки було складено протокол про адміністративне правопорушення щодо головного редактора газети «Автограф» Романа Кацая в частині порушення ним вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України».

«Справу про адміністративне правопорушення було надіслано на розгляд до Кременчуцького районного суду Полтавської області», - зазначено у відповіді з Держкомітету.

Тож, тепер справу розглядатиме суд.

А ми нагадаємо, що «Автограф» вже програв не одну справу за оприлюднення недостовірної інформації. Більше того, «Автограф» славиться тим, що видумує новини.

Нагадаємо, Блиск і злидні «Автографа»

 

 

 

Марина Соловей

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися