
Кожен бажаючий може побачити венеційські маски та чудові роботи місцевої мисткині.
Сьогодні у Кременчуцькій художній галереї відкрилася виставка венеційських масок. Їхній таємничий світ на широкий загал представила родина Горюновичей.
Сергій Горюнович – це відомий не лише у Кременчуці, а й за його межами композитор-імпровізатор. Його дружина Олена – режисерка відеоматеріалів, які супроводжують музичні твори чоловіка й не тільки.
Оглядаючи маски, глядачі можуть опинитися в італійському містечку на воді – допомагають у цьому роботи місцевої мисткині, директорки галереї Оксани Бойко. Вона почала писати їх ще у далекому 2002 році, в Італії.
Ідея цієї виставки з італійським подихом зародилися ще кілька років тому, але усі обставини для реалізації задуму склалися лише зараз.
На огляд представлено кілька десятків венеційських масок різних розмірів та форм.
Як розповів С.Горюнович, хобі родини розпочалося у 2011 році, коли він привіз першу маску, що придбав у Польщі. Це була маска Джокер. А далі через каталоги та за допомоги львівських партнерів купувалися інші у Венеції. Загалом тепер їх в родинній колекції близько 80. Кожна з них ручної роботи, мають відповідні свідоцтва.
Втім композитор ніколи не бував у Венеції і, за його словами, не планує відвідувати це містечко.
На питання, яку ж країну найбільше полюбляє чоловік, почули у відповідь – Україну. Тож саме тут і продовжує свою творчу діяльність відомий композитор.
До речі, під час відкриття виставки можна було почути його композиції. Зокрема, на вірш українського філософа Григорія Сковороди «Ой ти пташка жовтобока». Ще один музичний твір «Вогонь перемоги» присвячено військовим, що зараз боронять українську землю від росіян. Звісно, лунали й композиції, пов’язані з тематикою виставки. Супроводжувалися вони інсталяціями, які створила дружина музиканта Олена.
Тому не дивно, що сьогодні Всеукраїнське об’єднання «Країна» та Національна спілка композиторів України їх обох нагородили орденами: Олену – «За вірність національній ідеї», Сергія – «За розбудову України».
Зауважимо, що такі виставки проходять вже не вперше. 10 років тому першу відкривали у Києві. Потім вони були у Кременчуці.
Тож вдихнути подих Італії може кожен бажаючий, завітавши до художньої галереї.
Нагадаємо, у кременчуцькій галереї відкрили потужну експозицію із понад 100 картин, пов'язаних із Сковородою.
У Кременчуці увічнюють пам'ять лікаря-епідеміолога, який рятував Україну від чуми.
Олена Сінтюріна
Фото Олександра Попенка