Кременчуцька газета
Вівторок, 26 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

«росія не нездоланна, москву можна палити далі»: у Кременчуці презентували поему «Бонапарт»

29 травня 2023 18:00

Історія повторюється, як і перемоги над росією і московією.

Сьогодні у Кременчуцькій художній галереї відбулася презентація поеми відомого кременчуцького композитора Сергія Горюновича – «Бонапарт».

«У минулому році я побачив виставку Володимира Тягуна про Наполеона Бонапарта. І вона мене реально схвилювала. Я послухав про нього розповіді і, зокрема про те, що росія уже у ті часи не була нездоланною і непереможною. І тоді Бородинська битва – не перша російська поразка. Відтоді я повніше усвідомив, що московію можна палити і далі і вирішив це все перенести у звуки музики», - пояснив Кременчуцькій газеті маестро свій задум.

За його словами, робота над поемою тривала близько 6 місяців. За цей час він багато знайомився, читав про Наполеона, дивився різні зібрання у колекціонерів.

Над відеорядом працювала дружина Горюновича – Олена.

Тож до уваги глядачів презентували 5-частинну програму-поему «Бонапарт».

«Думаю, що ті, хто до цього ознайомлювався з виставкою на даних стендах, після цієї програми дивитимуться на ці світлини та картини зовсім по-інакшому», - прокоментував співробітник галереї, очільник кременчуцького відділення Асоціації філателістів України Володимир Скляр.  

Розпочалося дійство зі вступної частини відомого кременчуцького колекціонера Володимира Тягуна, який зачитав своє бачення та розуміння постаті Наполеона Бонапарта.

«Величі Наполеона не можливо описати. Як говорив мій знайомий, він перечитав і описав усе про нього і сказав, що такої людини не було, адже не може одна людина зробити стільки, скільки зробив він. Але історія є історією. І понад 220 тисяч книг свідчать про те, що це все він. Після минулорічної виставки ми вирішили поєднати музику та відеоряд і перебрали дуже багато матеріалів та світлин про нього. Тож зараз презентуємо роботу, над якою працювали близько року», - сказав Тягун.

А далі почав описував діяльність Бонапарта, згадував про його розпорядок дня, вподобання, улюблені книги, філософа Сенеку, якого постійно читав. Згадав і про те, що Наполеон ніколи не припиняв вчитися і працював над дисципліною власною та своїх військових.

Не оминув колекціонер і про взаєморозуміння Бонапарта зі своїми воїнами, адже вважав, що всією армією має керувати єдиний стратег.

Отож, починаючи від супроводу слів Тягуна, поступово перейшли безпосередньо до поеми. У час звучання багато картинок оживали на екрані: показуючи оточення, коней полководця, битви, коханих жінок. У музики був піднесений характер. Загалом поема складається із 5 частин.

 

(відео Володимир Скляр)

До речі, уже пів року як даний музичний твір опублікували різні медійні корпорації Британії та Данії і її можливо скачати та послухати на Міжнародних та світових платформах.

«На них позначено, що композиція, у тому числі, на культурному фронті наближає нашу українську Перемогу», - прокоментував Горюнович.

Іншими словами, згадуючи тодішні стратегії, вміння і хист Бонапарта, слухаючи ось такі присвячені йому уривки – усвідомлюємо, що історія повторюється, як і перемоги над росією і московією.

Тож сьогодні усі разом долучаємося до спалення москви через культурний фронт.

Слава Україні! Героям Слава!

 

 

Ліна Романченко

Фото Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися