Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 29 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Харківський апеляційний господарський суд стягнув з «Агіт ТБ Малецького» більше 85 тис. грн


19 сентября 2018 15:35

«Полтаваобленерго» звернулось до Комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» про стягнення 85 724, 77 грн вартості теплової енергії.

Нещодавно колегія судів Харківського апеляційного господарського суду розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» (в народі «Агіт ТБ Малецького») на рішення господарського суду Полтавської області за позовом «Полтаваобленерго» до телекомпанії про стягнення 85 724, 77 грн.

Згідно постанови суду стало відомо, що «Полтаваобленерго» звернулось до Комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» про стягнення 85 724, 77 грн вартості теплової енергії.

В обґрунтування позову позивач посилається на бездоговірне споживання відповідачем теплової енергії в приміщенні з централізованим опаленням за адресою: м. Кременчук, вул. Генерала Жадова, 12, частину якого орендує відповідач.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 11.10.2017 (з урахуванням ухвали суду від 01.11.2017 про виправлення описки) залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача – виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області, який є орендодавцем приміщення за адресою: м. Кременчук, вул. Генерала Жадова, 12 за договорами оренди, укладених з відповідачем.

Рішенням господарського суду Полтавської області від 11.04.2018 позов задоволено повністю; стягнуто з Комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» на користь Публічного акціонерного товариства «Полтаваобленерго» 85 724, 77 грн вартості спожитої без договору теплової енергії.

Не погодившись з рішенням місцевого господарського суду, відповідач звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив оскаржуване рішення скасувати та прийняти нове рішення, яким позов ПАТ «Полтаваобленерго» залишити без задоволення.

Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції при розгляді справи порушено норми процесуального права, зокрема, судом не забезпечено рівності учасників судового процесу перед законом і судом, не забезпечено принципу змагальності сторін, суд не керувався принципом верховенства права; рішення суду не ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні наявних у справі доказів. Вважає, що позивач не надав доказів правомірності користування тепловими мережами м. Кременчука та наявності у нього права на здійснення послуг теплопостачання з 01.12.2015.

Також, на думку апелянта, договір оренди №178 та акт приймання-передачі нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Кременчука від 23.05.2017 не мають відношення до спірного періоду; суд ухилився від оцінки: копії неоформленого сторонами акту прийому-передачі нерухомого майна в оренду за спірний період від 09.01.2013, який не підписаний і не оформлений сторонами; копій рахунків №244 від 16.11.2017, №245 від 16.11.2017. Як вказує апелянт, місцевим господарським судом не враховано правових висновків апеляційного господарського суду у постанові від 24.04.2017 у справі №917/1622/17, а також правових висновків Верховного Суду України у справі №21-4266а15.

Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 20.06.2018 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» на рішення господарського суду Полтавської області від 11.04.2018 у справі №917/1276/17; призначено справу до розгляду.

Враховуючи, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду апеляційної скарги, апелянт та позивач висловили свої доводи і заперечення щодо апеляційної скарги, третя особа належним чином повідомлена про час, дату і місце розгляду апеляційної скарги, а неявка у судове засідання його представника не перешкоджає розгляду скарги, колегія суддів вважає за можливе розглянути скаргу в даному судовому засіданні.

Дослідивши матеріали справи, викладені в апеляційній скарзі доводи апелянта, перевіривши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також повноту встановлення обставин справи та відповідність їх наданим доказам, відповідно до статті 269 Господарського процесуального кодексу України, яка визначає, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

За підсумками розгляду справи, суд постановив: апеляційну скаргу Комунального підприємства "Кременчуцька міська телерадіокомпанія" залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Полтавської області від 11.04.2018 у справі №917/1276/17 залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і не підлягає оскарженню.

 

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться