Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 29 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці отримати ліки за електронним рецептом і досі проблематично

 

12 апреля 2019 09:00

Люди вимушені купувати ліки за повну вартість.

З квітня в Україні почали виписувати перші електронні рецепти, а програма "Доступні ліки" перейшла під управління Національної служби здоров'я. Про це інформувало Міністерство охорони здоров'я. 

Завдяки цьому тепер за пацієнтом повинні ходити не тільки гроші, але і ліки.

У МОЗ зазначають: якщо раніше пацієнт міг забрати виписані йому "Доступні ліки" тільки в аптеці-учасниці з того ж району, де працює лікар, то сьогодні препарат можна отримати в будь-якій аптеці, яка підписала договір з НСЗУ.

Кременчуцька газета писала раніше, що у минуле відходить і паперовий рецепт з мокрою печаткою і нерозбірливим почерком. Для отримання ліків за програмою досить назвати фармацевту номер рецепта і код підтвердження: їх пацієнтові повідомить терапевт при виписці препарату. Ці ж дані прийдуть клієнту в смс, при бажанні лікар може їх роздрукувати. Також інформація автоматично з'явиться в аптечній медсистемі.

Все описано гарно: нова схема отримання ліків мала на меті економити час пацієнта. Та як насправді працює?

2 квітня, коли Кременчуцька газета проводила моніторинг по міських аптеках - учасницях програми, то у Кременчуці отримати ліки за електронними рецептами було не можливо. Керівники міських аптек стверджували, що від них нічого не залежить: Національна служба здоров'я проводила тестування системи та усувала недоліки.

Минуло 10 днів, та і досі в Кременчуці отримати ліки за програмою доступні ліки неможливо.

"Я звернувся в реєстратуру Центру первинної медико-санітарної допомоги (що в поліклініці на колишній вулиці Бутиріна), аби записатися на прийом до сімейного лікаря і отримати електронного рецепта. Це було 10 квітня, та мене записали аж на 15 число - пояснивши, що зараз система не працює. І отримати електронного рецепта не можна. А за паперовими рецептами ліки не видають", - бідкається кременчужанин Володимир Литвиненко.

Чоловік має хронічну хворобу: бронхіальну астму. Йому препарати треба приймати ЩОДНЯ.

"У мене закінчився інгалятор, тож довелось купувати за повну вартість. Я ж не можу чекати, доки після 15-го числа видадуть", - коментує він (так чоловік купує ліки із певною знижкою).

Кременчуцька газета знову промоніторила ситуацію по міських аптеках.

Директор КП «Аптека 90» Віталій Стефаненко говорить, що і досі йде тестування системи "Доступні ліки" НСЗУ і аптечні пункти ще не видають ліки.

Також стало відомо, що цього тижня в управлінні охорони здоров'я Кременчука провели нараду з керівниками аптечних мереж і закладів. Стало відомо, що ще приватні аптеки не видають препарати за електронними рецептами. У НСЗУ і досі не наладили систему.

Що на останок треба порадити пацієнтам, які є учасниками вищезгаданою програми - це терпіння. Адже у аптеках, які вже працюють з електронними рецептами зазначають: іноді процес видачі медпрепаратів за таким рецептом вимагає певного часу.

Варто нагадати, що зараз ліки безкоштовно чи зі знижкою отримують хворі на діабет, бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання. Люди без препаратів не можуть обходитися, тож отримують їх щомісяця.

Із введенням нової системи не варто йти до лікаря – можна зателефонувати і отримати електронний рецепт дистанційно. Це зекономить час як самого пацієнта, так і сімейного лікаря.

На вимогу лікар може роздрукувати рецепт. У НСЗУ також не відкидають, що лікар може виписати паперовий рецепт у разі, якщо у пацієнта немає мобільного телефону.

Знайти аптеки, що відпускають ліки за урядовою програмою реімбурсації (механізму повної або часткової оплати лікарських засобів), вам допоможе:

 - дзвінок до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним коротким номером 16-77, який працює в режимі онлайн.  

Також найближчим часом на аптеках-учасницях програми з'являться наліпки «Тут є Доступні ліки».

До речі, видача «доступних ліків» за електронними рецептами - це початок переходу усіх в таку систему. Планується, що до кінця року всі препарати віддаватимуть таким чином.

Читайте: Кременчужани ще не можуть отримати «доступні ліки» за електронними рецептами.

 

 

Світлана Павленко 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться