На прогавте можливості поринути у світ прекрасного.
Вчора, 17 жовтня, Кременчуцька міська художня галерея гостинно запросила всіх бажаючих поринути у світ мистецтва та насолодитися роботами юних художників.
Відкрилася ювілейна експозиція «45 років Кременчуцькій дитячій художній школі ім.О.Д.Литовченка».
У двох залах галереї представлено понад 250 дитячих робіт, виконаних у різних техніках. Тут можна побачити графіку, аплікацю, батік, робити пензлем та олівцем
Тематика теж досить різноманітна: соковиті натюрморти, яскраві пейзажі, тварини та містичні істоти, казкові та фентезійні сюжети. Навіть найвибагливіший глядач зможе знайти картину до душі.
Директор міської художньої галереї Оксана Бойко розповіла відвідувачам про історію створення худшколи, яка носить ім'я О.Д.Литовченка, роботи якого виставляються в Третьяковській галереї.
Так, за її словами, у 1974 розпочалися художні заняття у відремонтованому приміщенні по вул Гоголя, де й донині знаходиться школа. Зазначимо, «художка» має ще два філіали: на Молодіжному та на Раківці.
А відкриття виставки робіт – це своєрідне свято, як для викладачів, так і для їхніх учнів.
А яке ж свято без подарунків. Тож, цього дня роздалали грамоти та нагороди. І це не все.
Почесний президент Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» Володимир Матицин розповів про спроби закрити художню школу, а натомість побудувати багатоповерхівку.
«Ви повинні відчувати, що ви талановиті і наділені природою», - звернувся В.Матицин до юних митців.
Від благодійного фонду роздали дипломи викладачам, подарували книгу про Кременчук, а також набір інструментів на клас. Не залишилася без уваги і галерея, сюди подарували акустичну систему.
Взявши слово, директор художньої школи Андрій Родін, розповів, як ще маленьким хлопчиком прийшов учитися малювати. І от вже 31 рік він є очільником улюбленого закладу.
«Не треба брати приклад з Європи, а маємо зберігати те, що у нас є», - зауважив А.Родін.
Було в цей день ще багато слів подяки та вітань. Але краще один раз на власні очі побачити красу, ніж 100 разів про неї почути.
Нагадаємо, свого часу у художній галереї ім. Литовченка опановував художню майстерність відомий кременчужанин, живописець Олександр Литовченко. Сама ж «художка» вважається однією з найбільших в області.
Адреса: Коцюбинського,4. Вхід вільний.
На прогавте можливості поринути у світ прекрасного.
Як це було, дивіться у наших світлинах.
Тетяна Красельникова
Фото Олександра Попенка