Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 10 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Екологічну катастрофу на Кременчуцькому водосховищі можуть спровокувати баклани

 

2 июля 2020 08:00

За попередніми підрахунками, бакланів на водосховищі – майже 100 тисяч особин. 

Екологічну катастрофу на Кременчуцькому водосховищі можуть спровокувати баклани. Як інформували, раніше звичний ареал цих птахів обмежувався узбережжям Азовського і Чорного морів, але останнім часом багатотисячні колонії рушили вглиб Європейського материка. Найбільше хижому птаху сподобалися штучні острови Дніпровських прісних морів неподалік Черкас. Про цю проблему розповідають на телеканалі Про головне.

Кременчуцьке водосховище – одна з найбільших штучних водойм світу, його площа – 2 тис 250 кв км. Під час його будівництва затопили сотні сіл, а людей примусово виселили – так з’явилося справжнє море. Щоб воно не перетворилося на болото – витрачали значні кошти: водосховище чистили земснарядами, зариблювали, засаджували спеціальними водоростями.  За біологічними показниками слідкували декілька інститутів. Однак останні десятиліття фінансування припинилося, а відтак загострилися екологічні проблеми, спровоковані антропогенним впливом на природу довкола.

Як вважають науковці, одним із перших дзвіночків стала поява неподалік йог берегів – морських великих бакланів. Директор навчально-наукового інституту природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк пояснює, що раніше цей вид гніздився переважно на Азово-Чорноморському узбережжі, а упродовж останніх 20-30 років його ареал збільшується – практично по всій земній кулі.

«Якщо брати нашу місцевість, то причина збільшення – це побудова водосховищ. Людина створила штучні моря, де ці птахи себе чудово почувають і гніздяться. Тут же їм є і кормова база», - аналізує він.

Баклани – ідеальні хижаки, які здатні пірнати глибоко в воду, мають гострий дзьоб та міцні щелепи, сильний апетит та за один раз можуть проковтнути до декількох кілограм риби. Полюють організовано, по кілька десятків особин, заганяючи рибу на мілину, оточують і по черзі її винищують. За попередніми підрахунками, бакланів на водосховищі – майже 100 тисяч особин. Скільки риби винищують – невідомо.

Однак представники Іркліївського риборозплідника повідомляють про кошти, затрачені на їх відгон з місць розведення риби, кажуть, рахунок йде на мільйони. Та зауважують, що імовірно, птиця наносить більше шкоди, ніж підприємці та браконьєри разом узяті. ТА що особливо небезпечні у період весняної кладки, коли у них з’являється малеча. Розповідають і про місцевий Мертвий острів, який став після зустріч з цими птахами рослинність на якому була винищена через послід птиці, багаті аміаку.

«Проблема певною мірою є я якщо ми дивимося наперед, то варто планувати, що ж робити далі. Адже якщо нічого не робити – їх чисельність зростатиме, адже місця для гніздування є. Проблему варто вирішувати комплексно, по всьому світу. Однак серед найпершої роботи – дослідити їх точну чисельність та вирішити – скільки ж нам їх необхідно за умови, щоб вони не приносили шкоди», - розповів Максим Гаврилюк.

Нагадаємо, «Врятувати Дніпро»: чи можливо це зробити реально?

Серед найперших ворогів Кременчуцького водосховища – фосфати та викиди від підприємств.

Кременчуцьке водосховище необхідно щороку зарибнювати 2 млн 372 тис штук риби.

Шаповалов піарився обіцянками, а над забрудненням Дніпра "голови сушать" науковці.

 

 

 

Ліна Романченко

За матеріалами джерела

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться