Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Голова Крюківського райсуду Іван Дядечко програв адмінсуд Громадській раді доброчесності


11 декабря 2018 14:00

Як кандидат на посаду судді Верховного Суду Громадська рада доброчесності вважає, що І.Дядечко не відповідає критеріям професійної етики та доброчесності. Так, пан Дядечко, як суб'єкт декларування, у декларації за 2012-2016 роки не вносив всі відомості про належне йому та членам його сім'ї майно.

Днями Полтавський окружний алдмінсуд розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом голови Крюківського райсуду Івана Дядечка до Громадської ради доброчесності та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання протиправними та скасування висновку та рішення.

Як сказано в Єдиному реєстрі судових рішеньІ.Дядечко звернувся до суду з позовом до Громадської ради доброчесності (надалі - відповідач, ГРД), третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Вища кваліфікаційна комісія суддів України (надалі також ВККС), у якому просив визнати неправомірним та скасувати висновок ГРД, затверджений рішенням від 3.05.17 №13, про невідповідність його, як кандидата на посаду судді Верховного Суду, критеріям професійної етики та доброчесності;

Також визнати неправомірним та скасувати рішення ГРД, оформлене у вигляді Протоколу зборів від 3.05.17 №13, в частині затвердження висновку про невідповідність І.Дядечка, як кандидата на посаду судді Верховного Суду, критеріям професійної етики та доброчесності.

Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на те, що спірний висновок містить недостовірні відомості, прийнятий без з'ясування і оцінювання надійності джерел інформації, а тому є неправомірним та порушує права позивача.

2. Позиція відповідача.

Відповідач відзив на позов до суду не надав. Повідомлення ГРД про відкриття провадження у справі, вчинені судом процесуальні дії, дати, час та місце проведення підготовчого та судових засідань здійснено шляхом надіслання листів разом з копіями процесуальних документів, повісток про виклик до суду на електронну адресу відповідача, вказану на інформаційному порталі ГРД (info@grd.gov.ua), а також, з огляду на відсутність у відповідача офіційної поштової адреси, шляхом розміщення оголошень на офіційному веб-порталі судової влади України, як те передбачено статтею 130 Кодексу адміністративного судочинства України.

3. Позиція третьої особи.

11 червня 2018 судом одержані письмові пояснення представника ВККС на позов /т. 2, а.с. 120-125/, у яких представник третьої особи зазначила, що у ході проведення 15.05.17 співбесіди з позивачем, заслухано доповідь представника ГРД та пояснення кандидата, а також досліджено досьє, за результатами чого встановлено невнесення І.Дядечком, як суб'єктом декларування, у декларації за 2012-2016 роки відомостей про належне йому та членам його сімї майно. З урахуванням наведеного, ВККС оцінила І.Дядечка за критеріями "Професійна етика" та "Доброчесність" у 0 балів, що є безумовною підставою для прийняття Комісією рішення про непідтвердження здатності кандидата здійснювати правосуддя у Верховному Суді.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Рішенням ВККС від 7.11.16 №145/зп-16 оголошено конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

7 грудня 2016 року І.Дядечко звернувся до ВККС із заявою про проведення стосовно нього кваліфікаційного оцінювання для участі у конкурсі на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду /т. 3, а.с. 3-4/.

Рішенням ВККС від 13.12.16 позивача допущено до участі у вказаному конкурсі.

У межах конкурсу ВККС у лютому 2017 року проведено перший його етап - складення кандидатами анонімного письмового тестування та виконання практичного завдання, за результатами яких І.Дядечко сукупно набрав 121,25 балів та був допущений до другого етапу кваліфікаційного оцінювання - "Дослідження досьє та проведення співбесіди".

3.05.17 ГРД затверджено висновок про невідповідність кандидата на посаду судді Верховного Суду Дядечка І.І. критеріям доброчесності та професійної етики /т. 3, а.с. 74-76/.

4.05.17 даний висновок одержано ВККС /т. 3, а.с. 74/.

15.05.17 ВККС проведено співбесіду з позивачем, за результатами якої ухвалено рішення №74/вс-17 про визнання І.Дядечкотаким, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у Касаційному кримінальному суді у складі Верховного Суду /т. 3, а.с. 112-114/.

РІШЕННЯ.

Розглянувши справу, керуючись статтями 2, 3, 5-10, 72-77, 241-246, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, Полтавський окружний адміністративний суд вирішив узадоволенні адміністративного позову І.Дядечко до Громадської ради доброчесності, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Вища кваліфікаційна комісія суддів України про визнання протиправними та скасування висновку та рішення відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Нагадаємо, голова Крюківського райсуду Іван Дядечко судиться з Громадською радою доброчесності.

Зазначимо, голова Крюківського райсуду Іван Дядечко до Верховного Суду не дотягнув.

Голова Крюківського райсуду І. Дядечко не пройшов критерії доброчесності та професійної етики.

 

 

Марина Соловей 

Фото з відкритих джерел

 

 
 
 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться