Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 26 Апреля 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Фінансування сімейної медицини у Кременчуці збільшилося на 64 %

 

13 декабря 2018 17:45

За новою системою фінансування заклади первинної ланки медичної допомоги Кременчука отримали більше коштів, ніж минулого року за аналогічний період.

В Україні триває медична реформа. З липня 2018 року заклади почали укладати договори з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ). Через цей орган держава фінансує роботу сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, згідно з кількістю підписаних декларацій із пацієнтами.

Представники Інституту аналітики та адвокації вирішили з’ясувати, чи впливає медична реформа на зростання фінансування первинної ланки медичної допомоги. Для прикладу обрали кременчуцькі Центри первинної медико-санітарної допомоги (далі – ЦПМСД) № 1, № 2 та № 3. Перші кошти у новий спосіб ці медичні заклади почали отримувати з липня 2018 року після автономізації та підписання договорів із НСЗУ.

Порівнявши фінансування кременчуцьких міських ЦПМСД у липні-жовтні 2017 та 2018 років, аналітики з’ясували, що воно збільшилось.

За  4 місяці 2017 року, з липня по жовтень, ЦПМСД Кременчука отримали 11,1 млн грн. За аналогічний період 2018 року фінансування від НСЗУ становило 29,2 млн грн та 1,2 млн грн місцевого бюджету. Приріст між роками в цілому склав 168%. Однак частина цього підвищення відбулась би навіть без зміни підходу до фінансування. Врахувавши це, встановили, що впровадження реформи сприяло підвищенню фінансування кременчуцьких закладів ПМСД на 64%”, – зазначив аналітик Дмитро Пономарьов.

Найбільше фінансування зросло для кременчуцького ЦПМСД №3 – на 125%, найменше – для ЦПМСД №2, всього на 4%. Більш, ніж у половину спостерігається приріст для ЦПМСД №1 – 62%. Така різниця напряму пов’язана з укладеними з лікарями деклараціями, оскільки НСЗУ виділяє кошти медзакладам відповідно до їх кількості.

Нагадаємо, полюби себе: вчасне звернення до лікаря – запорука перемоги над раком молочної залози.

 

За матеріалами Інституту аналітики та адвокації

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться