Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 15 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Гучна справа: нові подробиці діяльності групи наркоторговців у Кременчуці

 

27 жовтня 2020 13:55

Злочинна група мала чіткий розподіл функцій кожного учасника. 

Нещодавно Крюківський районний суд Кременчука під головуванням судді Фадєєвої С.О. у відкритому підготовчому судовому засіданні розглянув справу щодо раніше не судимої уродженки м. Магдебург, Німеччина, ромадянки України, з вищою освітою, непрацюючої, розлученої, маючої на утриманні двох неповнолітніх дітей, у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 (в редакції 05.04.2001), ч.2 ст. 27 (Види співучасників), ч.4 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.3 ст. 307 9 Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

Про це йдеться у вироку суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

Відповідно до обвинувального акта, обвинувачувана Альбіна*, діючи у складі злочинної організації, вчинила наступні злочини. На початку червня 2019 року, більш точної дати органом досудового розслідування не встановлено, перебуваючи в торгівельному кіоску «Мобільні телефони», що розташований на території ринку «Центральний» за адресою: м. Кременчук, вул. Першотравнева, 43, кременчужанин Артем вирішив створити та очолити стійке об`єднання - злочинну організацію з метою систематичного незаконного придбання, зберігання, перевезення в особливо великих розмірах з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин та їх подальшого незаконного збуту наркозалежним особам у Кременчуці. З цією метою він при невстановлених досудовим слідством обставинах запропонував Ігорю та Максиму створити стійке ієрархічне об`єднання, на що останні погодилися. Маючи намір здійснювати такі діяння, протягом тривалого часу Артем, як керівник злочинної організації, Ігор та Максим, як керівники структурних підрозділів злочинної організації, розробили єдиний план злочинних дій з розподілом функцій окремих ланок організації та кожного з учасників групи. До участі в ній на постійній основі залучили: Альбіну, як збувача структурного підрозділу, а також ще трьох чоловіків, як силовиків та збувачів структурного підрозділу організації, ще фасувальника злочинної організації та збувача, трьох збувачів структурних підрозділів, з чітким розподілом функцій кожного учасника групи. Вищевказані особи, в тому числі і Альбіна, зоорганізувалися у стійке ієрархічне об`єднання для вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. Вони склали при цьому єдиний план злочинних дій, відомий всім учасникам групи з розподілом функцій кожного учасника групи, підкорюючись під час злочинної діяльності Артему, як керівнику, та Ігорю й Максиму, як керівникам ланок, свідомо виконуючи їх вказівки.

Альбіна, як збувач структурного підрозділу (першої ланки) злочинної організації, добровільно вступила до складу цієї організації. Вона збувала наркотичні засоби та психотропні речовини; надавала щоденний звіт про їхню кількість, а також їх залишок керівнику структурного підрозділу організації (першої ланки) – Ігорю. Жінка дотримувалася суворих заходів конспірації (заборона використання особистого телефону і особистих сім-карт у робочих телефонах, використання під час спілкування вигаданих імен) та певних правил (не вживати наркотики під час і до роботи, не співпрацювати з правоохоронними органами, не красти гроші, не повідомляти знайомим, друзям, сім`ї місце роботи). Грошову винагороду за вчинення злочинів вона отримувала від Ігоря.

Під керуванням Артема, створена ним злочинна організація вчиняла незаконні придбання, зберігання, перевезення в особливо великих розмірах особливо небезпечних наркотичних засобів, психотропних речовин з метою їх подальшого незаконного збуту у великих та особливо великих розмірах та завдяки розробленим її учасниками заходами убезпечувала себе від викриття і діяла з червня 2019 року по 13  лютого 2020 на території Кременчука. Правоохоронні органи знешкодили організацію.

Так, Ігор, діючи за вказівкою Артема у невстановлений слідством час та у невстановленої особи незаконно придбав психотропну речовину – метамфетамін. На власному автомобілі він незаконно перевіз вказану психотропну речовину до місця проживання Наталі для зважування та фасування до полімерних зіп-пакетів вищевказану психотропну речовину, заздалегідь обумовленими дозами. Після цього особа Наталя вищевказані полімерні зіп-пакети з психотропною речовиною метамфетамін передала Ігорю, який в свою чергу за вказівкою Артема частину цих пакетів передав Альбіні та ще трьом збувачам.

У подальшому 23 січня 2020 близько 14.20 Альбіна поблизу будинку № 1 по вул. Генерала Жадова у м. Кременчуці Полтавської області продала за 400 грн  залегендованій особі два полімерних пакети з метамфетамін.

А ще 13 лютого 2020 близько 14.25 Альбіна на вул. Чкалова, поблизу будинку 1, за 400 грн збула залегендованій особі два полімерних пакети, які попередньо надав їй Ігор, з психотропнною речовиною.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену 17 серпня 2020 року між прокурором відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Полтавської області та обвинувачуваною .

Визнали обвинувачувану винуватою у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 ( в редакції 05.04.2001), ч.2 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч.3 ст. 307 КК України та призначити їй покарання:

-за ч.1 ст. 255 КК України (в редакції 05.04.2001) у виді 5 років позбавлення волі,

-за .2 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч.3 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у виді 4 років позбавлення волі.

На підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно вирішили призначити жінці покарання у виді 5 років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнили обвинувачувану від відбування призначеного судом покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку три роки, якщо вона протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов`язки.

Вирок може бути оскаржений до апеляційної інстанції з підстав, передбачених ч.4 ст. 394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги, яка подається через Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області.

Нагадаємо, У Департаменті внутрішньої безпеки Нацполіції повідомили деякі деталі затримання наркоторговців з Кременчука

Наркоторговцям з Кременчука обрано запобіжні заходи

Читайте: у  Кременчуці проведена унікальна спецоперація: викрито нарколабораторію і затримані великі наркоторговці 

 

 

Антоніна Озерна

*імена змінено

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися